jtayl.org

Кто потянул вниз Здолбуновский район?

За підсумками 2016 року за рядом окремих показників Здолбунівський район посів 18 місце серед районів та міст обласного підпорядкування в області. Такі дані було оприлюднено на засіданні колегії ОДА. Спробуємо розібратись, чому наш район пасе задніх?

Здолбунівщину потягнули до низу декілька показників. Так, маючи перевиконання до районного бюджету в мільйони гривень, у абсолютних цифрах це складає 144%, що є не надто високою цифрою у порівнянні з іншими. До слова, місто Рівне, маючи небувале перевиконання у понад 200 мільйонів, за цим показником на 17 місці. Добре, що районні програми та будівництва здійснюються в районі не за відсотки, а за гривні, а з цим якраз у Здолбунівського району все в порядку.

У цьому ж контексті не надто високим є показник перевиконання сільських бюджетів. А це значить, що сільським радам потрібно або правильніше планувати, або більше заробляти. Раніше голова районної ради  Василь Тимощук постійно збирав сільських голів на так звані семінари з сільськими головами, де серед іншого вчили здійснювати бюджетне планування. Минулого року, вже як головою районної ради став Олег Дацюк, таких засідань було значно менше, ніж в попередні роки. Цим, можливо, й пояснюється низький показник перевиконання сільських бюджетів. Що ж стосується наповнення місцевої казни кожного села, то таке враження, що це питання цікавить виключно Здолбунівську РДА, керівництво якої постійно повідомляє про свої рейди «на села» та виявлення точок продажу акцизних товарів без відповідних дозвільних документів.
Магазин Ступно. Фото Сергій Кондрачук
Дещо зріс у районі податковий борг. А це значить, що відповідним органам потрібно більш активно працювати з підприємствами-боржниками. Серед останніх найбільшим боржником є ФГ ім. Шевченка, що здійснює свою господарську діяльність у с. Копитків. Загальна сума боргу цього підприємства перевищує 2 млн грн. Як відомо, на теперішній час все майно цього підприємства арештоване судом, а його керівник може отримати серйозний термін позбавлення волі.
ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ІМ.ШЕВЧЕНКА
Загалом, юридичних та фізичних осіб у нашому районі, які заборгували податки до бюджету, є чимало. Серед останніх, скажімо, екс-голова Здолбунівської РДА , яка займається підприємницькою діяльністю. Розмір не сплати нею податків  станом на 01.01.2017 вимірюється тисячами гривень, що теж, безумовно, вплинуло на показник загального податкового боргу району.
Низьким показником є також рівень надходжень до Пенсійного фонду. Це пояснюється тим, що з 2016 року наше основне підприємство «Дікергофф Цемент Україна» сплачує відповідні відрахування не до місцевого бюджету. На пенсіонерів району це жодним чином не впливає, тому що всі вони отримують пенсії з загального бюджету. Але статистика – річ вперта. Проте, у цього підприємства, яке забезпечило району гарний показник зростання обсягу реалізації промислової продукції (Здолбунівський район шостий в області) – не все так добре, як може здатись на перший погляд. Зараз триває судова справа за позовом Здолбунівського ПАТ «Дікергофф Цемент Україна» до ТзОВ «Лювада».  Засновником останньої є, зокрема, Дацюк Олег Євгенійович – голова Здолбунівської районної ради.
ТЗоВ Лювада
Суть позову – скасувати право власності «Лювади» на залізничні колії, по яких здолбунівський цемент потрапляє до споживачів. Це свідоцтво про право власності свого часу зареєстрував реєстратор районного управління юстиції Мішура Вадим Васильович, той самий, якого не так давно районна рада під керівництвом Олега Дацюка призначила директором новоствореного комунального підприємства «Здолбунівське реєстраційне бюро» Здолбунівської районної ради.

