jtayl.org

Можно ли у Ровно прекратить визовый «беспредел»?

Саме з таким питанням в редакцію Радіо Трек звернулися двоє рівнян
Після 15.00 біля ППВА черг вже немає
У першому випадку рівнянин Олег розповів, що ще у грудні сплатив збір, що його вимагає Пункт прийому візових анкет (ППВА) на Симона Петлюри у Рівному (500 грн.) лише за те, щоб стати у чергу на подання документів. Каже, дав собі слово – до жодних «лівих» фірм-посередників не звертатися.
Вирішив стати в чергу самотужки.
Така чесність призвела до того, що Олегу досі не призначено дату та час подачі документів. І вдень, і вночі чоловік намагався зареєструватися через сайт, телефонував на київські міські та мобільні телефони – безрезультатно – місця для реєстрації не було. Десь з березня просто махнув на цю справу рукою.
А ось такі черги біля ППВА бувають у години прийому документів
Інша пані – Ірина – не стала навіть і пробувати, а одразу подалася до посередника. Оскільки віза їй потрібна була одразу і вже. За те, аби їй призначили дату та час подання анкети та документів на виготовлення візи через ППВА, рівнянка сплатила київському посереднику 300 грн.
Реєстраційна форма фірми-посередника (персональні дані вилучені на прохання пані Ірини)
В документі йдеться (мовою оригіналу):
Содействие в регистрации на подачу документов в Визовый Центр с помощью нашей организации платное. Вам необходимо оплатить сумму в размере 300грн до ¬_/_/ 2016г. до 16:00, иначе запись будет автоматически аннулирована за день до подачи документов. В данную стоимость входит: содействие в регистрации на подачу документов в Визовый Центр и консультация относительно процесса подачи.
Обратите внимание
Отдельно оплачиваются консульский сбор, если Вы не относитесь к категории граждан, которая освобождается от оплаты, и сервисный сбор – услуги Визового Центра.
На тему навмисного блокування електронного сервісу фірмами-посередниками написано чимало статей. Ми ж хочемо звернути увагу на інше
вплив з боку держави на діяльність установи, що заробляє на її громадянах гроші практично відсутній
ППВА або візовий центр з‘явився у Рівному у 2012-му році. Тоді на відкриття установи приїжджав Посол Польщі в Україні, були тут представники Рівненської ОДА, міграційної служби.
На відкритті польська сторона повідомляла, що візовий центр відкриває у Рівному відома на увесь світ компанія VFS Global – світовий фахівць з аутсорсингу і технологічних послуг для дипломатичних місій та урядів по всьому світу. Компанія виграла тендер, що його проводив польський уряд. Заснована в Лондоні, компанія співпрацює з 45 суверенними урядами у 120 країнах світу, маючи 1486 візових центрів.
Мер Володимир Хомко вітає подарунком Генконсула Польщі Марека Мартінека, за консульства якого у Рівному відкрили ППВА
На сьогодні у ППВА у Рівному можна подати документи на відкриття не лише польської, а й литовської та австрійської віз. Через VFS Global в Україні працюють практично всі європейські держави. При цьому вплинути на цю структуру фактично неможливо.
Фото5
Інформація про ППВА в рубриці “Контакти” на сайті VFS Global
Чи то компанія не має центрального офісу в нашій державі (на сайті вказані лише адреси конкретних візових центрів)? А телефонні контакти – це лише телефони кол-центрів, за якими можна здійснити реєстрацію, але аж ніяк не поскаржитись.
Телефони для призначення дати подачі документів до ППВА є одночасно і телефонами для скарг та запитань
Керівник управління ДМС в Рівненській області Лілія Драпчинська каже, що з візовими центрами дійсно існує проблема: “З ними дійсно проблема – на них не може вплинути облдержадміністрація… виходить, що вони МЗС не підпорядковуються, тут на місці нікому не підпорядковуються, правоохоронні органи їх не можуть зачепити чомусь… Це собі такі індуси, які виграли тендер у поляків і повідкривали візові центри.
Сказане Лілією Драпчинською підтвердив і начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Муран:
Більше того, каже, що держава по суті дозволила ведення на своїй території монопольної комерційної діяльності. Бо хоч юридично українець може за візою звертатися не лише у ППВА, а й у консульства, де-факто це можна зробити тільки через візові центри. У Рівному – це 100% так. А монополія – це завжди підґрунтя для зловживань.” А ще Олександр Муран не виключає, що візовий центр у Рівному взагалі немає відношення до VFS Global: “Я дуже сумніваюсь, що в Україні, зокрема в Рівному, діяльністю візового центру безпосередньо займається фірма VFS Global.
Таким чином чиновник натякнув на журналістське розслідування видання «Експрес», яке свідчить, що юридично VFS Global не діє в Україні, натомість під цією торгівельною маркою візові послуги надає приватне підприємство “Візовий Сервіс Центр”. При цьому кінцевим бенефіціаром українського ПП є зовсім не “VFS Global Services”, а – через складну структуру власності – офшорна компанія на карибському острові Кюрасао.
