jtayl.org

Ядовитые растения

На вигляд – це нічим не примітні квіточки, але контакт з ними може мати глобальні наслідки. Пропонуємо дізнатися про 8 отруйних рослин, які розповсюджені на території України, аби уберегтись.
Борщівник
Зовнішній вигляд: Рослина має високе стебло і велике листя. Може виростати до трьох метрів. Квіти білого або рожевого кольору, суцвіття у формі парасольки.
Де росте: Біля доріг, розташованих біля лісу. Також – на галявинах і пустирях.

Чим небезпечний: При контакті зі шкірою підвищує її чутливість до ультрафіолету, може викликати опік 1-3 ступеня. Наслідки відчутні не одразу – опіки проявляються через кілька годин після контакту. Якщо вже так вийшло, що дитина вирішила дослідити цю рослину і сік потрапив на шкіру, ретельно промийте її водою з милом і не з’являйтеся на сонці протягом двох днів.
Аконіт (Борець)
Зовнішній вигляд: Росте кущами. Має округле листя і квіти темно-синього або фіолетового кольору.
Де росте: На березі річок, гірських луках і навіть біля доріг. Головний критерій його розташування – вологий ґрунт.

Чим небезпечний: Містить отруйний алкалоїд – аконітин. При контакті зі шкірою викликає свербіж, а якщо аконіт виявиться в роті – не уникнути опіків і болю. Після контакту з рослиною швидко погіршується стан – спочатку частішає, а потім уповільнюється дихання, може бути запаморочення, параліч м’язів, зниження температури і озноб, мимовільне сечовипускання. Для летального результату достатньо всього двох міліграмів аконітину.
Блекота чорна
Зовнішній вигляд: Відрізняється дуже неприємним запахом. Але її плоди ву формі глечика можуть зацікавити малюка. Блекота виростає до півтора метра у висоту, має липке листя і великі квіти брудно-білого або жовтуватого кольору з ворсинками.
Де росте: Біля доріг або житлових будинків, на оброблюваних полях.

Чим небезпечна: Отруїтися цією рослиною можна, спробувавши насіння або молоді паростки. Ознаки отруєння з’являються вже через 10-20 хвилин. Пересихає в роті, починається хрипота, червоніє шкіра, збільшуються зіниці. При складних випадках дитина може втратити свідомість або навіть впасти в кому.
Беладонна
Зовнішній вигляд: Має високі стебла і багато відгалужень. Але найцікавішими для малюка будуть плоди. Вони схожі на маленькі ягоди вишні і навіть солодкі на смак.
Де росте: Любить букові, дубові та інші ліси. Зростає також на узліссях, біля річок.

Чим небезпечна: Перші ознаки отруєння з’являються протягом 20 хвилин. У людини хрипить голос, пересихає горло, частішає серцебиття, розширюються зіниці. Отруєння може мати летальні наслідки — від паралічу легенів або судинної недостатності.
Болиголов плямистий
Зовнішній вигляд: Листя молодої рослини схожі на моркву, петрушку або кріп, тому його можна не розпізнати. Суцвіття формою схоже на парасольку, і складається з безлічі дрібних квіток.
Де росте: На пустирях, біля доріг, на городах, лісових галявинах, луках. Можна його зустріти і на звалищах, і біля залізниць.

Чим небезпечний: Рослина може викликати головний біль і запаморочення. Також ознаками отруєння є підвищення тиску, прискорене серцебиття, нудота. Зіниці розширюються, шкіра блідне, ковтати стає складно, з’являються судоми і навіть висхідний параліч. Є ризик померти від задухи. А в результаті контакту зі шкірою з’являється дерматит.
Віх отруйний (Цикута)
Зовнішній вигляд: Має розгалужене стебло, двопере і трьохпере листя. Влітку з’являються білі маленькі квіти, що утворюють парасольку.
Де росте: Любить вологий ґрунт. Росте на заплавних луках, біля річок та озер.

Чим небезпечний: Якщо віх потрапив в шлунок, протягом 20 хвилин виявляються перші ознаки отруєння – пронос і блювота. Також серед симптомів – підвищене слиновиділення, біль у животі і припадки, які можуть призвести до смерті.
Вовчі ягоди
Зовнішній вигляд: Невеликий чагарник. Квітки рослини мають зеленуватий або рожевий відтінок. Плоди — невеликого розміру і червоного кольору.
Де росте: У лісах, також використовується як декоративна рослина.

Чим небезпечний: Червоні плоди рослини дуже привабливі для дітей. Але всього кілька штук цих ягід можуть викликати летальний результат. Ознаки отруєння: блювота, судоми, біль у животі, сильне слиновиділення. Якщо ж дитина просто доторкнеться до листя рослини, на шкірі можуть виникнути опіки і пухирі.
Дурман звичайний
Зовнішній вигляд: Рослина має великі білі квіти у вигляді труб і велике листя.
Де росте: У сирих місцях, біля доріг, житлових будинків.

Чим небезпечний: Особливо отруйне насіння дурману. Отруєння можна виявити за такими ознаками: розширені зіниці, внутрішньоочний тиск, прискорене серцебиття, блювота, головний біль. Якщо після потрапляння рослини в шлунок дитини, вона вип’є води, в роті з’явиться неприємний смак.

Джерело: gazeta.ua
Растет на пойменных лугах, возле рек и озер.

Чем опасен: Если вех попал в желудок, в течение 20 минут проявляются первые признаки отравления – понос и блювотаТакож среди симптомов – повышенное слюноотделение, боль в животе и припадки, которые могут привести к смерти.
Волчьи ягоды
Внешний вид: Небольшой чагарникКвітки растения имеют зеленоватый или розовый відтінокПлоди — небольшого размера и красного цвета.
Где растет: В лесах, также используется как декоративное растение.

Чем опасен: Красные плоды растения очень привлекательны для дітейАле всего несколько штук этих ягод могут вызвать летальный результатОзнаки отравления: рвота, судороги, боли в животе, сильное слиновиділенняЯкщо же ребенок просто дотронется до листьев растения, на коже могут возникнуть ожоги и волдыри.
Дурман обыкновенный
Внешний вид: Растение имеет крупные белые цветы в виде труб и большие листья.
Где растет: В сырых местах, у дорог, жилых домов.

Чем опасен: Особо ядовитые семена дурмануОтруєння можно выявить по следующим признакам: расширенные зрачки, внутриглазное давление, учащенное сердцебиение, рвота, головная більЯкщо после попадания растения в желудок ребенка, она выпьет воды, во рту появится неприятный вкус.

Источник: gazeta.ua..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Власти Чувашии сообщают, что вскоре Республика избавится от последнего своего долгостроя. Уже в следующем месяце планируется ввести в эксплуатацию единственный проблемный объект - дом в Чебоксарах на пр. 9-й Пятилетки (мрн Новоюжный), в котором 130 квартир. Здание в основном построено, в настоящее время ведутся отделочные работы, подключение к инженерным сетям и общее благоустройство прилегающей территории. По планам, ввод в эксплуатацию намечен на следующий месяц. А всего в планах строителей на этот год в Чувашии - сдача в эксплуатацию 630 000...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
29%
Нет, но хочу построить
57%
Нет
14%
Всего голосов: 7