jtayl.org

Предпасхальные хлопоты Здовбица

Декілька днів до Великодня проходять напружено, інтенсивно у Здовбицькій сільській раді. Сільська голова Світлана Година відвідала основні будівельні майданчики села.
Парк. Робота кипить. На місці і підрядник і один із ініціаторів проекту розбудови парку Олег Панасюк. Розрівнюється територія, готується під бруківку. Встановлені міцні лавочки.
Кладовище на розі Шосової і Третьої. Швидко демонтована стара огорожа і встановлена нова. Металева. Не монументальна, як на могилках по трасі Рівне-Острог за 300 тис.гривень за кошти міського бюджету, але будемо сподіватися свою функцію виконає теж не гірше.
Кладовище на Четвертій (оригінальні ж назви вулиці в Здовбиці, правда? ще є Перша і Друга). Тут огорожа з т.зв європаркану, який євро тільки в нас вважається:) Найбільше втратили часу на викорчовуванні величезних коренів.
І хоч, яка каже голова до Пасхи все не встигнемо, та динаміка робіт показує, що саме ці напрямки будуть вже найближчим часом успішно завершені.
На черзі сміття і дороги. Але і тут не все просто, навіть все не просто. Клаптики доріг на тій же Четвертій служба автодоріг оцінила відповідно у 150 і 600 тисяч гривень. Тому просто на ходу виникла ідея, а чи не зайнятися КП “Здовбицьке” (є до речі вакансія керівника) відновленням дорожнього полотна, так як це зробили селяни на Закарпатті (шість вулиць і по ціні в рази дешевше тих, хто мав би це робити професійно).

Коментує Микола Орлов, член робочої районної групи з децентралізації:
Дякую голові, що запросила оглянути частину села разом із нею. Поділяю її стурбованість і потребами села і висловлюю вдячність за зроблене. Однак, відчуваю, що новій голові бракує однодумців. Не стали надійними помічниками і депутати ради, а отже процес налагодження співпраці ще триває, а часу вже минуло з виборів чимало. Тому немає коли розгойдуватися. Треба самоорганізовуватися. В це поняття я вкладаю децентралізацію негайну, самоорганізацію самих мешканців, в т.ч чудовим є приклад закарпатських селян в ремонті не складних з точки зору вантажонасиченості сільських доріг. Мало яке село має своє комунальне підприємство. Його потрібно навантажувати різними напрямками діяльності і розширяти штат. Потрібно частіше питати людей, а що ж ви хочете бачити в селі, а спитавши робити і не зважати на критику. Здовбиця – не просте село, як і більшість сіл, куди швидко доходять нові гаджети, але тяжко доходять нові розуміння сучасних підходів в управлінні і господарюванні при дуже обмеженому фінансуванні. В Україні зараз створюється багато дорадчих органів, консультативних Офісів реформ тощо, їх теж можна активно залучати до процесів в селі. Але не лише щоб послухати, а зробити після цього висновки і діяти. Чого і бажаю всім здовбичанам.

В Украине сейчас создается много совещательных органов, консультативных Офисов реформ и тому подобное, их тоже можно активно привлекать к процессам в селіАле не только чтобы послушать, а сделать после этого выводы и діятиЧого и желаю всем здовбичанам.
..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Продолжается реализация проекта по строительству крупнейшего на Дальнем Востоке свиноводческого комплекса на территории опережающего развития (ТОР) "Михайловский". Проект реализует компания "Русагро". Чтобы поддержать инвестора было принято решение о выделении на строительство 5 миллиардов рублей. Средства поступят в виде займа на льготных условиях. Их предоставит Фонд развития Дальнего Востока. Планируемый объем инвестиций в создание свинокомплекса - порядка 40 миллиардов рублей. Мощность его после ввода в строй - 112 000 тонн свинины в год. П...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
29%
Нет, но хочу построить
57%
Нет
14%
Всего голосов: 7