jtayl.org

Терапия в Мизоче: больница или политика?

У Здолбунівському районі точиться запекла дискусія у зв’язку  з необхідністю зачинити терапевтичне відділення у селищі Мізоч. Хто прийняв таке рішення і хто вважає це необгрунтованим – розбирається Здолбунів СITY.

Згідно постанови Кабміну від 25.11.2015 № 1024 медицину треба оптимізувати. Це означає, що кошти з державного бюджету будуть надходити на конкретно вказані витрати, які треба суттєво зменшити. В першому варіанті оптимізації Здолбунівській лікарні варто було згорнути 42 ліжкомісця. Та завдяки переговорам головного лікаря Владислава Сухляка з керівництвом області, було отримано розпорядження голови Рівненської ОДА скоротити у 2016 році лише 25 ліжкомісць.

В такому випадку постало питання: яке відділення закрити? За кількістю ліжкового фонду 25 – дитяче відділення у Здолбунові, хірургічне – 30, інфекційне – 20. Варто зазначити, що у кожному з цих відділень за період 9 місяців проліковано в середньому від 800 до 1300 осіб.

Статистичні дані показують, що більша половина жителів Мізоча, які користувались послугами лікарні – люди похилого віку. Заступник головного лікаря Василь Мацьоха повідомляє, що лікарня виконує більше функцію соціального прихистку для осіб похилого віку.

Такі ж висновки можна зробити з аналізу витрат терапевтичного відділення у Мізочі. На медикаменти у 2015 році було витрачено всього 5427 гривень. Загальна сума використаних бюджетних коштів склала 906457 гривень. Прогнозовано, що на утримання відділення у 2017 році потрібно буде 1 мільйон 300 гривень. За ці кошти можна придбати новенький шкільний автобус аби довозити дітей, які долають кілометри до школи, можна відремонтувати 5 реабілітаційних центрів для учасників АТО або замінити величезну кількість вікон, фасадів, доріг чи тепломереж у районі.

Так, виходячи з необхідності проводити нелегкі кроки по закриттю відділення і вивчивши найоптимальніші варіанти, головний лікар Владислав Сухляк звернувся до голови Здолбунівської ради Сергія Кондрачука.

– “До мене офіційним листом звернувся головний лікар ЦРЛ Сухляк Владислав з проханням дати згоду на скорочення 25 ліжкомісць в терапевтичному відділенні №2 Здолбунівської ЦРЛ. Стосунки ЦРЛ і райдержадміністрації чітко регулює Статут лікарні та інші законодавчі нормативно-правові акти. Згідно діючого Статуту ЦРЛ, у мене немає жодних підстав якимось чином впливати на дії керівництва лікарні, які відбуваються в межах повноважень, забороняти проводити реорганізації і т.д. Разом з тим, у мене, як у голови РДА, у понеділок 25 жовтня та вівторок 26 жовтня були зустрічі з депутатом райради Олександром Андріюком, який, як мені відомо, ініціюватиме внесення змін до Статуту лікарні та розроблятиме звернення від депутатів, яке унеможливить одноосібне прийняття рішення головним лікарем. Схиляюсь до думки, що депутати не підуть на реорганізацію відділення в Мізочі. А тому як буде далі – покаже час. Я ж можу запевнити всіх в одному: зроблю все, що в моїх силах, щоб не постраждали ні пацієнти так званого Мізоцького куща, ні медичний персонал, що працює в Мізочі,” – коментує голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.
Здолбунівська ЦРЛ є комунальною власністю районної ради. До поки не постало гостро питання оптимізації, в статуті вказано, що головний лікар може приймати рішення по скороченню відділень. Натомість, депутат районної  ради Олександр Андріюк ініціює позачергову сесію. Для того, аби змінити статут і заборонити приймати рішення головному лікарю без погодження сесії. В такому випадку, керівник лікарні опиняється заручником ситуації. Адже є чіткі накази  Кабміну та розпорядження голови обласної адміністрації, а виконувати їх він не зможе.

 – “Ми ніяк не можемо допустити закрити терапію в Мізочі. В зв’язку з тим, що населення до 10000 повинне отримувати повноцінне і якісне медичне обслуговування. На сьогоднішній день Мізоцька зона перевищує чисельність 10000. Мільйон гривень це не та цифра, яка потрібна на утримання лікарні. Там десь треба 400000гривень. Мільйон то сума надута. По-друге, нам треба проводити децентралізацію. Тоді б на цей заклад виділялось би 10 мільйонів. Якщо говорити про скорочення, то я вважаю треба підходити в цілому. Можна скоротити по 3 чи по 5 ліжок в кожному відділенні. Позиція керівництва ЦРЛ захистити Здолбунівську лікарню, а у Мізочі закрити. Таких речей ніхто не має права допустити. Якщо закрити Мізоцьку терапію, то всі хворі хлинуть на Здолбунів, де і так не вистачає ліжкомісць. Навіть деякі працівники ЦРЛ у Здолбунові кажуть – “Ми захлинемось”. Нашій фракції Аграрної партії надважливо зберегти це відділення. Можливо у 2017 році будуть зміни в галузі медицини, а лікарні вже не буде,»- коментує депутат районної ради Олександр Андріюк.
Натомість, начальник фінансового управління Здолбунівської РДА Володимир Нечипорук вважає надані лікарнею цифри повністю обгрунтованими. Він погоджується з тим, що у Здолбунові і так дуже мало ліжкомісць для існуючих пацієнтів і якщо в дитячому відділенні може лежати по три матусі з дітьми на одному ліжку, то який сенс в той же момент лежати в Мізоцькій терапії старенькій бабусі яка не лікується. І що робити якщо зачинити хірургічне відділення? Куди везти з того ж Мізоча людину, припустимо, з апендецитом?До Рівного може і не доїхати.

