jtayl.org

Скалодром в новом спорткомплексе Здолбунова

Перспектива побудови сучасного спортивного комплексу в Здолбунові потребує значного обговорення в суспільстві, бо суми, які можливо будуть витрачені є доволі значними. Новозбудований комплекс повинен мати максимальну кількість раціональних та беззаперечних ознак, що відповідатимуть кожній витраченій гривні платників податків.
В даній статті пропонується один з варіантів використання приміщення основної ігрової зали згідно сучасних вимог розвитку спорту.
Одним з основних аспектів побудови комплексу є врахування загальної площі та об’єму спортзали з метою правильних розрахунків витрат на підтримку прийнятної температури в опалювальний сезон, витрати електроенергії для освітлення у ранково-вечірній час та кондиціювання.
Перш за все, в північній стороні зали не потрібно встановлювати вікна, щоб уникнути витік тепла з приміщення, а варто розмістити їх у південній стіні на рівні вище, ніж розміщені другорядні зали: 
Внутрішню сторону склопакетів необхідно обробити спеціалізованим покриттям, схожим на те, що є у лампах денного світла. Сонячні промені, потрапивши на поверхню склопакета, обробленого спеціальною речовиною, розсіюються, а не концентруються на певній території у залі, не випалюючи фарбу на спортінвентарі та не засліплюючи спортсменів; таким чином, спостерігатиметься ефект дії великих ламп денного світла згідно площі самих вікон.
Збільшення об’єму основної зали дозволить створити сучасний скеледром з системою динамічної заміни рельєфу. Основою даного об’єкта є каркас з профільних труб, що зварюються у відповідних точках, а сам каркас фарбується. Особливістю запропонованого каркасу є контакт з усіма сторонами – контакт зі східною та західною стінами, також з підлогою та стелею забезпечує максимальну стабільність, а для остаточної фіксації застосовуються анкерні болти на встановлених відрізках та наскрізні болти у стінах в контрольних точках: 
Елементом інновації пропонується використати систему динамічної заміни рельєфу скеледрому – з аналогічних профільних труб формуються нескладні геометричні фігури, параметри яких завчасно розраховуються:
самі ж труби з’єднуються за допомогою стальних кутиків та болтів: 
Готовий каркас покривається визначеними відрізками фанери чи OSB, які кріпляться до каркасу за допомогою спеціальних скелелазних зачепів та болтів М10. Точками з’єднання є приварені до каркаса вдосконалені гайки:
під які у фанері чи OSB робляться відповідні отвори.
Таким чином, за 400-450 тисяч гривень можна створити сучасний скеледром з системою страховки згори та матами на підлозі:
Костя Согін
Точками соединения является приварены к каркасу усовершенствованные гайки:
под которые в фанере или OSB делаются соответствующие отверстия.
Таким образом, за 400-450 тысяч гривен можно создать современный скалодром с системой страховки сверху и матами на полу:
Костя Согін..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Использование металлических опор ОГК и перекрытий
Когда речь заходит о строительных металлоконструкциях, обычно мы представляем масштабные стройки, многоэтажки, промышленные объекты или мосты, а вовсе не частную коттеджную застройку. Несмотря на то, что строительство загородных домов с использованием легкого металлического каркаса еще не получило у нас широкого распространения, в частном строительстве опоры и перекрытия из металла используются повсеместно, преимущественно в качестве каркаса для навесов, лестниц, крыльца, ограждений и т.д. Применение металлоконструкций для строительства собстве...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
29%
Нет, но хочу построить
57%
Нет
14%
Всего голосов: 7