jtayl.org

Культурная инъекция главам

25 жовтня 2016 року згідно Плану роботи Здолбунівської районної ради відбулося виїзне засідання координаційно-консультативної ради. Першим етапом його стала теоретична частина, яка відбулася в кімнаті депутата районної ради. Вступним словом та ознайомленням з планом роботи розпочав засідання голова районної ради Олег Дацюк – повідомляє офіційна сторінка райради.
Елеонора Стеценко – начальник відділу культури та туризму Здолбунівської райдержадміністрації розповіла про делеговані повноваження органів місцевого самоврядування в галузі культури. Про забезпечення належного рівня змістовної діяльності клубних закладів Здолбунівського району проінформувала директор районного будинку культури Валентина Теребійчук. Вона акцентувала увагу на питаннях кадрового забезпечення в закладах культури, базової мережі закладів культури, нормативної документації клубних закладів тощо.
Підкріплена інформація змістовно підготовленою презентацією. На теперішній час в Здолбунівському районі працює 36 клубних закладів, у яких діє 182 клубних формування, з них 93 – для дітей. 14 колективів художньої самодіяльності мають звання «народний аматорський колектив», 6- «зразковий». Загалом у клубних установах працює 101 працівник. Методичним центром для них є Здолбунівський районний будинок культури.
Валентина Георгіївна подякувала сільським головам за допомогу в проведенні різноманітних районних та обласних конкурсів та фестивалів і попросила, щоб сприяли участі керівників клубних закладів району в народному аматорському хорі Здолбунівського районного будинку культури, який уже майже півстоліття, сповнений творчої снаги радує нас українським пісенним мистецтвом.
Учасники засідання також мали змогу насолодитися прекрасним співом згаданого вище хору, який ще раз підтвердив свою майстерність.
Наступним, не менш цікавим і потрібним, було питання про охорону культурної спадщини, з яким ознайомив сільських голів Олексій Войтюк – старший науковий працівник Рівненського обласного краєзнавчого музею. Він окреслив основні положення Закону України «Про охорону культурної спадщини», приділив основну увагу пам’яткам культурної спадщини, які розташовані на території району.
Практична частина координаційно-консультативної ради розпочалася із відвідання Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею. Екскурсію експозиційною залою, присвячену Героям Майдану та Героям АТО провів директор Здолбунівського районного історико-краєзнавчого музею Олег Тищенко. І хоча дана кімната нещодавно відкрита для відвідувачів, та в ній відчутний дух патріотизму, любові до своєї країни та гордості за наших Героїв. В залі зберігаються артефакти пов`язані з Майданом та портрети загиблих героїв Небесної Сотні, які були написані спеціально для музею художником Андрієм Шевчуком та тринадцять портретів наших земляків, які загинули на Сході. Стіни кімнати прикрашає розмальоване переселенкою з Луганська Яною Униченко панно, в якому переплітаються події Майдану та війни на Сході України. Директор музею розповів про те, що вдалося зробити та поділився планами на майбутнє.
Очільники сільських громад відвідали Копитківську сільську раду, яку очолює Ворон Петро Ананійович. Сільська рада є однією з найбільших в районі (близько двох тисяч жителів) і включає чотири населених пункти: села Копиткове, Новомильськ, Мар’янівка та Степанівка.
Розпочали знайомство із закладами соціально-культурної сфери села Новомильськ, яке є найбільшим на території сільської ради. Голови територіальних громад відвідали Новомильську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів, з роботою якої ознайомила директор Тетяна Болба. Після чого учасники семінару побували на території, де розпочинається будівництво Новомильського дитячого садочку. Територія під будівництво розчищена та встановлений обгороджувальний паркан. У цьому році на вказані роботи є 3 млн. 75 тис.грн., з яких 675 тис.грн. – кошти сільського бюджету, 2,4 млн.грн. – субвенція з державного бюджету.
Учасники семінару відвідали сільський клуб с.Новомильськ та спортивну кімнату, в яких створено гарні умови для відпочинку молоді, занять спортом. Завідувач клубу Олексій Луцишин, який керує даним закладом вже більше 40 років, розповів про історію села Новомильськ, Дівочої гори, захопливі легенди про своє село . Гостинно приймала голів територіальних громад і Копитківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Новенька бруківка, охайні клумби, відремонтовані приміщення– все це дитячий садочок «Сонечко», в якому виховується більше тридцяти дітей дошкільного віку. Дбають в сільській раді і про фізичний розвиток дітей. Гарно облаштовані спортивні кімнати, де всі бажаючі можуть займатися боксом та важкою атлетикою.
Насамкінець практичної частини координаційно-консультативної ради гості побували в будинку культури с.Копитків, де подивилися відео-ролик про минуле та сьогодення села.
Такі семінари гуртують очільників органів самоврядування, вносять у їх стосунки своєрідний дух змагання, який зобов’язує до удосконалення роботи, стимулює йти вперед, досягати кращого на благо сільської громади. Адже саме завдяки цьому можна заслужити довіру і підтримку у людей. А це для сільського голови – найважливіше.
Ведь именно благодаря этому можно заслужить доверие и поддержку в людейА это для сельского головы – самое важное...

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Широкое применение в строительстве сооружений различного назначения находят ленточные фундаменты. Под фундаментом данного рода подразумевают конструкцию замкнутого типа, выполненную в виде ленты, проложенной по периметру сооружения. На фундамент возлагается задача передачи создаваемой зданием нагрузки на грунтовой слой, а также сохранение конструкции сооружения в процессе воздействия на него сил разного рода. В современном строительстве достаточно широко практикуются сборные ленточные фундаменты, собираемые из готовых элементов, выпускаемых за...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8