jtayl.org

На конкурс Визитка Здолбунівщини: Скульптура-памятник «Человек, стремящийся в космос»

На конкурс «Візитівка Здолбунівщини» Скульптура-пам’ятник «Людина що прагне в космос» – символ перемоги прогресу і еволюції людства
Автор: Дмитро Хомицький
Опис Пам’ятник знаходиться на розі вулиць Шевченка – Наливайка. На ньому зображений могутній людина-титан, що посилає ракету (супутник) в космос до інших світил. Композиція будоражить уяву, у неї злилися динаміка, міць і пристрасть незвіданого. Скульптура символізує тріумф прогресу людства і славу перших підкорювачів Всесвіту. Пам’ятник вночі – фото Олексій Козачок

Пам’ятник вигляд з космосу
Святкування «Дня космонавтики (2014)»
Історія
Пам’ятник-скульптура у Здолбунові є типовою з серії схожих пам’ятників «Підкорювачам космосу», які були збудовані в 1960-1970-х роках за часів СРСР.
Пам’ятник «Підкорювачам космосу» м. Таганрог
Автором пам’ятника підкорювачам космосу був заслужений художник РРФСР, скульптор – Постніков Григорій Миколайович.
Скульптор Постніков і Валентина Терешкова
Скульптор Постніков створює ескіз Юрія Гагаріна
Пам’ятник «Підкорювачам космосу» на марках
Оригінал пам’ятника стоїть у смт. Моніно (РФ), на його відкритті був присутній Юрій Гагарін. На постаменті – розписи перших космонавтів.
Перший пам’ятник «Підкорювачам космосу», смт. Моніно
Проблемні питання
Останнім часом, через різні події у країні, пам’ятник став привертати до себе увагу як прихильників, так і противників. Ось кілька поширених проблемних питань навколо нього.
Утримання
Існує думка, ніби утримування скульптури-пам’ятника достатньо вартісне. Але це було спростовано міським головою Здолбунова, він зазначив, що пам’ятник практично не потребує капіталовкладень.
Комуністична складова
Через недавно прийнятий закон про декомунізацію пам’ятник опинився в небезпеці, адже на думку деяких місцевих  коментаторів він символізує «радянський пережиток» і «рудимент епохи», а також не несе жодної культурної та архітектурної цінності. Скріншот статті з сайту «Здолбунів.ком»
Релігійна складова
Крім комуністичного «забарвлення», пам’ятник на думку мешканців міста має і антирелігійний вміст. Як свідчить опитування порталу «Здолбунів Online», деякі православні віряни релігійної громади Здолбунова, вважають пам’ятник «Людина що прагне в космос» символом атеїзму і безбожників.
Скріншот опитування до заходу події у VK
Пам’ятник знаходиться всього у 200 метрах від храму Катеринівської церкви.
Відстань від пам’ятника до Катерінівської церкви – скріншот програми SAS.Планета
Чому візитівка
Символ прогресу
«Людина що прагне в космос» інтуїтивно зрозумілий символ прогресу, можливо єдиний на Рівненщині і один з небагатьох на дуже релігійному Заході України. Якщо наша країна прагне стати частиною Європи, то вона повинна стати сучасною і технократичною як і всі країни Заходу, а не консервативною і релігійною, як країни Сходу.
Орієнтир на місцевості
Істотна більшість мешканців Здолбунова вважає пам’ятник звиклим і сталим орієнтиром. Перевтілювати його в звичайну клумбу на окраїнах міста було б неправильно.
“Релігійний символ атеїстів”
Свобода віросповідання і релігії, а також право не сповідувати жодну релігію гарантується Конституцією України. Пам’ятник «Людина що прагне в космос» фактично є єдиним «релігійним» місцем для мешканців-які вірять в прогрес та технократів у Здолбунові. Було б несправедливо з одного боку, ставити хрести на в’їзді в місто і будувати нові церкви для одних громад, а з іншого знищувати «релігійні» символи інших. Якщо ми прямуємо до Європи, ми повинні толерантно ставитись до релігійних почуттів всіх мешканців Здолбунова.
Корисні посилання

Якщо ви підтримуєте думку автора і вважаєте що пам’ятник “Людина що прагне в космос” – візитівка Здолбунівщини, підтримуйте петицію про ремонт пам’ятника – http://www.rozumnemisto.org/petitions/79.
Если наша страна стремится стать частью Европы, то она должна стать современной и технократической как и все страны Запада, а не консервативной и религиозной, как страны Востока.
Ориентир на местности
Существенное большинство жителей Здолбунова считает памятник привычным и постоянным орієнтиромПеревтілювати его в обычную клумбу на окраинах города было бы неправильно.
“Религиозный символ атеистов”
Свобода вероисповедания и религии, а также право не исповедовать никакую религию гарантируется Конституцией УкраїниПам'ятник «Человек стремится в космос» фактически является единственным «религиозным» местом для жителей которые верят в прогресс и технократов ЗдолбуновіБуло бы несправедливо с одной стороны, ставить кресты на въезде в город и строить новые церкви для одних общин, а с другой уничтожать «религиозные» символы іншихЯкщо мы идем в Европу, мы должны толерантно относиться к религиозным чувствам всех жителей Здолбунова.
Полезные ссылки

Если вы поддерживаете мнение автора и считаете что памятник “Человек стремится в космос” – визитная карточка Здолбунівщини, поддерживайте петицию о ремонте памятника – http://www.rozumnemisto.org/petitions/79...

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Виды вагонки и ее особенности
Дерево давно является универсальным материалом, широко используемым в строительных и ремонтных работах. Одним из самых распространенных материалов для внутренней и внешней отделки стен является вагонка, которая подразделяется на виды и имеет большое количество преимуществ. Деревянную вагонку можно смело назвать классическим видом данного материала. В то же время, она разделяется на виды, которые отличаются породой древесины, из которой она изготовлена и фактурой. В зависимости от сорта дерева, вагонка может гармонично смотреться в качестве обли...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
29%
Нет, но хочу построить
57%
Нет
14%
Всего голосов: 7