jtayl.org

Одолжите на консультанта. На Ровенщине близким к власти экспертам платят по 30-50 тысяч ежемесячно

Свої своїх не залишають. Хлібні посади для своїх. За позичені гроші. А розрахуємось ми. Зі своїх кишень. Журналіст Інна Білецька провела власне розслідування для 4 влади
В 2012 році з ініціативи Уряду України, за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку було розпочато розробку Проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Області готували свої проекти і подавали їх на розгляд Світового банку. Нині проект охоплює 8 регіонів України. Угодою між Урядом України та Світовим банком передбачено фінансування проекту за кошти банку в розмірі 250 мільйонів доларів США з співфінансуванням від України в розмірі 10% від суми.
На сайті МОЗу проекту присвячено окремий розділ.

Рівненська область входить до складу учасників Проекту з субпроектом «Підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області на період з 2015 по 2020 роки».

Фінансування субпроекту передбачено з двох частин: кошти Світового банку – 25 мільйонів доларів та кошти обласного бюджету – 2,5 мільйонів доларів.
Основними цілями субпроекту в Рівненській області визначені:
♦ Покращення функціонування та взаємодії первинної, вторинної та третинної ланок надання допомоги хворим на ХСК (хвороби системи кровообігу);

♦ Покращення обізнаності населення щодо профілактики хвороб системи кровообігу.
В рамках субпроекту для досягнення поставлених цілей заплановано:
1. Провести капітальний ремонт та реконструкцію 105 закладів охорони здоров’я первинного рівня: фельдшерсько-акушерських пунктів в лікарські амбулаторії. Об’єкти розташовані в кожному районі області.
2. Закупити медичне обладнання для серцево-судинного центру Рівненської обласної клінічної лікарні(РОКЛ), лікарських амбулаторій, центральних районних та міських лікарень.
3. Закупити вироби медичного призначення для серцево-судинного центру РОКЛ.
4. Закупівлю 18 автомобілів швидкої медичної допомоги класу В для центральних районних та міських лікарень.
5. Розробка та запуск програмного забезпечення для супроводу електронного реєстру груп ризику з інтеграцією до державної системи eHealth.
6. Створення Центру обробки даних закладів охорони здоров’я.
7. Впровадження комплексної системи захисту інформації.
8. Розробка та підтримка інформаційного веб-порталу щодо хвороб системи кровообігу.
9. Розробка мультимедійного навчального курсу «Особливості роботи з групами ризику».
10. Проведення інформаційної кампанії щодо популяризації веб-сайту, гарячої лінії та здорового способу життя.
11. Проведення навчань медичного персоналу (сімейних лікарів, спеціалістів, менеджерів ЗОЗ) щодо профілактики та лікування хвороб системи кровообігу.

Для успішної реалізації субпроекту згідно вимог і рекомендації Світового банку, через конкурсний відбір, залучено групу консультантів.
Прекрасний проект – фантастичні перспективи. Шкода лиш, що рекламуючи проект, і МОЗ, і управління охорони здоров`я на місцях, максимально оминають головне. А головне в тому, що це не грант, а позика, тобто те, що доведеться віддавати.
Освоювати 250 мільйонів доларів вісім українських управлінь охорони здоров`я будуть до 2020 року. Тобто остаточні результати ми побачимо не скоро, а віддавати позику доведеться Уряду України, з наших з вами податків – з наших з вами кишень – з 2020 року по 2038. І нам, і нашим, уже дорослим дітям.
Та все б нічого, Україна багато позичає. Позичає не мільйонами, а мільярдами. Але тут є одне цікаве АЛЕ. У випадку з цим проектом, ми позичаємо не лише на швидкі, ФАПи, соціологічні дослідження, закупівлю матеріалів для будівництва, закупівлю апаратури, навчання персоналу, але і на зарплатню консультантів проекту.
Хто вони?
Виявляється, у 2015 був проведений конкурс.
Ось список тих, хто подавав резюме.

А це – склад конкурсної комісії.

Юрій Приварський – голова конкурсної комісії – заступник голови Рівненської обласної адміністрації (призначений на посаду 2 квітня 2014 року. Його кандидатуру подав на погодження в Адміністрацію Президента діючий на той час голова Рівненської ОДА – Сергій Рибачок).
Юрій Осіпчук – заступник голови конкурсної комісії – начальник Управління охорони здоров`я Рівненської ОДА (член ВО «Свобода» – однопартієць Сергія Рибачка).
А це – список переможців. Робоча група консультантів у проекті має ось такий вигляд.

