jtayl.org

Здолбунівські земельные битвы


Два роки  мама загиблого під Іловайськом здолбунівчанина Павла Петренка намагається оформити земельну ділянку. Ти часом щодо земельної ділянки, яку запропонувала міська рада, триває тяганина з документами. Чому саме жінка, яка втратила сина на війні, не може скористатись своїм правом, намагалась розібратись журналістка «АКМ» Ольга Ферар.

Згідно з ч.1 ст. 121 ЗКУ, кожен громадянин має право отримати 5 ділянок різного цільового призначення. На сьогодні у виділенні землі міською радою пріоритетними є бійці АТО, адже вільної площі у межах міста дуже мало. Особливу увагу мають приділяти родинам загиблих воїнів. Так, міська рада ще у червні 2015 року ухвалила рішення виділити ділянку по вулиці Котляревського у Здолбунові родині загиблого бійця Павла Петренка.
Мама Павла погодилась на запропоновану землю, адже ділянка знаходиться недалеко від її будинку. Вважала добрим знаком сусідство з величезною територією церкви. Натомість щодо ділянки вже півроку триває тяганина з документами.
– Міська рада мені запропонувала дану ділянку, вона мені підійшла. Не потрібно далеко їздити, центр міста. Та я так довго не можу її отримати, що вже здають нерви, – коментує мама Павла Петренка.
Застрягла ділянка на етапі винесення її на містобудівну раду. Це необхідна процедура, яка має відбутися, перш ніж депутати міської ради на сесії остаточно передадуть у власність ділянку родичам Павла. Головний архітектор, отримавши документи з міської ради, почав вимагати детальний план території. З труднощами, але міська рада підготувала його і знову надіслала документи головному архітектору Владиславу Щавінському. Він, у свою чергу, вказує на те, що ділянка не підходить під будівництво, і відкидає будь-які спростування міської ради щодо цього.
– Головний архітектор міста Владислав Щавінський наполягав на тому, що ділянка підходить під дорогу. Тож там не може бути будівництва. Він телефонував мені,  просив обрати іншу ділянку, – розповіла мама загиблого бійця Ольга Петренко.
ВСЕ ДЛЯ ДОНЬКИ?
Чому ж так гостро постало питання дороги та мотивація відмови з боку головного архітектора. Ми вивчили кадастрову карту на цій ділянці. Виявляється, поблизу знаходиться ділянка Щавінської Ганни Владиславівни. В той же час доньку головного архітектора району теж звати Щавінська Ганна Владиславівна.
ПОВНИЙ ТЕКСТ МАТЕРІАЛУ можете прочитати на сайті АКМ (+фото+документи)
Даний матеріал вже викликав хвилю інтересу і ми маємо коментар голови адміністрації:
З великим сумом та обуренням прочитав статтю Ферар Ольга на сайті “Антикорупційного моніторингу – Рівне” (зсилка –http://akm.rv.ua/archives/1517) щодо відмови поки-що головним архітектором Здолбунова, поки-що моїм підлеглим Щавінським Владиславом Рішардовичем винести на містобудівну раду та погодити надання земельної ділянки МАТЕРІ ЗАГИБЛОГО В АТО ПАВЛА ПЕТРЕНКА.
В своє виправдання можу сказати наступне. Коли мене призначили – Щавінський був заступником голови РДА і на той час в.о. голови. Я його звільнив. Натомість, на той час в районі була вакантною посада головного архітектора. На цю посаду ми оголосили конкурс. На ньому переміг багаторічний головний архітектор Щавінський. Не призначити його у мене не було підстав… Проте в роботі у мене було до Щавінського багато зауважень. Особливо мене обурило, коли головний архітектор одним людям змінював цільове призначення земельної ділянки, а іншим (сусідня ділянка) – ні. Були й інші питання щодо “вибірковості у прийнятті рішень”.
Як наслідок, своїм розпорядженням від 22 серпня ц.р. я припинив діяльність відділу архітектури, очолюваного Щавінським, а самого головного архітектора було попереджено про вивільнення. Окрім того, по діяльності Щавінського було розпочато службове розслідування. Але через зміни в антикорупційному законодавстві службове розсідування було проведено не належним чином і я розпорядився провести його повторно, відкривши проти Щавінського дисциплінарне провадження. Також у вказаного поки-що посадовця може мати місце потенційний конфлікт інтересів. Питання наразі вивчається.

Після таких моїх дій Щавінський звернувся зі скаргами на мене про незаконне звільнення у всі можливі інстанції: прокуратуру, СБУ, держінспекцію праці. Представники останньої якраз сьогодні приходили в РДА на перевірку .
Як буде далі – покаже час. Але, зрозуміло, працювати з такою людиною надалі у мене немає жодного бажання. З людиною, яка за роки на посаді чудово вміла користуватися правом отримання земельних ділянок для себе та своїх родичів, але бачить порушення у наданні землі жінці, чий син загинув під Ілловайськом. Людиною, яка оббігала своїх впливових друзів-високопосадовців, що телефонують мені і вказують не звільняти “висококласного спеціаліста”, який ніколи не був “отпєтим регіоналом”.
Не знаю, що буде далі. Розумію, що ЯК би я не звільняв Щавінського, йому, щоб виграти суд і поновитися на посаді, достатньо продати десь одну четверту частину однієї зі своїх чи своїх родичів ділянок. Судді ж можуть і не перейматися згорьованою матір’ю, що втратила на війні сина… Тому, мабуть, єдина надія, як і тоді, перед Майданом, на небайдужу громадськість…
П.С. Дискусія триває і у ФБ, активно коментують події АТовці:

Вопрос сейчас изучается.

После таких моих действий Щавинский обратился с жалобами на меня о незаконном увольнении во все возможные инстанции: прокуратуру, СБУ, госинспекцию праціПредставники последней как раз сегодня приходили в РГА на проверку .
Как будет дальше – покажет часАле, разумеется, работать с таким человеком в дальнейшем у меня нет никакого бажанняЗ человеком, который за годы на посту прекрасно умела пользоваться правом получения земельных участков для себя и своих родственников, но видит нарушения в предоставлении земли женщине, чей сын погиб под ІлловайськомЛюдиною, которая обегала своих влиятельных друзей-чиновников, которые звонят мне и указывают не увольнять “высококлассного специалиста”, который никогда не был “отпєтим регионалом”.
Не знаю, что будет даліРозумію, что КАК бы я не освобождал Щавинского, ему, чтобы выиграть суд и восстановиться в должности, достаточно продать где-то одну четвертую часть одной из своих или своих родственников ділянокСудді же могут и не заморачиваться згорьованою матерью, потерявшей на войне сына... Поэтому, видимо, единственная надежда, как и тогда, перед Майданом, на неравнодушную общественность...
П.СДискусія продолжается и в ФБ, активно комментируют события АТовці:
..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Предприятие, которое занимается переработкой автопокрышек, получая из них резиновую крошку, запущено в Армавире. Предполагается, что здесь будут перерабатывать отслужившие свой срок автомобильные шины. Объем затрат на создание производства оценивается в не менее, чем 50 миллионов рублей. Со временем инвестор планирует расширить производство, что позволит создать порядка 50 новых рабочих мест. Проекту обещана поддержка со стороны администрации города. На сегодняшний день на объекте ведутся испытательные работы. Продукты переработки автопокрышек...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
29%
Нет, но хочу построить
57%
Нет
14%
Всего голосов: 7