jtayl.org

Предпасхальные хлопоты Здовбица

Декілька днів до Великодня проходять напружено, інтенсивно у Здовбицькій сільській раді. Сільська голова Світлана Година відвідала основні будівельні майданчики села.
Парк. Робота кипить. На місці і підрядник і один із ініціаторів проекту розбудови парку Олег Панасюк. Розрівнюється територія, готується під бруківку. Встановлені міцні лавочки.
Кладовище на розі Шосової і Третьої. Швидко демонтована стара огорожа і встановлена нова. Металева. Не монументальна, як на могилках по трасі Рівне-Острог за 300 тис.гривень за кошти міського бюджету, але будемо сподіватися свою функцію виконає теж не гірше.
Кладовище на Четвертій (оригінальні ж назви вулиці в Здовбиці, правда? ще є Перша і Друга). Тут огорожа з т.зв європаркану, який євро тільки в нас вважається:) Найбільше втратили часу на викорчовуванні величезних коренів.
І хоч, яка каже голова до Пасхи все не встигнемо, та динаміка робіт показує, що саме ці напрямки будуть вже найближчим часом успішно завершені.
На черзі сміття і дороги. Але і тут не все просто, навіть все не просто. Клаптики доріг на тій же Четвертій служба автодоріг оцінила відповідно у 150 і 600 тисяч гривень. Тому просто на ходу виникла ідея, а чи не зайнятися КП “Здовбицьке” (є до речі вакансія керівника) відновленням дорожнього полотна, так як це зробили селяни на Закарпатті (шість вулиць і по ціні в рази дешевше тих, хто мав би це робити професійно).

Коментує Микола Орлов, член робочої районної групи з децентралізації:
Дякую голові, що запросила оглянути частину села разом із нею. Поділяю її стурбованість і потребами села і висловлюю вдячність за зроблене. Однак, відчуваю, що новій голові бракує однодумців. Не стали надійними помічниками і депутати ради, а отже процес налагодження співпраці ще триває, а часу вже минуло з виборів чимало. Тому немає коли розгойдуватися. Треба самоорганізовуватися. В це поняття я вкладаю децентралізацію негайну, самоорганізацію самих мешканців, в т.ч чудовим є приклад закарпатських селян в ремонті не складних з точки зору вантажонасиченості сільських доріг. Мало яке село має своє комунальне підприємство. Його потрібно навантажувати різними напрямками діяльності і розширяти штат. Потрібно частіше питати людей, а що ж ви хочете бачити в селі, а спитавши робити і не зважати на критику. Здовбиця – не просте село, як і більшість сіл, куди швидко доходять нові гаджети, але тяжко доходять нові розуміння сучасних підходів в управлінні і господарюванні при дуже обмеженому фінансуванні. В Україні зараз створюється багато дорадчих органів, консультативних Офісів реформ тощо, їх теж можна активно залучати до процесів в селі. Але не лише щоб послухати, а зробити після цього висновки і діяти. Чого і бажаю всім здовбичанам.

В Украине сейчас создается много совещательных органов, консультативных Офисов реформ и тому подобное, их тоже можно активно привлекать к процессам в селіАле не только чтобы послушать, а сделать после этого выводы и діятиЧого и желаю всем здовбичанам.
..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Компания "Умалат" - один из крупнейших российских производителей мягких сыров - объявляет о завершении первого этапа модернизации предприятия, которая в пятилетней перспективе позволит увеличить объем производства продукции в 2,5 раза. После чего "Умалат" планирует войти в первую тройку компаний-производителей свежих сыров в России. В рамках модернизации состоялось открытие нового цеха фасовки и упаковки свежих сыров, в который компания инвестировала более 300 млн рублей. Ранее на заводе использовалось большое количество ручного труда, что заме...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8