Давайте спробуємо розібратись, хто ці люди.
Сергій Рибачок – ФОП – консультант з питань управління субпроектом – екс-голова Рівненської обласної державної адміністрації (призначав на посади голову конкурсної комісії Субпроекту Світового банку – Юрія Приварського та заступника голови конкурсної комісії – начальника Управління охорони здоров`я – Юрія Осіпчука).
Наталія Бірюкова – ФОП – консультант з фінансового управління – довірена особа Олексія Муляренка на виборах, дружина керівника апарату Рівненської обласної державної адміністрації Олександра Бірюкова.
Піднебесна Катерина – ФОП – консультант з інженерних робіт – місце реєстрації підприємницької діяльності – Київ.
Микола Сирочук – ФОП – ІТ консультант – згідно даних, вказаних на особистій сторінці в фейсбуці – працює у Рівненському обласному лікувально-діагностичному центрі.
Юрій Олексійчук – ФОП – перекладач-асистент – однопартієць Сергія Рибачка та Юрія Осіпчука – депутат Острозької міської ради від ВО «Свобода».
Віталій Дрозд – ФОП – консультант з питань закупівель – екс-керівник Рівненської філії ПАТ «Укрінбанк».
Сергій Мініч – ФОП – консультант з PR – радник голови Рівненської ОДА, екс-керівник прес-служби Рівненської ОДА.
У субпроекті вони – консультанти-ФОПи (фізичні особи-підприємці). Усі, крім одного, зареєстрували підприємцьку діяльність у 2015 році. Наприкінці року. Уже після перемоги у конкурсі.
Я запитала в управлінні охорони здоров`я про те, скільки грошей ці люди отримують за свої послуги. Прочекала двадцять днів, щоб отримати ось таку відповідь.

Я звернулася і з запитом ще раз. Попросила вказати, які кошти перераховані на особисті рахунки ФОПів-косультантів, копії договорів з ними та акти виконаних робіт. Мене знову попросили почекати.
Тим часом, витрати на оплату роботи ФОПів вдалося з`ясували з допомогою порталу публічних коштів. Ось суми, виплачені цим людям за час роботи проекту:

Отримувач коштів
Отримано за період роботи субпроекту, грн.

ФОП Рибачок Сергiй Леонiдович
569 104,92

ФОП Бiрюкова Наталiя Олегiвна
412 601,07

ФОП Пiднебесна Ксенiя Iгорiвна
373 676,27

ФОП Сирочук Микола Анатолiйович
360 790,89

ФОП Дрозд Вiталiй Олександрович
334 751,47

ФОП Мiнiч Сергiй Леонiдович
300 122,01

ФОП Олексiйчук Юрій Володимирович
309 249,30

Загальна сума
2 660 295,93

Майже два мільйони сімсот тисяч гривень на сімох. За рік роботи проекту.
Середня оплата послуг консультантів на місяць становить:
ФОП Рибачок – 50 тисяч гривень;
ФОП Бірюкова – 36 тисяч гривень;
ФОП Піднебесна – 36 тисяч гривень;
ФОП Сирочук – 35 тисяч гривень;
ФОП Дрозд – 36 тисяч гривень;
ФОП Олексійчук – 30 тисяч гривень;
ФОП Мініч – 32 тисячі гривень.
Відповісти, що зробили за цей час конкретно, мені так і не змогли. Написали, що передбачили зробити в рамках проекту – роблять. Конкретних результатів за рік, зважаючи на відповідь, немає.

Тобто станом на початок листопада витратили близько трьох мільйнів гривень. З них – два мільйони сімсот тисяч – на оплату роботи консультантів.
Я дочекаюсь відповіді з актами виконаних робіт і вірю, що побачу якими є послуги, за які нам з вами доведеться повертати кошти. В професійності ж консультантів, яких обрала така поважна комісія, я навіть не дозволяю собі сумніватись.

Рабочая группа консультантов в проекте имеет вот такой вид.

