jtayl.org

Здолбунівчанин о бюджете и программы города

Даний матеріал є суб’єктивним розумінням політичної дійсності у місті Здолбунові, який має на меті ознайомити громадськість з можливим нераціональним плануванням використання бюджетних коштів. Це є просто думка пересічного жителя міста з елементами аналітичної роботи при оцінці програм розвитку громади, що не передбачають тлумачення по кожному з пунктів та деталізації розрахунків можливих витрат.
Вибори депутатів міської ради так само як і міського голови показали рівень довіри до органів місцевого самоврядування зі сторони населення – низька явка виборців при значній дисперсії голосів за конкретного представника (відсутність переконливої більшості), що дає підставу вважати новообрану владу недостатньо легітимною й такою, яка реально не відповідатиме потребам громади Здолбунова. Однією з основних причин відсутності достатньої підтримки населення є небажання або невміння депутатами та міським головою робити якісні деталізовані звіти про виконану та заплановану роботу – стаття 16 пункт 1 закону України “Про статус депутатів місцевих рад”: Депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на  рік,  зобов’язаний звітувати  про свою роботу перед виборцями відповідного  виборчого округу,   об’єднаннями   громадян. Де можна ознайомитись з професійним звітом хоча б одного з депутатів міської ради попередніх скликань (встановлена форма на листку А4 з пунктами “тільки встав свою відповідь” є рівнем 3-го класу в школі)?.. Про звітність навіть “закликає” рішення міської ради Здолбунова від 06 червня 2012 року №12.
Зрештою, будь-яка якісно виконана робота починається з компетентного планування витрат фінансів, але ситуація зі здолбунівським бюджетом дещо сумнівна з ряду причин:
– економічна відповідність витратних показників в програмах розвитку;
– недоречність деяких пунктів програм;
– недостатнє врахування побажань громади та відсутність громадських розглядів кожного з пунктів програм.
Отже, розпочнемо хоча б на теренах даного ресурсу наближатись до непрофесійного публічного розгляду деяких пунктів програм розвитку міста Здолбунів.
Програма забезпечення депутатської діяльності депутатів Здолбунівської міської ради   на  2016 рік:
Пункт 2  – Оплата транспортних послуг під час проведення виїзних депутатських днів (5 тис. грн) – легкою повільною ходою з одного кінця Здолбунов до іншого можна дійти за 40-50 хвилин, якщо, звісно, Ви здорова людина; очевидно, що депутати міської ради потребують послуг “Інва-таксі”, щоб пересуватись по місту; і, взагалі, виїзний депутатський день характерний для рад районного і вищого рівнів, коли дійсно потрібно подолати до виборців значну відстань. (Дозволимо собі одразу коментувати написане. Від ЗС: мова йде про ВИЇЗДНІ депутатські дні т.то за межі міста з метою вивченя чи обміну досвідом)
Пункт 3 – Оплата за  технічну підтримку  функціонування офіційного сайту міської ради, за висвітлення депутатської діяльності в районній газеті «Нове життя» (12 тис. грн) – хостинг такого простого ресурсу як http://www.zdolbyniv.rv.ua/ не повинен коштувати більше 100-150 гривень на місяць (1200-1800 грн за рік); технічною підтримкою функціонування повинен займатись секретар міської ради, який стабільно отримує платню за свою компетентність у вигляді зарплати (сучасний діловод повинен вміти користуватись ПК та Інтернетом, де у вільному доступі є інструкції по технічній підтримці елементарного сайту); по-перше, висвітлення інформації на офіційному сайті є достатньою, по-друге, для чого платити районній газеті, якщо є міська ЗС від ЗЕОН, яка, на мою думку, й безкоштовно висвітлить “трудові потуги” міської ради з подальшим аналізом.
Пункт 6 – Витрати на організацію  відеозапису пленарних засідань міської ради та засідань постійних депутатських комісій (1 тис. грн) – одна з найнеобхідніших ініціатив, яка наближає депутатів до виборців, і яка потребує не менше 3-4 тис. грн. на реалізацію для якісного відео 480p-HD, яке дозволить розібрати обличчя та звуки.
Кошторис програми проведення земельної реформи на 2016 рік в місті Здолбунів
Пункти 1 і 2 ідентичні – Роботи, щодо видачі документів, що посвідчують право постійного  користування для об’єктів комунальної форми власності – одна й та сама робота при різних сумах та виконавцях (КП Здолбунівське – 30 тис. грн., міська рада – 20тис. грн). Невже ці роботи настільки об’ємні, що потребують для виконання такі суми?
