jtayl.org

Откуда деньги?

 25 травня 2016 року  відбувся перший етап проекту “Доступно про місцеві бюджети”, який триватиме до кінця літа.  Всі учасники після закінчення проекту (2-х тренінгів ) отримають Сертифікати.
Проект «Доступно про місцеві бюджети»  спрямований на підвищення обізнаності мешканців Здолбунівщини та сусідніх населених пунктів із бюджетним процесом, наслідками реформ для економіки та жителів місцевих місцевих громад в економічній, податковій, фінансовій сферах. На тренінгах громадські активісти, що мають акаунти у соцмережах, блогери, журналісти малих сусідніх громад матимуть змогу покращити свої знання щодо висвітлення реформ та інформації про бюджет.
На першому тренінгу під назвою “Як висвітлювати місцеві економічні реформи та бюджетний процес”, що відбувся 25 травня 2016 року у м.Рівне, розглядалися теми економічних реформ, децентралізації, бюджетної політики, джерел достовірної інформації. Головним спікером першої частини тренінгу був кандидат наук з державного управління, журналіст, викладач С. Штурхецький.  У другій частині тренінгу актуальні питання щодо програми тендерів, як економити бюджетні кошти, де взяти інформацію, куди подіти результати дослідження учасники проекту розглядали з керівником проекту “За чесний тендер на Рівненщині та Волині” С. Клічуком. Також під час тренінгу слухачі мали нагоду поспілкуватися з головою Здолбунівської РДА.
Він публічно разом із С.Клічуком потисли одне одному руки і домовились, що тендери на Здолбунівщині відтепер будуть відбуватися у форматі вільного доступу до інформації про тендери, починаючи ще з етапу їх підготовки.
Ще однією цікавинкою проекту є завдання на міжтренінговий період, що полягає у підготовці учасниками матеріалів ( статті, аналітичні коментарі, дослідження, тощо) по тематиці проекту.
За враженнями учасників першого етапу можна зазначити що програма тренінгу надзвичайно цікава та інформативна!
– Чи є місцеві бюджети відкритими та доступними для мешканців територіальної громади? Як виявилось, досить незначна кількість осіб здатна професійно, змістовно, доступно описувати бюджетні процеси. Результатом цього є необізнаність та незацікавленість громадян у питаннях, що пов’язані з бюджетом. Дані питання видаються складними, адже навіть якщо людина проявить зацікавленість та подивиться бюджет свого міста, то побачить там лише статті видатків та сухі цифри.
Можна прослідкувати логічний ланцюжок: складний для сприйняття бюджет – незацікавленість (пасивність) громадян на всіх етапах бюджетного процесу (від початку його формування, потім відслідковувати етапи його виконання, і по закінченню бюджетного року проаналізувати виконання, або ж невиконання задуманого плану) – формування бюджету без урахування потреб та пропозицій громадян – можливість органами державної влади та місцевого самоврядування не дотримуватись усіх вимог бюджетного законодавства. Саме для того, щоб перервати цей ланцюжок і було запущено проект «Доступно про місцеві бюджети»
Від себе особисто додам, що дана тематика є абсолютно новою для мене, але водночас дуже цікавою. Ще більше ентузіазму додає той факт, що займається нею незначна категорія осіб (є можливість стати фахівцем у вузькопрофільній галузі). А враховуючи підтримку тренерів та взаємодію між нами (учасниками проекту), то можна прогнозувати, що все у нас вдасться.
З нетерпінням чекаю наступного семінару!  – зазначає один із слухачів першого етапу проекту «Доступно про місцеві бюджети» Віталій Мороз.
Після проходження двох етапів, учасники зможуть проаналізувати бюджети, цільові програми своїх громад, а також оцінити рівень прогресу економічних реформ чи ініціатив, зробити он-лайн публікації з фахової консультації і рецензії тренерів проекту.
Показово, що на тренінг, який мав бути у Здолбунові, зголосилися приїхати за власний кошт, не тільки здолбунівчани, а й представники Острога, Рівного, Полтави, тому географія тренінгу і проекту розширилася, а місце його проведення “перекочувало” до обласного центру. Серед слухачів були і секретарі місцевих рад, помічники депутатів, журналісти трьох інтернет видань і двох друкованих ЗМІ, громадські активісти.
Олександра Стеценко
Публікація підготовлена в рамках проекту:  «Доступно про місцеві бюджети» виконується за підтримки “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
А учитывая поддержку тренеров и взаимодействие между нами (участниками проекта), то можно прогнозировать, что все у нас удастся.
С нетерпением жду следующего семинара! – отмечает один из слушателей первого этапа проекта «Доступно о местные бюджеты» Виталий Мороз.
После прохождения двух этапов, участники смогут проанализировать бюджеты, целевые программы своих общин, а также оценить уровень прогресса экономических реформ или инициатив, сделать он-лайн публикации по профессиональной консультации и рецензии тренеров проекта.
Показательно, что на тренинг, который должен был быть в Здолбунове, согласились приехать за свой счет, не только здолбунівчани, но и представители Острог, Ровно, Полтавы, поэтому география тренинга и проекта расширилась, а место его проведения “перекочевало” в областной центруСеред слушателей были и секретари местных советов, помощники депутатов, журналисты трех интернет изданий и двух печатных СМИ, общественные активисты.
Александра Стеценко
Публикация подготовлена в рамках проекта «Доступно о местные бюджеты» выполняется при поддержке “Украинского медийного проекта” (У-Медиа), что реализуется Интерньюс в Украине при поддержке Агентства США по международному развитию (USAID)...

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Изделия из искусственного камня в интерьере и экстерьере
В последнее время все большую популярность набирают изделия из искусственного камня – материала, имитирующего натуральный камень по всем параметрам, начиная от внешних и заканчивая техническими характеристиками. Изделия из искусственного камня, которые можно приобрести на сайте crimea-vistone.ru, отличаются высокой точностью исполнения, стойкостью к негативным факторам, повреждениям, давлению и деформации. Кроме того, они не поддаются разрушительному воздействию влаги, перепадов температур и не выгорают даже при длительном воздействии ультрафио...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8