Давайте попробуем разобраться, кто эти люди.
Сергей Рыбачок – ФЛП – консультант по вопросам управления субпроектом – экс-председатель Ривненской областной государственной администрации (назначал на должности председателя конкурсной комиссии Субпроекта Всемирного банка – Юрия Приварського и заместителя председателя конкурсной комиссии – начальника Управления здравоохранения – Юрия Осіпчука).
Наталья Бирюкова – ФЛП – консультант по финансовому управлению – доверенное лицо Алексея Муляренка на выборах, супруга руководителя аппарата Ровенской областной государственной администрации Александра Бирюкова.
Поднебесная Екатерина – ФЛП – консультант с инженерных работ – место регистрации предпринимательской деятельности – Киев.
Сирочук николай – ФЛП – ИТ консультант – согласно данных, указанных на личной странице в фейсбуке – работает в Ровенском областном лечебно-диагностическом центре.
Юрий Олексийчук – ФЛП – переводчик-ассистент – однопартиец Сергея Рыбачка и Юрия Осіпчука – депутат Острожского городского совета от ВО «Свобода».
Виталий Дрозд – ФЛП – консультант по вопросам закупок – экс-руководитель Ровенского филиала ПАО «Укринбанк».
Сергей Минич – ФЛП – консультант по PR – советник председателя Ровенской ОГА, экс-руководитель пресс-службы Ровенской ОГА.
В субпроекті они – консультанты-Флп (физические лица-предприниматели)Все, кроме одного, зарегистрировали підприємцьку деятельность в 2015 роціНаприкінці рокуУже после победы в конкурсе.
Я спросила в управлении здравоохранения о том, сколько денег эти люди получают за свои послугиПрочекала двадцать дней, чтобы получить вот такой ответ.

Я обратилась с запросом еще разПопросила указать, какие средства перечислены на личные счета Фопов-косультантів, копии договоров с ними и акты выполненных робітМене снова попросили подождать.
Тем временем, расходы на оплату работы Фопов удалось выяснили с помощью портала публичных средствВот суммы, выплаченные этим людям за время работы проекта:

Получатель средств
Получено за период работы субпроекта, грн.

ФЛП Рыбачок Сергей Леонидович
569 104,92

ФЛП Бирюкова Наталья Олеговна
412 601,07

ФЛП Поднебесная Ксения Игоревна
373 676,27

ФЛП Сирочук Николай Анатольевич
360 790,89

ФЛП Дрозд Виталий Александрович
334 751,47

ФОП Минич Сергей Леонидович
300 122,01

ФЛП Олексийчук Юрий Владимирович
309 249,30

Общая сумма
2 660 295,93

Почти два миллиона семьсот тысяч гривен на сімохЗа год работы проекта.
Средняя оплата услуг консультантов на месяц составляет:
ФЛП Рыбачок – 50 тысяч гривен;
ФЛП Бирюкова – 36 тысяч гривен;
ФЛП Поднебесная – 36 тысяч гривен;
ФЛП Сирочук – 35 тысяч гривен;
ФЛП Дрозд – 36 тысяч гривен;
ФЛП Олексийчук – 30 тысяч гривен;
ФОП Минич – 32 тысячи гривен.
Ответить, что сделали за это время конкретно, мне так и не змоглиНаписали, что предусмотрели сделать в рамках проекта – роблятьКонкретних результатов за год, несмотря на ответ, нет.

То есть по состоянию на начало ноября потратили около трех миллионов гривеньЗ них – два миллиона семьсот тысяч – на оплату работы консультантов.
Я дождусь ответа с актами выполненных работ и верю, что увижу которыми есть услуги, за которые нам с вами придется возвращать коштиВ же профессионализма консультантов, которых выбрала такая уважаемая комиссия, я даже не позволяю себе сомневаться...

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Беседки с барбекю
Решив построить загородный дом необходимо тщательно продумать и спроектировать, так называемую, зону отдыха. Здесь можно расположить бассейн, веранду или террасу, беседки, оснащенные барбекю, мангалами или тандырами и многое другое. Ведь в большей степени все зависит от местности, на которой будет стоять дом. Если вы любите посиделки с друзьями и родственниками, а также вкусное мясо и запеченные овощи, советуем вам обратить внимание на проект беседки с барбекю. Благодаря наличию такой беседки приготовить вкусные и ароматные блюда можно будет за...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8