jtayl.org

На конкурс «Визитная карточка Здолбунівщини»: Мемориальный комплекс “Героям Гурбинского битвы”

На конкурс “Візитівка Здолбунівщини”:Меморіальний комплекс “Героям Гурбинської битви”
Автор:Інна Рудик
Ви воювали як могли і вміли
Життя за Україну віддали,
Зберегти волю ви не мали сили
Зате безсмертя вічне зберегли
Гурби, Гурби, ви наша честь і слава
Гурби, Гурби, ви незабутні літа.
Гурби, Гурби, ви наша доля кривава.
Гурби, Гурби, ви гірка пам’ять свята.

На теренах української історії двадцятого століття сталася трагедія, її назва – Гурбенська битва. Це увіковічений героїзм і звитяга українських борців за свободу. Героїв які віддали найцінніше, що мали – своє життя. І їх жертва була не марна, Україна – вільна держава.
Так, у 1944 році тут точився один з найкривавіших боїв у історії УПА . Відбувся він наприкінці квітня 1944 року на межі сучасних Рівненської та Тернопільської областей. В лісі, поблизу нині неіснуючого села Гурби, у смертельному бої зійшлися 5 тисяч вояків УПА та понад 35 тисяч бійців каральних загонів НКВД, прикордонників, охорони тилу, котрих підтримувала авіація, танки, бронепотяг, артилерія. Найзапекліші бої відбулися 21-25 квітня 1944 року. Проявивши небачений героїзм, знищивши понад 900 окупантів, підбивши 5 танків, загони повстанців прорвали кільце переважаючих сил ворога та вийшли з оточення. Відтоді у місцевих лісах було знайдено чимало безіменних могил, у яких поховані полеглі у боях Гурбенської битви. Гурби – яскравий, але трагічний приклад нездоланності духу українського народу.

І ось через пів століття, вже у вільній Україні, спільними зусиллями громадськість Рівненщини вирішує вшанувати пам’ять Герої Гурбенського бою.
У результаті чого у 2005 році відкрив свої двері для паломників Свято-Воскресенський чоловічий монастир на Повстанських Могилах. Відвідати святиню приїздять люди не тільки з з усіх куточків країни та з поза її меж. Адже це місце наповнене Вірою в краще майбутнє своє і своєї держави. Духовним, благодатним наповненням Гурбенського монастиря становить образ вмч. Варвари з часткою її святих мощей.

На свято Покрови 2006 року відбулося відкриття першої черги Пантеону Героїв та перепоховання останків загиблих вояків УПА і солдатів. Через рік відбулося відкриття другої черги Пантеону Героїв та перепоховання ще двох знайдених останків та встановлення колони зі скульптурою Божої Матері – Покрови. Колона Божої Матері являє собою шестиметрову вертикальну основу, обкладену сірим гранітом і триметрову скульптуру Божої Матері. Нині всього 29 останків перебуває в Пантеоні, хоча перша черга розрахована на 120 загиблих.

Також на Гурбах насипано козацькі кургани і встановлено хрести, облаштовано джерело Святої Великомучениці Варвари. Багато років з нього б’є цілюща кришталево чиста свята вода, яка, за молитвами Святої Великомучениці Варвари, несе людям благодать та зцілення від недугів.

У 2011 році, з благословення настоятеля Гурбенського монастиря ієромонаха Нифонта, на Гурбах побудовано музей-криївку УПА. Саме у таких криївках не згасав вогонь свободи та незалежності, саме з таких криївок розповсюджувалась агітація та диверсії проти радянських окупантів, саме у таких криївках знаходили кінець свого життєвого бойового шляху сотні вояків УПА.

У 2012 році закладено наріжний камінь під будівництво на території монастиря дерев’яного храму святині на честь Воскресіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа і сьогодні ще триває.

У 2012 році був започаткований фестиваль-реквієм «Герої Гурб». Захід має національно-патріотичне спрямування та присвячується бою під Гурбами і пам’яті загиблих героїв, які боролися за незалежність України.
До урочища Гурби щорічно на третій день Пасхи, з’їжджаються люди, щоб вшанувати пам’ять Героїв, які поклали голови в бою за Україну. Минулого року, тисячі людей мали змогу долучитися до спільної молитви та вшанувати пам’ять не лише тих героїв, що загинули в той час, а і віддають своє життя за мир в Україні і нині. Мова йде про Героїв Небесної сотні та учасників антитерористичної операції.

Використанні джерела:
1.gurby-monastyr.org.ua
2.monastyr.rv.ua
3.risu.org.ua
4.uk.wikipedia.org
5.ogo.ua
6.lib.ukrsd.com.ua
7.www.rv.gov.ua
Много лет из него бьет целебная кристально чистая святая вода, которая, по молитвам Святой Великомученицы Варвары, несет людям благодать и исцеление от недугов.

В 2011 году, по благословению настоятеля Гурбенского монастыря иеромонаха Нифонта, на Гурбах построен музей-крыивку УПА. Именно в таких укрытиях не угасал огонь свободы и независимости, именно с таких заданий распространялась агитация и диверсии против советских оккупантов, именно в таких укрытиях находили конец своего жизненного боевого пути сотни воинов УПА.

В 2012 году заложен краеугольный камень под строительство на территории монастыря деревянного храма святыни в честь Воскресения Господа Бога и Спаса нашего Иисуса Христа и сегодня еще продолжается.

В 2012 году был основан фестиваль-реквием «Герои Гурб»Мероприятие имеет национально-патриотическое направление и посвящается бою под Гурбами и памяти погибших героев, которые боролись за независимость Украины.
До урочища Гурбы ежегодно на третий день Пасхи, съезжаются люди, чтобы почтить память Героев, которые сложили головы в бою за УкраїнуМинулого года, тысячи людей имели возможность приобщиться к общей молитве и почтить память не только тех героев, которые погибли в то время, но и отдают свою жизнь за мир в Украине и ниніМова идет о Героях Небесной сотни и участников антитеррористической операции.

Использовании источника:
1.gurby-monastyr.org.ua
2.monastyr.rv.ua
3.risu.org.ua
4.uk.wikipedia.org
5.ogo.ua
6.lib.ukrsd.com.ua
7.www.rv.gov.ua..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

В Кургане 22 декабря состоялось торжественное открытие фармацевтического завода "Велфарм", на котором присутствовал и губернатор области А. Кокорин. Новое предприятие будет выпускать не менее 60 видов лекарственных препаратов. При этом 37 из них до этого на территории России на производились, что позволяет расценивать проект как соответствующий программе импортозамещения. Объем инвестиций в реализацию проекта - 1 миллиард 100 миллионов рублей. Лекарства, которые планирует выпускать новое предприятие, будут предназначены для лечения сердечно-сос...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
29%
Нет, но хочу построить
57%
Нет
14%
Всего голосов: 7