Пункт 3 – Роботи, щодо виготовлення експертних грошових оцінок на земельні ділянки на які отримано право власності для постановки їх на баланс Здолбунівської міської ради (20 тис. грн) – є правила оцінки вартості земельної ділянки, яких експерт дотримується і робить документований висновок – роздруківки, підписи, печатки; ймовірність того, що в період стрімкої приватизації на баланс міської ради стане значна кількість земельних ділянок малоймовірна й постає питання про те, хто буде виконувати експертну грошову оцінку – фізичні, юридичні особи чи органи виконавчої влади чи місцеві органи самоврядування (працівники отримують зарплату з бюджету й експертна оцінка входить в ряд їх повноважень).
Пункт 4 – Роботи щодо проведення інвентаризації земель міста Здолбунів (230 тис. грн) – тобто, до 2016 року ні мер, ні міська рада, ні відповідні виконавчі органи не створювали й не затверджували відповідну документацію для ведення державного земельного кадастру; тобто, відсутні юридичні підстави називати об’єкти державною, комунальною чи приватною власністю; тобто, якщо зробити запит у відповідний підрозділ виконавчої влади, то, по-суті, повинна прийти відповідь – “ми не знаємо, що в цьому Здолбунові робиться, а-а-а-а, рятуйте нас!”
Програма розроблення містобудівної документації міста Здолбунова на 2016 рік
Пункт 1 Виготовлення планів детального планування (60 тис. грн) та пункт 2 Виконання генерального плану  міста Здолбунів, плану детального планування та зонінг (190 тис. грн) – в масштабах Здолбунова є дипломними роботами аналітика та топографа – текстова систематизована розповідь про стан міста закріплена готовими картами-розмальовками. По кожному з основних виконавчих підрозділів збирається вже давно сформовані звіти з перспективним баченням розвитку певної сфери, для більшого переконання додаються графіки та таблиці з статистичними даними – текстова частина готова; береться доступний в Інтернеті топографічний додаток-програма та карти Гугл Планети й формуються відповідні проектні планові карти з врахуванням карт-схем відповідних структур (електропостачання, комунікацій тощо) – використання різноманітних кольорів та ліній, основних позначень – графічна частина готова. Простіше кажучи, це все не вартує 250 тис. грн..(Від ЗС: наскільки нам відомо в штаті немає архітектора тому роботи замовлються у спеціалізованих проектних організацій)
Програма розвитку фізичної культури та спорту в місті Здолбунові на 2016 рік
Однією з цілей програми є “сприяти  будівництву  за підтримки органів місцевого самоврядування сучасних спортивних споруд, належному  їх обладнанню та використанню”. Яким чином можна сприяти будівництву саме споруд за підтримки міської ради не виділивши на це кошти? Використовуючи силу, як Енакін Скайвокер? Як був стадіон “Локомотив” “важко пораненим” таким він і залишиться, як були баскетбольні щити в ДЮСШ розбиті, такими вони й залишаться більш за все.
Цікавим для аналізу є процедура поповнення статутних фондів міських комунальних підприємств. Наприклад, рішенням від 23 грудня 2015 року збільшується статутний фонд КП “Здолбунівське” на 39199 грн, з яких 30 тис. грн. – на інформаційний стенд; наразі невідомо, що собою представлятиме цей стенд, але судячи з суми – це щось грандіозне. (Від ЗС: це велика стендова дошка на Алеї біля БКЦ).Загалом, схеми державних закупівель в Здолбунові дуже цікаві на різних рівнях – починаючи від оренди техніки для встановлення новорічної ялинки, закінчуючи витратами на сталеві матеріали, щебінь, пісок тощо.
Звісно, що люди, які представляють інтереси жителів Здолбунова, є порядними й нічого зайвого й чужого привласнити не мають на меті, тому залишається вірити в те, що невідповідність та узагальненість цифр в програмах розвитку є наслідком потреби ліквідувати певні попередні прорахунки та дефіцити з можливістю використання коштів на інші цікаві проекти, які можуть і будуть запропоновані протягом 2016 року.
