jtayl.org

Который был состояние законности на территории Здолбунівщини в 2015 году: отчет прокуратуры

Прокуратурою упродовж 2015 року в умовах докорінних змін на основних напрямах діяльності забезпечено реалізацію покладених на прокуратуру функцій.
На території Здолбунівського району упродовж 2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 1094 відомостей про кримінальні правопорушення, з них 4 щодо особливо тяжких або 0,7%, проти 11 (2,1%) за минулий період, 189 тяжких (33,5%) проти 148 (28,0%) за минулий період.
За окремими категоріями кримінальних правопорушень спостерігається незначне зниження в порівнянні з 2014 роком. Зокрема особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення скоєно 75 кримінальних правопорушень (39,9%) проти 79 (31,6%) за минулий період, у стані алкогольного сп’яніння – 11 (5,9 %) проти 10 (4,0%), кількість кримінальних правопорушень вчинених групою осіб знизилось з 39 (15,6%) у 2014 році до 13 (6,9%) за поточний період.
Упродовж вказаного періоду працівниками правоохоронних органів виявлено 7 кримінальних правопорушення у сфері службової діяльності (1,2%) проти 9 (1,7 %) за минулий період, що вказує на послаблення роботи на даному напрямку роботи.
З облікованих кримінальних правопорушень у Єдиному реєстрі досудових розслідувань упродовж 2015 року на території Здолбунівського району вчинено 357 кримінальних правопорушення проти власності, що на 16,4% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, 53 – проти життя і здоров’я особи, що на 9% менше за аналогічний період минулого року, 59 – у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, що на 0,2% більше за аналогічний період минулого року.
Прокуратурою під час здійснення нагляду за додержанням законів при обліку та реєстрації злочинів у Здолбунівському ВП ГУНП в області виявлено 8 фактів укриття кримінальних правопорушень проти 7 за аналогічний період 2014 року.
Слідчими СВ Здолбунівського ВП ГУНП в Рівненській області упродовж 2015 року здійснювалось досудове розслідування у 1464 кримінальних провадження, у 739 з яких досудове розслідування закінчено: 150 з обвинувальним актом направлено до суду, 575 – закрито. У залишку слідчого відділу перебуває 620 кримінальних проваджень, що становить 42,3 % від загальної кількості проваджень.
За вказаний період процесуальними керівниками місцевої прокуратури надано 237 письмових вказівок слідчим Здолбунівського ВП ГУНП в Рівненській області, скасовано 56 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень.
Прокуратурою підтримано державне обвинувачення у 178 кримінальних провадженнях, у 147 з яких постановлено обвинувальний вирок, прийнято кінцеве рішення по 5 кримінальним справам, направлених до суду згідно КПК 1960 року.
За результатами наглядової роботи прокуратури району на виявлені порушення вимог кримінального процесуального законодавства внесено 8 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3 працівників міліції.
Прокуратурою упродовж 2015 року вживались активні заходи щодо захисту прав і свобод дітей.
Прокуратурою здійснено вступ та забезпечено участь у 18 справ на захист прав дітей, з них: 2 – про внутрішньо сімейне усиновлення, 14 – про позбавлення батьківських прав, 2 – про усунення перешкод в користуванні житлом неповнолітніх осіб.
Крім того, прокуратурою внесено 8 вказівок на усунення порушень законодавства щодо профілактики та попередження дитячої злочинності, в результаті чого притягнуто до відповідальності 4 посадових осіб.
Упродовж року пред’явлено 2 позови щодо визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Здолбунівського районного управління юстиції та визнання недійним рішення Здолбунівської районної ради №567 від 23.10.2013, визнання недійним договору оренди нерухомості, витребування майна та повернення територіальній громаді Здолбунівського району та здійснено одне досудове врегулювання спору.
Крім того, шляхом досудового врегулювання спору поновлено права дитини, а саме здійснено реєстрацію народження з пропущенням терміну та видано свідоцтво про народження.
Також, за втручання прокуратури усунено випадок неправомірного розміщення реклами алкогольних напоїв поблизу навчальних закладів, проведено профілактику з підприємцями щодо не повторення таких випадків.
Окрім цього, скеровано адміністративний протокол про вчинення корупційного діяння, а саме не подання декларації про доходи посадової особи навчального закладу, який розглянутий та задоволений.
В Єдиному реєстрі досудового розслідування зареєстровано 20 кримінальних проваджень про вчинення кримінальних правопорушень неповнолітніми, з яких направлено до суду з обвинувальним актом -10, з клопотанням в порядку ст. 97 КК України про застосування примусових заходів виховного характеру – 1.
Активною залишається робота в організації представництва інтересів держави і громадян в суді.
