jtayl.org

Предварительный бюджет Здолбунова – 25 миллионов гривен

25 мільйонів, з яких до загального фонду 19, до спецфонду 6 – такі перші грубі цифри міського кошторису на 2016 рік, який вчасно оприлюднила Здолбунівська міська рада. Нагадаємо, що саме Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН” висунув публічну пропозицію міському голові щодо відкритості у бюджетному процесі. Згідно відкритого звернення проект бюджету мав би бути опублікований до 27 листопада і він таки був опублікований. Проте лише цифри в табличці. Без жодних пояснень, аналітичних пояснювальних записок, без пояснень і динаміки, порівняно з іншими періодами. Коротше все на що вистачило інтелектуальних потуг тих, хто готував проект рішення. Закачати: БЮДЖЕТ_2016 (1)
Тепер час детального розгляду пропозицій, що віднесені до місцевих програм, суми яких і формують додаток 5 бюджету. Рішення про місцевий бюджет є суспільно важливим документом для розвитку міста, а консультації із громадянами та бізнесом щодо його змісту є важливим індикатором відкритості та прозорості політичного процесу на місцевому рівні.
Задля підвищення довіри до місцевої влади та її рішень ЗЕОН  пропонує після оприлюднення проекту рішення про місцевий бюджет на 2016 рік ініціювати та провести консультації щодо його змісту шляхом залучення громадян та бізнесу до консультацій через наступні канали участі:
а) надсилання пропозицій у письмовій формі на визначену електронну пошту;
б) проведення публічного громадського обговорення;
в) проведення публічного експертного обговорення;
г) проведення публічних зустрічей із зацікавленими сторонами (ініціативні групи громадян та бізнес-об’єднання) щодо конкретних проблемних питань місцевої політики.
Депутати почали подавати в міську раду свої ідеї, надіслали (занесли і зареєстрували ТРИ сторінки) туди пропозиції і від ЗЕОНу, а правильніше – узагальнені пропозиції від жителів Здолбунова, які вони подавали через гуугл форму та анкети в рамках проекту “Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан”.
Тепер ці пропозиції мають зібратися, узагальнитися, розглянутися на комісіях депутатських і винестись на сесію міської ради. Так звану бюджетну сесію.
Щоб пропозиції були якісно відібрані і до бюджету міста включені саме ті, які найбільш гостро стоять в місті, є найбільш вагомими на думку громади і експертів,  а також депутатів потрібно ЯКІСНО використати час з моменту подачі пропозицій і до ухвалення рішення про бюджет.
А тепер УВАГА, наш прогноз як це все буде відбуватись, зважаючи на досвід мера і недосвідченість депутатів або їх політичну залежність:
1. Сесію міської ради, яка має сформувати постійні депутатські комісії максимально відтягнуть в часі до 25 грудня 2015 року, щоб новосформовані комісії НЕ МАЛИ достатньо часу обговорити і якісно розглянути бюджетні пропозиції.
2. Голова бюджетної комісії буде пропонуватись лояльний до міського голови, безініціативний і партійно слухняний близьким до мера людям.
Перші два пункти вже майже факт.
3. ВСІ обговорення із громадськістю замінять т.зв “депутатським днем” де депутатам розкажуть про важливість ухвалення бюджету міста в принципі,  а не в деталях. Запропонують, щоб втихомирити депутатські амбіції, ВСІ або майже всі їх пропозиції включити до бюджету міста на 2016 рік. Ось тільки грошей на кожний рядочок в програмах пропишуть по мінімуму 5-10 тисяч, бо ж дефіцитний бюджет не прийметься, а потім протягом року депутати  з подивом будуть дізнаватися, що на ЇХ пропозиції, включені до бюджету коштів НЕ вистачило і будуть зреалізовані лише пропозиції МІСЬКОГО голови та наближених до нього депутатів.