Ще одним показником, за яким Здолбунівський район – не в лідерах, є обсяг прямих іноземних інвестицій. Ми спробували розібратись, чому ж в район так неохоче йде інвестор? Пояснення просте: переважно все, що є в Здолбунові, належить не державі чи громаді міста, а тому чи іншому бізнесмену, який свого часу придбав колишнє виробництво чи будівництво за копійки. А тепер уявімо, що з’являється інвестор, який хоче розпочати виробництво на якомусь об’єкті міста. Звертається за допомогою до влади. Влада зводить потенційного інвестора з тим, хто має право власності на інвестиційно привабливий об’єкт. Інвестор пропонує купити ділянку чи будівлі, які його цікавлять, і каже свою ціну. Але власник цих об’єктів називає свою ціну, в рази більшу від тієї, що пропонує інвестор і, як правило, в рази більшу від реальної вартості об’єкта. Коли ж той, хто готовий інвестувати в район, каже, що об’єкт чи ділянка стільки не коштують, і починає торгуватися, то власник заявляє, що зменшувати ціну не буде. Бо ділянка «їсти не просить», а окрім неї у нього та у членів його сім’ї є, скажімо, підприємство, що займається вивозом сміття у населення та ще багато чим, що приносить значний дохід. Руїни та довгобуди, якими наповнене наше місто, можуть почекати і до кращих часів, допоки не з’явиться той, хто запропонує більшу ціну.

За рештою показників Здолбунівщина має гарні позиції. Звичайно, влада мало впливає на реалізацію підприємствами району промислової продукції, на темпи зростання продукції у сільському господарстві. Та й більшість показників цього рейтингу загалом мають мале відношення до рівня життя пересічного жителя району. Але все-одно хочеться, щоб Здолбунівський район завжди був першим. У всіх рейтингах. Або хоча б міцним середняком.
Матеріал підготовлено за допомогою сайту youcontrol.com.ua
Это свидетельство о праве собственности в свое время зарегистрировал регистратор районного управления юстиции Мишура Вадим Васильевич, тот самый, которого не так давно районный совет под руководством Олега Дацюка назначила директором вновь созданного коммунального предприятия «Здолбуновское регистрационное бюро» Здолбуновской районной совета.

Еще одним показателем, по которому Здолбуновский район – не в лидерах, является объем прямых иностранных інвестиційМи попытались разобраться, почему же в район так неохотно идет инвестор? Объяснение простое: в основном все, что есть в Здолбунове, принадлежит не государству или общине города, а тому или иному бизнесмену, который в свое время приобрел бывшее производство или строительство за копейкиА теперь представим, что появляется инвестор, который хочет начать производство на каком-то объекте містаЗвертається за помощью к владиВлада сводит потенциального инвестора с тем, кто имеет право собственности на инвестиционно привлекательный об'єктІнвестор предлагает купить участок или здания, которые его интересуют, и говорит свою цінуАле владелец этих объектов называет свою цену, в разы большую от той, что предлагает инвестор и, как правило, в раза большую от реальной стоимости об'єктаКоли же тот, кто готов инвестировать в район, говорит, что объект или участок столько не стоят, и начинает торговаться, то владелец заявляет, что снижать цену не будеБо участок «есть не просит», а кроме нее у него и у членов его семьи есть, скажем, предприятие, которое занимается вывозом мусора у населения и еще много чем, что приносит значительный дохідРуїни и долгострои, которыми наполнен наш город, могут подождать и до лучших времен, пока не появится тот, кто предложит большую цену.

По остальным показателям Здолбунівщина имеет хорошие позиціїЗвичайно, власть мало влияет на реализацию предприятиями района промышленной продукции, темпы роста продукции в сельском господарствіТа и большинство показателей этого рейтинга вообще имеют малое отношение к уровню жизни рядового жителя районуАле все-равно хочется, чтобы Здолбуновский район всегда был первойу всех рейтингахАбо хотя бы крепким середняком.
Материал подготовлен с помощью сайта youcontrol.com.ua..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Инвестиционный проект, который реализует в Волгоградской области холдинг BMG, получил поддержку как на федеральном, так и на региональном уровне. Речь идет о строительстве в г. Волжском завода по производству автобусов под маркой "Волгабас". Это позволило увеличить производственные мощности предприятия. На данный момент на заводе завершены работы по строительству нового цеха суммарной площадью 7000 кв. м. Его ввод в эксплуатацию ожидается во втором полугодии. Параллельно идет согласование проектной документации на создание нового цеха. Напомним...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8