jtayl.org

Результативное участие в партнерстве

У Одесі триває зустріч громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети». Представники 15 регіонів України діляться своїм досвідом реалізації кампаній за прозорі та зрозумілі бюджети у своїх містах. У когось є прогрес в оцінці публічності та доброчесності міської влади, десь повним ходом йде впровадження ідеї громадського бюджету, хоча це швидше бюджет участі громади чи бюджетне співфінансування проектів громади на відміну від реальної практики республіки Польща. Там громадська частина  бюджету розподіляється самою громадою. Місто лише визначає суму коштів яку направляє на ці цілі, а куди їх витратити визначає громадська рада кварталу, мікрорайону. Т.то активом частини міста, а не депутатами і мером.
Здолбунів, представлений депутатом міської ради Миколою Орловим та кореспондентом Здолбунів CITY Ольгою Ферар,  поділився досвідом внесення змін до Регламенту в частині публічності, зборі пропозицій від громади до бюджету, підготовці П’амятки депутата, адвокації вимог своєчасного і повного оприлюднення бюджетної інформації на сайті ради (тут ще далеко до ідеалу).
Попереду громадське та експертне обговорення бюджету, прийняття його, візуалізація (переведення цифр і табличок у зрозумілі діаграми, малюнки, тексти). В цьому контексті цікавим видався досвід Івано-Франківська на основі якого виник проект Рішення та Положення про оприлюднення Бюджету та його візуалізації на сайті Здолбунівської міської ради. Ось вони:
Проект РІШЕННЯ

 Про затвердження
Порядку інформування жителів міста ___
про бюджетний процес

З метою забезпечення публічного представлення інформації про підготовку, ухвалення, виконання та звітування бюджету міста, налагодження результативної співпраці громадян і органів місцевої влади, керуючись Бюджетним кодексом України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації» міська рада:
 ВИРІШИЛА:
 1. Створити на офіційному веб-сайті ___ міської ради розділ «Бюджет міста» та забезпечити, починаючи з 01 січня 2016 року, щоквартальне оприлюднення на ній інформації про бюджетний процес у місті ___.
2.Відділу ___ забезпечити адміністрування сторінки «Бюджет міста» на офіційному веб-сайті міської ради та щоквартально оновлювати інформацію.

 1. Затвердити Порядок інформування жителів міста ___ про бюджетний процес (Додаток 1).
 1. Створити на офіційному веб-сайті ради окрему сторінку «Відкритий (зрозумілий, візуалізований) бюджет» або як підрозділ сторінки «Бюджети міста» де в доступній формі для жителів міста інформувати про міський бюджет щодо доходів та видатків по об’єктах.
 1. Контроль за виконанням цього рішення покласти на ___

Додаток 1
 
ПОРЯДОК
інформування жителів міста ___ про бюджетний процес
 

 1. Інформування жителів міста про бюджетний процес здійснюється через:
  • Функціонування та постійне оновлення даних веб-порталу «Відкритий бюджет» згідно із Порядком надання інформації розпорядниками коштів для наповнення сторінки «Відкритий бюджет» міста.
  • Оприлюднення проектів рішень, рішень, розпоряджень, звітів, протоколів та інших документів щодо бюджетного процесу в окремому розділі веб-сайту міської ради ___ «Бюджет міста» згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Законом України «Про доступ до публічної інформації»
  • Проведення громадських слухань щодо проектів бюджету міста, програми соціально-економічного розвитку та звітів щодо виконання бюджету
  • Прийом пропозицій щодо бюджету міста, програми соціально-економічного розвитку та інших міських програм через електронну форму пропозицій на офіційному веб-сайті ради

 