Так, упродовж 2015 року пред’явлено до суду 25 позовів на суму 1081,3 тис.грн., у тому числі: до господарського суду Рівненської області заявлено 7 позовів на суму 1018,5 тис.грн.; до Рівненського окружного адміністративного суду подано 1 позов на суму 31,8 тис.грн.; до Здолбунівського районного суду внесено у порядку ст.45 ЦПК України 6 позовних заяв щодо відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення на загальну суму 7,8 тис.грн., заявлено 7 позовів у порядку ст.128 КПК України загальною сумою 17,0 тис.грн., а також 2 позови, предметом яких є стягнення шкоди, заподіяної тваринному світу на суму 6,2 тис.грн., 1 позов про зобов’язання відділу РАЦС Здолбунівського районного управління юстиції провести реєстрацію народження дитини та 1 позов про визнання недійними рішення Здолбунівської районної ради та договору оренди нерухомості, витребування майна та повернення територіальній громаді.
За результатами розгляду судами задоволено 13 позовів на суму 1145 тис.грн., у тому числі щодо стягнення до державного бюджету на суму 42 тис.грн., з яких рішення у 9 справах на суму 741 тис.грн. набрали законної сили. В ході примусового виконання реально виконано рішення судів на суму 407 тис.грн. (80,3%), зних до державного бюджету на суму 4 тис.грн.
З метою виявлення підстав для вжиття заходів представницького характеру прокуратурою району щомісячно опрацьовується інформація від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів району на предмет допущення заборгованості до державного та місцевих бюджетів, а також щодо інших фактів, які свідчать про порушення інтересів держави.
Зокрема, за результатами вивчення інформації щодо податкового боргу направлено до суду позов в інтересах держави в особі Здолбунівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівнеагроінвест» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 31,8 тис.грн., який задоволено.
Крім того, прокуратурою пред’явлено позов у Господарський суд Рівненської області в інтересах держави в особі Державного публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія Украгролізинг» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Племзавод» про стягнення заборгованості у сумі 182 тис.грн., який задоволено.
Також, прокуратурою пред’явлено позов у Господарський суд Рівненської області в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області, Урвенської сільської ради до ПСП «Колос» про повернення самовільно зайнятої земельної ділянки та відшкодування збитків за самовільне використання земельної ділянки на загальну суму 413,0 тис.грн., який задоволено. За результатами судового розгляду підприємством у добровільному порядку відшкодовано 14,0 тис.грн.
З метою забезпечення виконання п.8.2. наказу Генерального прокурора України №6-гн «Про організацію роботи органів прокуратури щодо представництва інтересів громадянина або держави в суді та їх захисту при виконанні судових рішень», прокуратурою району здійснюється моніторинг судових рішень, що зачіпають інтереси громадян і держави та постановлені без участі прокурора, за результатами якого складаються довідки щодо законності прийнятих рішень.
Зокрема, у травні 2015 проведено ознайомлення із матеріалами справ №562/1137/14-ц, №562/1138/14-ц, №562/3665/14-ц, №562/1470/14-ц рішення за якими постановлені без участі прокурора. За результатами перевірки вказаних рішень Здолбунівського районного суду складено відповідні висновки щодо законності їх прийняття. Згідно висновків,підстав для оскарження рішень №562/1137/14-ц, №562/1138/14-ц, №562/3665/14-ц не встановлено.
Окрім цього, прокуратурою постійно приділяється увага нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Упродовж 2015 року на даному напрямку наглядової діяльності внесено 13 документів реагування, за наслідками яких притягнуто 7 осіб до дисциплінарної відповідальності.
За указаний період прокуратурою вирішено 267 звернень, з них 132 визнано обґрунтованими. Втілення нових форм і методів управлінської роботи щодо розгляду і вирішення звернень дало змогу відійти від підміни органів влади, контролю та місцевого самоврядування, а тому половина звернень направлено за належністю в інші відомства.
Упродовж 2015 року прокуратурою здійснено 21 виступ у засобах масової інформації, з них, у друкованих ЗМІ – 9, у електронних ЗМІ – 5, у мережі інтернет – 7.
Прокуратурою також постійно на власному офіційному веб-сайті висвітлювалась актуальна інформація, повідомлення, відомості з питань організації роботи, роз’яснення чинного законодавства.
97 УК Украины о применении принудительных мер воспитательного характера – 1.
Активной остается работа в организации представительства интересов государства и граждан в суде.
Так, в течение 2015 года предъявлено в суд 25 исков на сумму 1081,3 тыс.грн., в том числе: хозяйственный суд Ривненской области заявлено 7 исков на сумму 1018,5 тыс.грн.; к Ровенского окружного административного суда подан 1 иск на сумму 31,8 тыс.грн.; к Здолбуновского районного суда внесен в порядке ст.45 ГПК Украины 6 исковых заявлений о возмещение затрат на стационарное лечение потерпевшего от уголовного правонарушения на общую сумму 7,8 тыс.грн., заявлено 7 исков в порядке ст.128 УПК Украины общей суммой 17,0 тыс.грн., а также 2 иски, предметом которых является взыскание ущерба, причиненного животному миру на сумму 6,2 тыс.грн., 1 иск об обязании отдела ЗАГС Здолбуновского районного управления юстиции провести регистрацию рождения ребенка и 1 иск о признании недействительными решения Здолбуновской районной совета и договора аренды недвижимости, истребовании имущества и возвращении территориальной общине.
