jtayl.org

Здолбунівські доброделісти на фестивале активных людей

Ahalar-Fest: Сила досвіду громади – БУМ серед подій року для активних людей.

AHALAR – це центр гуманістичних технологій, який щорічно організовує програми для активістів зі всієї України, які хочуть і вже починають щось змінювати на будь-яких рівнях організації, проте потребують професійної підтримки, у зв*язку із браком досвіду.
Цього листопада подія під назвою Ahalar-Fest стала своєрідною точку дотику усіх, хто був причетним до прогресу активних людей в Україні протягом останніх 5 років.
Зустріч пройшла успішно, оскільки:

  • на відкритті фестивалю були присутні голова обласної державної адміністрації Куліч Валерій Петрович та заступник керівника апарату облдержадміністрації Соломаха Ірина Григорівна. Валерій Петрович виступив з вітальним словом та зазначив, що проведення такого фестивалю є актуальним у контексті процесів децентралізації влади. Перш за все тому, що надає можливість залучити підготовлені проектом „Територія розвитку” кваліфіковані кадри до процесів розвитку Чернігівщини.
  • у панельній дискусії на тему “Участь громади у прийнятті громадських рішень, партисипаційна демократія” брав участь заступник Чернігівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ломако Олександр Анатолійович та разом із експертами фестивалю обговорив нагальні питання локальної демократії. Досвідом співпраці влади і громади із учасниками фестивалю поділився і депутат Здолбунівської міської ради Микола Орлов
  • Зузанна Фіалова з партнерської організації PDCS висловила свою зацікавленість у подальшій співпраці з Центром АХАЛАР і розповіла про новий проект на підтримку громадських ініциатив, який розпочнеться в наступному році. В ньому буде партнером ще одна відома чернігівська організація МАРТ.        

АHALAR-fest був проведений за фінансової підтримки SlovakAid, Вишеградського Фонду, Фонду ім. Ч.С. Мотта та Рakt (USAID).


Протягом 4-х днів використовувалися різні формати: презентації, практичні кейси, процесуальна робота, майстер класи, лекції, панельні дискусії та онлайн-трансляції. Таким чином, фестиваль затвердив визначну роль Чернігова у розвитку локальної демократії, децентралізації і активізації громадян.

Отож: візуально програма заходу виглядає так:

Очікуваний приїзд усіх учасників та спікерів був заплановий на 17 число, тому цей день став найменш насиченим у програмі, проте таким же цікавим як й всі інші. Після сніданку та офіційного відкриття від організаторів відчулася, безпосередньо, робоча атмосфера, розпочалися перші панельні дискусії та майстер-класи. Часу для роботи було до обіду, опісля – запланований ланч у ресторані та продовження роботи. Ввечері – загальна лекція-процес про важливість конфліктів та шляхи їх вирішення на різних рівнях від польських колег-спеціалістів Агнешки Врублевської та Томаша Теодорчика. У найкращих стилях Ахалару – інтегрована вечеря дала достатньо часу, щоб учасники “усіх епох” вже у вільному середовищі змогли краще познайомитись та обговорити ті теми, які найбільше цікавлять. І ще одна приємність, здолбунівська команда була найшвидшою у першому ж квест – завданні від Каріни Бахтеєвої з Берліна.

Наступний день – п*ятниця. В народі – це останній робочий день, день відпочинку, але не тут. Ahalar-fest запропонував надзвичайно велику кількість заходів у різних локаціях Чернігова. Більшість дискусій були цікавими, оскільки в цей день були присутні майже всі тренери, запрошені із країн Вишеградської четвірки ( Угорщина, Польща, Словаччина та Чехія), а також Німеччина. Ранок розпочався із панельних дискусій, на одній з яких у якості експерта був здолбунівчанин – Микола Орлов. Тема звучала як “Участь громади у прийнятті громадських рішень, партисипаційна демократія”, а другою по плану була панельна дискусія: “Конфлікт і локальна демократія”. Обідній час відзначився прес-конференцією, на яку була запрошена велика кількість представників ЗМІ, а організатори заходу відповідали на усі запитання пов’язані з програмою розвитку та подальшими планами.
Your browser does not support iframes.
Перший робочий вихідний розпочався із невеличких, але, як виявилося пізніше досить таки відчутних змін у розкладі конференції. Деякі майстер-класи були перенесені, деякі змінені у часі. Проте, налаштуватися на роботу все-таки вдалося, оскільки більшість заходів вже відбувалася у двох готелях, які знаходять в 5 хвилинах один від одного.