 1. На офіційному веб-сайті ради утворити окремий розділ «Бюджет міста» з підрозділами «Звіти», «Програми», «Пропозиції», «Новини», «Протоколи», «Бюджет», «Подати пропозицію», «Відкритий бюджет».
  • Відділу бухгалтерського обліку забезпечити подачу інформації ___ відділу для оприлюднення та оновлення інформації у відповідних підрозділах веб-сайту щодо:
 • звітів за три місяці, за квартал, за 9 місяців та за рік по виконанню бюджету та міських програм
 • міських програм зі всіма додатками
 • бюджет міста зі всіма додатками та рішеннями про внесення змін до бюджету зі всіма додатками
 • графік засідання робочої групи щодо підготовки проекту бюджету міста з інформацією про час та місце засідання
 • протоколів засідання робочої групи з питань формування проекту міського бюджету
 • новин та анонсів щодо бюджетного процесу
  • У розділі (сторінці) «Відкритий бюджет» оприлюднюються у зрозумілій, доступній, візуалізованій графічно (аудіо, відео) формі надходження до міського бюджету за їх джерелами та витрати бюджету за галузями та кожним об’єктом фінансування. У порівняльній формі зазначаються витрати, що планувались на кожен об’єкт і фактично понесені. У порівняльній формі зазначаються витрати по галузям в розрізі кварталів та років в межах каденції діяльності міської ради та останнього року попередньої каденції.
 1. ___ відділ виконавчого комітету ___ міської ради проводить громадські слухання в порядку визначеному Статутом територіальної громади щодо:
 • проекту бюджету міста не пізніше ніж за 2 дні до розгляду проекту бюджету на пленарному засіданні міської ради
 • проекту програми соціально-економічного розвитку не пізніше ніж за 2 дні до розгляду проекту програми на пленарному засіданні ради
 • звіту про виконання бюджету за рік не пізніше ніж за 2 дні до розгляду звіту на пленарному засіданні міської ради.

А для того щоб більшість зацікавлених громадян міста дізналися про плани на 2016 – й рік, про аргументи міської влади та про те, які пропозиції здолбунівчан цьогоріч враховані у місцевих програмах і бюджеті пропонуємо наступне:
При розгляді проектів місцевих програм надавати депутатам, експертам, громадськості їх завчасно не менше ніж за 20 днів до розгляду на сесії міської ради, опубліковувати на офіційному сайті міської ради у вигляді:

Об’єкт фінансу-
вання
Запланована сума, грн
Автор внесення пропозиції
Обгрунтування

 
Виконавець
Суб-підрядник
Примітка

1
2
3
4
5
6

Приклад:Асфальтування вул.Л.Толстого
300000,00
Улюблений депутат міського голови
Колективне звернення 2004 року, 30 підписів, є розроблена ПКД
КП «Ідеальні дороги Здолбунова»
Любі друзі КП «Ідеальні дороги Здолбунова»
Перенесено з плану 2004,2005,20.. року

 
 
В сравнительной форме указываются расходы по отраслям в разрезе кварталов и лет в рамках каденции деятельности городского совета и последнего года предыдущей каденции.

 • ___ отдел исполнительного комитета ___ городского совета проводит общественные слушания в порядке определенном Уставом территориальной громады относительно:
  • проекта бюджета города не позднее чем за 2 дня до рассмотрения проекта бюджета на пленарном заседании городского совета
  • проекта программы социально-экономического развития не позднее чем за 2 дня до рассмотрения проекта программы на пленарном заседании совета
  • отчета об исполнении бюджета за год не позднее чем за 2 дня до рассмотрения отчета на пленарном заседании городского совета.

  А для того чтобы большинство заинтересованных граждан города узнали о планах на 2016 – й год, о аргументы городской власти и о том, какие предложения здолбунівчан в этом году учтены в местных программах и бюджете предлагаем следующее:
  При рассмотрении проектов местных программ предоставлять депутатам, экспертам, общественности их заблаговременно не менее чем за 20 дней до рассмотрения на сессии городского совета, опубликовать на официальном сайте городского совета в виде:

  Объект фи-
  ния
  Запланированная сумма, грн
  Автор внесении предложения
  Обоснование

   
  Исполнитель
  Суб-подрядчик
  Примечание

  1
  2
  3
  4
  5
  6

  Пример:Асфальтирование ул.Л.Толстого
  300000,00
  Любимый депутат городского головы
  Коллективное обращение 2004 года, 30 подписей, является разработанная ПСД
  КП «Идеальные дороги Здолбунова»
  Дорогие друзья КП «Идеальные дороги Здолбунова»
  Перенесено из плана 2004,2005,20.года

   
   ..

  Рейтинг: 
  0
  Оценок пока нет

  Интересно

  Распашные ворота: особенности конструкции
  Еще до недавнего времени ворота распашного типа были единственными в своем роде. Однако и сейчас они не теряют своей популярности по многим причинам. Сейчас для того, чтобы заказать современные распашные ворота https://msc-group.ru/products/vorota-i-kalitki/vorota-raspashnyie.html, достаточно посетить сайт специализированной компании "МонтажСтройКомплект", где ознакомиться с особенностями их конструкции и актуальными ценами. При этом, можно быть уверенным в качестве ворот, ведь компания заслужила доверие своих клиентов, благодаря использованию...

  Опрос

  Есть ли у вас баня?
  Да, есть
  29%
  Нет, но хочу построить
  57%
  Нет
  14%
  Всего голосов: 7