По результатам рассмотрения судами удовлетворено 13 исков на сумму 1145 тыс.грн., в том числе относительно взыскания в государственный бюджет на сумму 42 тыс.грн., из которых решения по 9 делам на сумму 741 тыс.грннабрали законную силиВ ходе принудительного исполнения реально выполнены решения судов на сумму 407 тыс.грн(80,3%), из них в государственный бюджет на сумму 4 тыс.грн.
С целью выявления оснований для принятия мер представительского характера прокуратурой района ежемесячно обрабатывается информация от органов государственной власти, органов местного самоуправления, контролирующих и правоохранительных органов района на предмет допущения задолженности государственного и местных бюджетов, а также относительно других фактов, свидетельствующих о нарушении интересов государства.
В частности, по результатам изучения информации относительно налогового долга направлено в суд иск в интересах государства в лице Здолбуновской объединенной государственной налоговой инспекции Главного управления Миндоходов в Ровенской области к Обществу с ограниченной ответственностью «Рівнеагроінвест» о взыскании налогового долга с налога на добавленную стоимость в сумме 31,8 тыс.грн., который удовлетворен.
Кроме того, прокуратурой предъявлен иск в Хозяйственный суд Ровенской области в интересах государства в лице Государственного публичного акционерного общества «Национальная акционерная компания Украгролизинг» к Обществу с ограниченной ответственностью «Племзавод» о взыскании задолженности в сумме 182 тыс.грн., который удовлетворен.
Также, прокуратурой предъявлен иск в Хозяйственный суд Ровенской области в интересах государства в лице Главного управления Держгеокадастру в Ровенской области, Урвенського сельского совета в ЧСП «Колос» о возврате самовольно занятого земельного участка и возмещении убытков за самовольное использование земельного участка на общую сумму 413,0 тыс.грн., который задоволеноЗа результатам судебного разбирательства предприятием в добровольном порядке возмещено 14,0 тыс.грн.
С целью обеспечения выполнения п.8.2 приказа Генерального прокурора Украины №6-гн «Об организации работы органов прокуратуры по представительству интересов гражданина или государства в суде и их защиты при исполнении судебных решений», прокуратурой района осуществляется мониторинг судебных решений, затрагивающих интересы граждан и государства и постановленные без участия прокурора, по результатам которого составляются справки относительно законности принятых решений.
В частности, в мае 2015 проведено ознакомление с материалами дел №562/1137/14-ц, №562/1138/14-ц, №562/3665/14-ц, №562/1470/14-ц решения по которым постановленные без участия прокурораЗа результатам проверки указанных решений Здолбуновского районного суда составлены соответствующие выводы относительно законности их прийняттяЗгідно выводов,оснований для обжалования решений №562/1137/14-ц, №562/1138/14-ц, №562/3665/14-ц не установлено.
Кроме этого, прокуратурой постоянно уделяется внимание надзору за соблюдением законов при выполнении судебных решений в уголовных делах, а также при применении других мер принудительного характера, связанных с ограничением личной свободы граждан.
В течение 2015 года на данном направлении надзорной деятельности внесено 13 документов реагирования, по результатам которых привлечено 7 лиц к дисциплинарной ответственности.
За указанный период прокуратурой решено 267 обращений, из них 132 признано обґрунтованимиВтілення новых форм и методов управленческой работы по рассмотрению и решению обращений позволило отойти от подмены органов власти, контроля и местного самоуправления, а потому половина обращений направлено по принадлежности в другие ведомства.
На протяжении 2015 года прокуратурой проведено 21 выступление в средствах массовой информации, из них в печатных СМИ – 9, в электронных СМИ – 5, в сети интернет – 7.
Прокуратурой также постоянно на собственном официальном веб-сайте освещалась актуальная информация, сообщения, сведения по вопросам организации работы, разъяснение действующего законодательства...

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Готовые рулонные газоны для дачного участка
Для облагораживания любых территорий наибольшее предпочтение отдаётся газону, и самый быстрый способ достичь совершенства внешнего вида ландшафта – это постелить рулонные газоны. Этот газон ничем не отличается от обычного газона, но скорость получения готового результата превосходит любые ожидания. Свежий дёрн специально выращивается на полях, потом срезается, а за тем скатывается в рулоны и отправляется на место назначения, где раскатывается сочным зелёным ковром. Для формирования дёрна используются специальные сорта трав, которые медленно раз...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8