Для того щоб цього НЕ було – потрібно бюджетний процес організувати по – іншому. По-перше процедура вся виписана законодавчо і її потрібно дотримуватись, по-друге провести збір усіх пропозицій, обговорити їх із усіма зацікавленими сторонами, ПРОРАНЖУВАТИ їх та залишити лише ті, які за попередніми фінансовими оцінками можливо виконати у 2016 році. І ЛИШЕ ці включити до кошторису та всім чесно пояснити – ще це ВЕСЬ потенціал міста на рік.
4. Не забуваймо, що мер Ігор Ольшевський у нас любить всім обіцяти. За 11 років наобіцяв стільки, що ще декілька бюджетів не вистачить, щоб ці обіцянки стали реальністю. Деякі проблеми, обіцяні до вирішення чекають з 2008 року, а є унікальні – з грудня 2004 го. А ще наш мер любить організовувати роботи в борг, а так як рік 2015 -й у нас був передвиборчим, то потрібно врахувати скільки боргів (неоплачених виконаних робіт) набралося місто за передвиборчу роботу кандидата на своє ж місце і скільки з них потрібно віддавати у 2016-му. Думається, ці цифри, разом із боргами минулих років будуть вражаючими. Як ми і прогнозували бюджет 2016 року – може стати бюджетом розплати за вибори 2015 року.
5. На бюджетну сесію, яка має відбутись до 25 го, а швидше всього буде 23-го, т.то через тиждень після того як тільки будуть обрані депутатські комісії, принесуть у сесійну залу бюджет. Мало того, що в ньому не встигнуть депутати розібратись, комісії проаналізувати, то ще й мер буде кружляти і нагадувати, що “не затвердите-місто буде без бюджету і ви в цьому будете винні”. І яка перша природна реакція двієчника, який не вивчив предмет – правильно-погоджуватись і вірити учителю. Так ручки самі і просяться піднятись і затвердити те що принесли у сесійну залу.
Так народжується бюджет і ця партитура цілком можлива. Хочете щоб було по іншому?
Тоді наполягайте на консультаціях, присутності думки експертів, врахуванні думки громадськості, публічності процесу – підтримайте звернення ЗЕОНу в ньому все детально описано.
Некоторые проблемы, обещанные к решению ждут с 2008 года, а есть уникальные – с декабря 2004 гоА еще наш мэр любит организовывать работы в долг, а так как год 2015 -й у нас был предвыборным, то нужно учесть сколько долгов (неоплаченных выполненных работ) набралось город за предвыборную работу кандидата на свое же место и сколько из них нужно отдавать в 2016-муДумається, эти цифры, вместе с долгами прошлых лет будут вражаючимиЯк мы и прогнозировали бюджет 2016 года может стать бюджетом расплаты за выборы 2015 года.
5На бюджетную сессию, которая должна состояться до 25 го, а скорее всего будет 23-го, т.то через неделю после того, как только будут выбраны депутатские комиссии, принесут в сессионный зал бюджетМало того, что в нем не успеют ли депутаты разобраться, комиссии проанализировать, то еще и мэр будет кружить и напоминать, что “не утвердите-город будет без бюджета и вы в этом будете виноваты”И первая естественная реакция двоечника, который не выучил предмет – правильно-соглашаться и верить учителюТак ручки сами и просятся подняться и утвердить то что принесли в сессионный зал.
Так рождается бюджет и эта партитура вполне можливаХочете чтобы было по другому?
Тогда настаивайте на консультациях, присутствия мнения экспертов, учете мнения общественности, публичности процесса – поддержите обращение ЗЕОНу в нем все подробно описано...

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Известный производитель нефтепогружного оборудования - группа компаний "Новомет" - наметила на этот год модернизацию своего пермского завода. Затраты составят около полумиллиарда рублей. В настоящее время проект строительства нового цеха "Новомет-Пермь" находится на стадии экологической экспертизы. Впрочем, уже законтрактованы поставки нового технологического оборудования для будущего цеха. Ввод в эксплуатацию новой производственной единицы предприятия предполагается к началу осени. Одновременно "Новомет-Пермь" прорабатывает проект по поставка...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8