jtayl.org

На конкурс «Визитная карточка Здолбунівщини»: Мемориальный комплекс “Героям Гурбинского битвы”

На конкурс “Візитівка Здолбунівщини”:Меморіальний комплекс “Героям Гурбинської битви”
Автор:Інна Рудик
Ви воювали як могли і вміли
Життя за Україну віддали,
Зберегти волю ви не мали сили
Зате безсмертя вічне зберегли
Гурби, Гурби, ви наша честь і слава
Гурби, Гурби, ви незабутні літа.
Гурби, Гурби, ви наша доля кривава.
Гурби, Гурби, ви гірка пам’ять свята.

На теренах української історії двадцятого століття сталася трагедія, її назва – Гурбенська битва. Це увіковічений героїзм і звитяга українських борців за свободу. Героїв які віддали найцінніше, що мали – своє життя. І їх жертва була не марна, Україна – вільна держава.
Так, у 1944 році тут точився один з найкривавіших боїв у історії УПА . Відбувся він наприкінці квітня 1944 року на межі сучасних Рівненської та Тернопільської областей. В лісі, поблизу нині неіснуючого села Гурби, у смертельному бої зійшлися 5 тисяч вояків УПА та понад 35 тисяч бійців каральних загонів НКВД, прикордонників, охорони тилу, котрих підтримувала авіація, танки, бронепотяг, артилерія. Найзапекліші бої відбулися 21-25 квітня 1944 року. Проявивши небачений героїзм, знищивши понад 900 окупантів, підбивши 5 танків, загони повстанців прорвали кільце переважаючих сил ворога та вийшли з оточення. Відтоді у місцевих лісах було знайдено чимало безіменних могил, у яких поховані полеглі у боях Гурбенської битви. Гурби – яскравий, але трагічний приклад нездоланності духу українського народу.

І ось через пів століття, вже у вільній Україні, спільними зусиллями громадськість Рівненщини вирішує вшанувати пам’ять Герої Гурбенського бою.
У результаті чого у 2005 році відкрив свої двері для паломників Свято-Воскресенський чоловічий монастир на Повстанських Могилах. Відвідати святиню приїздять люди не тільки з з усіх куточків країни та з поза її меж. Адже це місце наповнене Вірою в краще майбутнє своє і своєї держави. Духовним, благодатним наповненням Гурбенського монастиря становить образ вмч. Варвари з часткою її святих мощей.

На свято Покрови 2006 року відбулося відкриття першої черги Пантеону Героїв та перепоховання останків загиблих вояків УПА і солдатів. Через рік відбулося відкриття другої черги Пантеону Героїв та перепоховання ще двох знайдених останків та встановлення колони зі скульптурою Божої Матері – Покрови. Колона Божої Матері являє собою шестиметрову вертикальну основу, обкладену сірим гранітом і триметрову скульптуру Божої Матері. Нині всього 29 останків перебуває в Пантеоні, хоча перша черга розрахована на 120 загиблих.

Також на Гурбах насипано козацькі кургани і встановлено хрести, облаштовано джерело Святої Великомучениці Варвари. Багато років з нього б’є цілюща кришталево чиста свята вода, яка, за молитвами Святої Великомучениці Варвари, несе людям благодать та зцілення від недугів.

У 2011 році, з благословення настоятеля Гурбенського монастиря ієромонаха Нифонта, на Гурбах побудовано музей-криївку УПА. Саме у таких криївках не згасав вогонь свободи та незалежності, саме з таких криївок розповсюджувалась агітація та диверсії проти радянських окупантів, саме у таких криївках знаходили кінець свого життєвого бойового шляху сотні вояків УПА.

У 2012 році закладено наріжний камінь під будівництво на території монастиря дерев’яного храму святині на честь Воскресіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа і сьогодні ще триває.

У 2012 році був започаткований фестиваль-реквієм «Герої Гурб». Захід має національно-патріотичне спрямування та присвячується бою під Гурбами і пам’яті загиблих героїв, які боролися за незалежність України.
До урочища Гурби щорічно на третій день Пасхи, з’їжджаються люди, щоб вшанувати пам’ять Героїв, які поклали голови в бою за Україну. Минулого року, тисячі людей мали змогу долучитися до спільної молитви та вшанувати пам’ять не лише тих героїв, що загинули в той час, а і віддають своє життя за мир в Україні і нині. Мова йде про Героїв Небесної сотні та учасників антитерористичної операції.

Використанні джерела:
1.gurby-monastyr.org.ua
2.monastyr.rv.ua
3.risu.org.ua
4.uk.wikipedia.org
5.ogo.ua
6.lib.ukrsd.com.ua
7.www.rv.gov.ua
Много лет из него бьет целебная кристально чистая святая вода, которая, по молитвам Святой Великомученицы Варвары, несет людям благодать и исцеление от недугов.

В 2011 году, по благословению настоятеля Гурбенского монастыря иеромонаха Нифонта, на Гурбах построен музей-крыивку УПА. Именно в таких укрытиях не угасал огонь свободы и независимости, именно с таких заданий распространялась агитация и диверсии против советских оккупантов, именно в таких укрытиях находили конец своего жизненного боевого пути сотни воинов УПА.

В 2012 году заложен краеугольный камень под строительство на территории монастыря деревянного храма святыни в честь Воскресения Господа Бога и Спаса нашего Иисуса Христа и сегодня еще продолжается.

В 2012 году был основан фестиваль-реквием «Герои Гурб»Мероприятие имеет национально-патриотическое направление и посвящается бою под Гурбами и памяти погибших героев, которые боролись за независимость Украины.
До урочища Гурбы ежегодно на третий день Пасхи, съезжаются люди, чтобы почтить память Героев, которые сложили головы в бою за УкраїнуМинулого года, тысячи людей имели возможность приобщиться к общей молитве и почтить память не только тех героев, которые погибли в то время, но и отдают свою жизнь за мир в Украине и ниніМова идет о Героях Небесной сотни и участников антитеррористической операции.

Использовании источника:
1.gurby-monastyr.org.ua
2.monastyr.rv.ua
3.risu.org.ua
4.uk.wikipedia.org
5.ogo.ua
6.lib.ukrsd.com.ua
7.www.rv.gov.ua..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Как расколоть валун
В обустройстве садовых участков все чаще применяется природный камень, придающий натуральный вид всевозможным горкам, бассейнам и т. п. И совсем необязательно приобретать такой камень уже обработанным, к тому же за большие деньги. В природе существует огромное количество натуральных камней. Но речь пойдет о тех камнях, которые каждый из нас встречал на берегу реки, на полях, в огородах и т. д. Это так называемый полевой камень. По структуре он является гранитом, т. е. весьма прочный и долговечный. Для строительства забора, бордюра, дороги необх...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
29%
Нет, но хочу построить
57%
Нет
14%
Всего голосов: 7