– «Я вважаю це питання не політичних амбіцій. Якщо лікарі бачать ситуацію, статистику і витрати, то чому сюди втручаються депутати? Якщо є наказ скоротити, то навіщо сунути палки в колеса? Щоб літні люди мали де відпочивати можна передати приміщення Здолбунівському районному територіальному центру соціального обслуговування. Там бабусям будуть надаватись якісні послуги, що насправді відповідають всім їхнім потребам. І коштів витрачатиметься бюджетних значно менше. Коли так вже кортить там мати відділення терапії, то варто створювати об’єднану територіальну громаду. За приблизними розрахунками тоді можна отримати 5 мільйонів медичної субвенції з держави. Передати кошти на ЦРЛ, що забезпечить повне функціонування там відділення. Громади об’єднуватись не хочуть, натомість таку значну суму коштів вимагають з району. Це нереально,» – прокоментував начальник фінансового управління Здолбунівської РДА Володимир Нечипорук.
Як перепрофілювати відділення, кому і де брати мільйон гривень і чи варто взагалі- вирішуватимуть депутати на позачерговій сесії Здолбунівської районної ради. Чи варто депутатам гратись в політиків, коли є чіткі Постанови Кабміну і розпорядження з ОДА та ставити рішення лікарів нижче своїх амбіцій? Здається вже хтось збирався захищати залізничну лікарню, настав час захистити Мізоцьку? Цікаво, чи він в курсі, що залізничної лікарні як такої вже і нема?

Коментар в керівництва районної ради, як розпорядника бюджетних коштів і голови депутатського корпусу, нажаль взяти не вдалось.
Ольга Ферар
Ведь есть четкие приказы Кабмина и распоряжения главы областной администрации, а выполнять их он не сможет.

– “Мы никак не можем допустить закрыть терапию в МізочіВ связи с тем, что население до 10000 должно получать полноценное и качественное медицинское обслуговуванняНа сегодняшний день Мізоцька зона превышает численность 10000Мільйон гривен это не та цифра, которая нужна на содержание лікарніТам где надо 400000гривеньМиллион то сумма надутаяВо-вторых, нам надо проводить децентралізаціюТоді бы на это заведение выделялось бы 10 миллионовЕсли говорить о сокращении, то я считаю надо подходить в ціломуМожна сократить по 3 или по 5 коек в каждом відділенніПозиція руководства ЦРБ защитить Здолбуновскую больницу, а в Мизоче закритиТаких вещей никто не имеет права допуститиЯкщо закрыть Мізоцьку терапию, то все больные хлынут на Здолбунов, где и так не хватает ліжкомісцьНавіть некоторые работники ЦРБ в Здолбунове говорят – “Мы захлинемось”Нашей фракции Аграрной партии сверхважно сохранить это відділенняМожливо в 2017 году будут изменения в области медицины, а больнице уже не будет», - комментирует депутат районного совета Александр Андриюк.
Зато, начальник финансового управления Здолбуновской РГА Владимир Нечипорук считает предоставленные больницей цифры полностью обгрунтованимиВін соглашается с тем, что в Здолбунове и так очень мало койкомест для существующих пациентов и если в детском отделении может лежать по три мамочки с детьми на одной кровати, то какой смысл в тот же момент лежать в Мізоцькій терапии старушке которая не лікуєтьсяІ что делать если закрыть хирургическое отделение? Куда везти с того же Мизоча человека, допустим, с апендецитом?В Ровно может и не доехать.

– «Я считаю это вопрос не политических амбіційЯкщо врачи видят ситуацию, статистику и расходы, то почему сюда вмешиваются депутаты? Если есть приказ сократить, то зачем совать палки в колеса? Чтобы пожилые люди имели где отдыхать можно передать помещения Здолбуновском районном территориальному центру социального обслуживанияТам бабушкам будут предоставляться качественные услуги, которые на самом деле отвечают всем их потребамІ средств будет расходоваться бюджетных значительно меншеКоли так хочется там иметь отделения терапии, то стоит создавать объединенную территориальную общинуПо приблизительным расчетам тогда можно получить 5 миллионов медицинской субвенции из державиПередати средства на ЦРБ, что обеспечит полное функционирование там відділенняГромади объединяться не хотят, зато такую значительную сумму средств требуют с районуЦе нереально,» – прокомментировал начальник финансового управления Здолбуновской РГА Владимир Нечипорук.
Как перепрофилировать отделения, кому и где брать миллион гривен и стоит ли вообще - будут решать депутаты на внеочередной сессии Здолбуновской районной радиЧи стоит депутатам играть в политиков, когда есть четкие Постановления Кабмина и распоряжения по ОГА и ставить решение врачей ниже своих амбиций? Кажется уже кто-то собирался защищать железнодорожную больницу, настало время защитить Мізоцьку? Интересно, он в курсе, что железнодорожной больницы как таковой уже и нет?

Комментарий у руководства районного совета, как распорядителя бюджетных средств и председателя депутатского корпуса, к сожалению взять не удалось.
Ольга Ферар..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Осадки зданий и наблюдение за ними
При проектировании зданий и других инженерных сооружений архитекторам приходится учитывать множество различных факторов, способных повлиять на устойчивость и долговечность планируемого объекта. Одним из таких факторов являются характеристики грунта — его плотность, сыпучесть, однородность, влажность, подвижность и т.д. Характеристики участка на месте строительства важны потому, что от них напрямую зависят будущие осадки зданий и сооружений, их скорость, направление и амплитуда. Неправильно рассчитанная степень осадки или вовсе неучтенные характ...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8