Натомість номінальним кінцевим власником ПП “Візовий Сервіс Центр”, а також підприємства на карибському острові Кюрасао в реєстрах зазначений латвійський громадянин російського походження Юрійc Байковс, який проживає у Ризі і працює водієм у лондонському аеропорту.
Тут зарєстрований Юрійс Байковс – кінцевій бенефіціар VFS Global в Україні
Тож не дивно, що «слідів» VFS Global немає у реєстрі Міністерсьва юстиції, куди нам порадила зазирнути начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Іванна Смачило.
Це, напевно, централізовано створювали, з Києва ці підприємства. До нас ніхто не звертався, це не наша специфіка, ми в роботі жодним чином не контактуємо. Тому, як у них робота налагоджена і кому вони підпорядковуються, чесно кажучи, я не в курсі. Може, якщо скарги і були, то люди не до нас йшли б.
Водночас, усі посадовці зауважили – офіційно до них зі скаргами на роботу візового центру у Рівному ніхто не звертався.
В самому ж ППВА щось коментувати Радіо Трек навідріз відмовилися, дізнавшись про запис розмови – скерували на Генконсульство у Луцьку.
Генконсульство Польщі в Луцьку
Туди Радіо Трек і звернулося з офіційним запитом, відповіді на який чекаємо.
Проте, якою б вона не була – зрозуміло одне – комусь вигідно закривати очі на те, що діється у візових центрах нашої держави (про подібне, тільки з вищими ставками розповідають також про ППВА у Львові).
Варто зауважити, що про свою готовність долучитися до розв‘язання «візової кризи» заявляють і громадські організації, зокрема «Європа без бар‘єрів», але лише за умови письмових скарг та звернень українських громадян.
Ибо хотя юридически украинец может за визой обращаться не только в ППВА, но и в консульства, де-факто это можно сделать только через визовые центриУ Ровно – это 100% такая монополия – это всегда почва для злоупотреблений.” А еще Александр Муран не исключает, что визовый центр в Ровно вообще нет отношения к VFS Global: “Я очень сомневаюсь, что в Украине, в частности в Ровно, деятельностью визового центра непосредственно занимается фирма VFS Global.”
Таким образом чиновник намекнул на журналистское расследование издания «Экспресс», которое гласит, что юридически VFS Global не действует в Украине, зато под этой торговой маркой визовые услуги оказывает частное предприятие “Визовый Сервис Центр”При этом конечным бенефициаром украинского ЧП является вовсе не “VFS Global Services”, а – через сложную структуру собственности – оффшорная компания на карибском острове Кюрасао.
Зато номинальным конечным владельцем ЧП “Визовый Сервис Центр”, а также предприятия на карибском острове Кюрасао в реестрах указан латвийский гражданин российского происхождения Юрійс Байковс, который проживает в Риге и работает водителем в лондонском аэропорту.
Здесь зарєстрований Юрійс Байковс – конечный бенефициар VFS Global в Украине
Поэтому не удивительно, что «следов» VFS Global нет в реестре Міністерсьва юстиции, куда нам посоветовала заглянуть начальник Главного территориального управления юстиции в Ровенской области Иванна Смачило.
Это, наверное, создавали централизованно, из Киева эти підприємстваДо нам никто не обращался, это не наша специфика, мы в работе никоим образом не контактуємоТому, как у них работа налажена и кому они подчиняются, честно говоря, я не в курсіМоже, если жалобы и были, то люди не до нас шли бы.
Одновременно все чиновники заметили – официально к ним с жалобами на работу визового центра в Ровно никто не обращался.
В самом же ППВА что-то комментировать Радио Трек наотрез отказались, узнав о записи разговора – направили на Генконсульство в Луцке.
Генконсульство Польши в Луцке
Туда Радио Трек и обратилось с официальным запросом, ответ на который ждем.
Однако, какой бы она не была – понятно одно – кому-то выгодно закрывать глаза на то, что творится в визовых центрах страны (о подобное, только с более высокими ставками рассказывают также о ППВА во Львове).
Стоит заметить, что о своей готовности приобщиться к решению «визового кризиса» заявляют и общественные организации, в частности «Европа без барьеров», но только при условии письменных жалоб и обращений украинских граждан...

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Сооружения и крыши из ЛСТК
В пятидесятых годах прошлого века в Канаде разработали новую строительную технологию — возведение зданий из легких стальных тонкостенных конструкций (ЛСТК). Это позволило в разы ускорить и удешевить строительство жилых и производственных сооружений, благодаря чему технология остается популярной и сейчас. В ее основе лежит использование профиля из тонкой стали, толщина ее не превышает 4 миллиметров. Особенности профиля Холодногнутый стальной оцинкованный профиль ЛСТК купить можно в следующих формах: швеллерный; С-образный; Z-образный; ∑-образны...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8