Неділя – останній день фестивалю активістів розпочався, як і раніше із майстер-класів, а після обіду був виділений час та спеціальна програма, своєрідний коворкінговий метод, для того, щоб учасники мали змогу поговорити про подальші варіанти співпраці разом. Чи виявилася ця річ корисною? Так, безумовно! Чи виявилася вона продуктивною? Час покаже.
Також протягом фестивалю була організована благодійна вечірка, де кожен з учасників міг внести свою лепту у розвиток добра. Методом лотереї розігрувалися подарунки, а гроші, отримані від виручених коштів підуть у вигляді міні-гранту на розвиток одного із проектів наступної “Території Розвитку”, яка ось-ось розпочалася!

У будь-якому випадку, цей захід, цей Ахалар фест не був організований просто так. Організатори мали свої очікування, учасники – свої. І у випадку, якщо ці очікування перетнуться, можна сміливо заявляти, що на Україну чекає нова хвиля “доброделізма”. А відбуватися це буде в рамках нового, анонсованого проекту спільно із словацькою стороною! Команда зі Здолбунова була представлена керівником ЗЕОНу Миколою Мокриком, співкоординатором волонтерського руху Здолбунівщини Андрієм Орловим та депутатом міськради Миколою Орловим.
Успіхів та добра усім нам!

P.S. Під час виконання завдання на сервісі WECHANGE, який люб’язно презентувала німка з українським корінням – Карина Бахтеєва. Креативний та цікавий підхід! Саме так потрібно презентувати щось щоб зацікавити учасників.

Андрій Орлов
Фото та відео: Громадський простір, Свобода ФМ, центр “Ахалар”, Андрій Орлов

Большинство дискуссий были интересными, поскольку в этот день присутствовали почти все тренеры, приглашенные из стран Вышеградской четверки ( Венгрия, Польша, Словакия и Чехия), а также НімеччинаРанок начался из панельных дискуссий, на одной из которых в качестве эксперта был здолбунівчанин – Николай ОрловТема звучала как “Участие общественности в принятии общественных решений, партисипаційна демократия”, а второй по плану была панельная дискуссия: “Конфликт и локальная демократия”Обеденное время отличился пресс-конференцией, на которую была приглашена большое количество представителей СМИ, а организаторы мероприятия отвечали на все вопросы связанные с программой развития и дальнейшими планами.
Your browser does not support iframes.
Первый рабочий выходной начался с небольших, но, как оказалось позже довольно таки ощутимых изменений в расписании конференціїДеякі мастер-классы были перенесены, некоторые изменены в часіПроте, настроиться на работу все-таки удалось, поскольку большинство мероприятий уже происходила в двух отелях, которые находятся в 5 минутах друг от друга.

Воскресенье – последний день фестиваля активистов начался, как и раньше с мастер-классов, а после обеда был выделен время и специальная программа, своеобразный коворкінговий метод, для того, чтобы участники имели возможность поговорить о дальнейших вариантах сотрудничества разомЧи оказалась эта вещь полезной? Да, безусловно! Оказалась ли она продуктивной? Время покажет.
Также в течение фестиваля была организована благотворительная вечеринка, где каждый из участников мог внести свою лепту в развитие добраМетодом лотереи разыгрывались подарки, а деньги, полученные от вырученных средств пойдут в виде мини-гранта на развитие одного из проектов следующей “Территории Развития”, которая вот-вот началась!

В любом случае, это мероприятие, этот Ахалар фест не был организован просто такОрганізатори имели свои ожидания, участники – свои в случае, если эти ожидания пересекутся, можно смело заявлять, что Украину ждет новая волна “доброделізма”А происходить это будет в рамках нового, анонсированного проекта совместно со словацкой стороной! Команда из Здолбунова была представлена руководителем ЗЕОНу Николаем Мокриком, сокоординатором волонтерского движения Здолбунівщини Андреем Орловым и депутатом горсовета Николаем Орловым.
Успехов и добра всем нам!

P. ЅПід время выполнения задания на сервисе WECHANGE, который любезно презентовала немка с украинскими корнями – Карина БахтеєваКреативний и интересный подход! Именно так нужно презентовать что-то чтобы заинтересовать участников.

Андрей Орлов
Фото и видео: Общественное пространство, Свобода ФМ, центр “Ахалар”, Андрей Орлов
..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Инвестиционный проект по строительству нового предприятия в рамках созданного в Калужской области фармацевтического кластера будет реализован на Боровской площадке Особой экономической зоны (ОЭЗ) "Калуга". Соглашение об этом между руководством области и российской компанией "МираксБиоФарма" уже подписано. Планируемый объем вложений в создание нового фармзавода - примерно 3 миллиарда рублей. Сроки строительства производства - около 2-х лет, оно должно заработать в 2018-м году. Предприятие планирует выпускать препараты для лечения онкологических...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8