Костя Согін
Від ЗС: поданий матеріал нашого активного читача і дописувача ще раз засвідчив те, що просто цифр і переліку робіт подати, оприлюднити і затвердити на сесії НЕДОСТАТНЬО! Бюджет міста має супроводжуватись АНАЛІТИЧНОЮ запискою, було би добре щоб в місті  приймалась ПРОГРАМА соцекономрозвитку на рік, яка має свою чітко визначену структуру, починаючи від аналізу і закінчуючи обгрунтуванням витрат на рік, План соцекономрозвитку на 5 років має бути не просто переліком вулиць і сум, а обгрунтованим переліком робіт в рамках стратегії міста чи хоча б визначених стратегічних, пріорітетних напрямках міста.
Тоді більше людей буде розуміти істине призначення витрат, бачити хронологію попередніх витрат і уявляти картину вцілому із заявленими планами на майбутнє.
грн) и пункт 2 Выполнение генерального плана города Здолбунов, плана детальной планировки и зонинг (190 тыс грн) – в масштабах Здолбунова является дипломными работами аналитика и топографа – текстовая систематизирована рассказ о состоянии города закреплена готовыми картами-розмальовкамиПо каждому из основных исполнительных подразделений собирается уже давно сформированы отчеты с перспективным видением развития определенной сферы, для большего убеждения прилагаются графики и таблицы со статистическими данными – текстовая часть готова; берется доступен в Интернете топографический приложение-программа и карты Гугл Планеты и формируются соответствующие проектные плановые карты с учетом карт-схем соответствующих структур (электроснабжения, коммуникаций и т. п) – использование разнообразных цветов и линий, основных обозначений – графическая часть готоваПростіше говоря, это все не стоит 250 тыс грн..(От ВС: насколько нам известно в штате нет архитектора поэтому работы замовлються в специализированных проектных организаций)
Программа развития физической культуры и спорта в городе Здолбунове на 2016 год
Одной из целей программы является “содействие строительству при поддержке органов местного самоуправления современных спортивных сооружений, надлежащему их оборудованию и использованию”Каким образом можно содействовать строительству сооружений именно при поддержке городского совета не выделив на это средства? Используя силу, как Енакін Скайуокер? Как был стадион “Локомотив” “тяжело раненым” таким он и останется, как были баскетбольные щиты в ДЮСШ разбиты, такими они и останутся более всего.
Интересным для анализа является процедура пополнения уставных фондов городских коммунальных підприємствНаприклад, решением от 23 декабря 2015 года увеличивается уставный фонд КП “Здолбуновское” на 39199 грн, из которых 30 тыс грн– на информационный стенд; пока неизвестно, что собой будет представлять этот стенд, но судя по сумме – это что-то грандиозное(От ВС: это большая стендовая доска на Аллее возле БКЦ).В общем, схемы государственных закупок в Здолбунове очень интересны на разных уровнях – начиная от аренды техники для установки новогодней елки, и заканчивая расходами на стальные материалы, щебень, песок и тому подобное.
Конечно, люди, которые представляют интересы жителей Здолбунова, являются порядочными и ничего лишнего и чужого присвоить не имеют целью, поэтому остается верить в то, что несоответствие и обобщенность цифр в программах развития является следствием потребности ликвидировать определенные предварительные просчеты и дефициты с возможностью использования средств на другие интересные проекты, которые могут и будут предложены в течение 2016 года.
Костя Согін
От ВС: представленный материал нашего активного читателя и корреспондента еще раз показал то, что просто цифр и перечня работ, подать, обнародовать и утвердить на сессии НЕДОСТАТОЧНО! Бюджет города должен сопровождаться АНАЛИТИЧЕСКОЙ запиской, было бы хорошо чтобы в городе принималась ПРОГРАММА соцэкономразвития на год, которая имеет свою четко определенную структуру, начиная от анализа и заканчивая обоснованием расходов на год, План соцэкономразвития на 5 лет должен быть не просто перечнем улиц и сумм, а обоснованным перечнем работ в рамках стратегии города или хотя бы определенных стратегических, приоритетных направлениях города.
Тогда больше людей будет понимать истинное назначение расходов, видеть хронологию предыдущих расходов и представлять картину в целом с заявленными планами на будущее...

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

В Кургане 22 декабря состоялось торжественное открытие фармацевтического завода "Велфарм", на котором присутствовал и губернатор области А. Кокорин. Новое предприятие будет выпускать не менее 60 видов лекарственных препаратов. При этом 37 из них до этого на территории России на производились, что позволяет расценивать проект как соответствующий программе импортозамещения. Объем инвестиций в реализацию проекта - 1 миллиард 100 миллионов рублей. Лекарства, которые планирует выпускать новое предприятие, будут предназначены для лечения сердечно-сос...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8