jtayl.org

Комиссия объявила победителей конкурса проектов в районе


Коментує голова РДА, Сергій Кондрачук:

Пригадую, як десь у 2011 році депутат районної ради Олег Панасюк запропонував започаткувати в районі конкурс проектів місцевих ініціатив територіальних громад. Всі підтримали пропозицію депутата і, як наслідок, ми маємо за декілька років десятки реалізованих проектів: збудованих дитячих майданчиків, відремонтованих клубів, ФАПів, ДНЗ та ін. Вказаний напрям роботи вважаю пріоритетним з кількох причин:
– роботи здіснюються з декількох бюджетів за участю місцевих громад, тобто говоримо про розвиток громадянського суспільства;
– за відносно незначну суму з районного бюджету можна вирішити конкретну проблему того чи іншого села;
– один сільський голова максимум що може, це написати лист “дайте грошей на все”. Інший готує проект за формою, знаходить співфінансування, мобілізує місцеву громаду. Тобто пророблює значну роботу. А праця, як відомо, має бути винагороджена!
Тому, на моє переконання, вказаний підхід до вирішення важливих для громад питань має бути пріоритетним. Саме тому минулого року із восьми проектів-переможців ОБЛАСНОГО конкурсу проектів три – це проекти Здолбунівського району (найбільше серед усіх районів області). Саме тому із 25 проектів, які подані на цьогорічний обласний конкурс проектів (вчора був останній день прийому, а тому сподіваюсь, що ця цифра не зміниться, бо ж терміни подання заявок одні для всіх), Здолбунівський район підготував та подав 6 проектів, і це найбільше серед усіх районів області.
Саме тому минулого року ми реалізували найбільше проектів за обласною програмою енергоефективності (9 із 42). Бо ми вміємо готувати проекти і забезпечувати їх реалізацію. Ось це я і вважаю реальним результатом роботи голови РДА, а не показники зростання/зменшення обсягу реалізації промислової продукції чи надої молока у корів наших фермерських господарст.
Бо до цих показників приватних підприємств влада має досить відносне відношення (переважно керівники підприємств просто просять не заважати). Більше того, припускаю, якби багатомільйонний бюджет розвитку обласного бюджету чи кошти ДФРР розподілялися за аналогічним підходом (конкурсно + співфінансування), то наш район забрав би левову частку цих коштів. І тоді б не було ситуацій, коли на об’єкт 90% коштів дає ДФРР, а 10% – обласний бюджет розвитку. Внесок району на об’єкт, який в тому районі будуватиметься – “0”. Та й проектів заявок ніяких готувати не треба, важливо лише домовитися, щоб кошти виділили…
Але я не про те. Сьогодні відбулося підбиття підсумків нашого районного конкурсу проектів. На нього було подано аж 26 заявок (більше, ніж усіма районами на обласний аналогічний конкурс). Конкурсною комісією відібрано 13 проектів  на загальну суму у майже півмільйона гривень, з яких 327 198 грн. – районний бюджет, решта – сільський + внесок громади. Сподіваємося, що усі проекти будуть вчасно та якісно реалізовані. Сподіваємося на перемогу наших проектів на обласному конкурсі .Коментує член комісії Микола Орлов:
Щодо результатів конкурсу то голосував не за всі пропозиції. Вважаю, що можна було підтримати лише самі якісні і ті які мають найбільший вплив на всю громаду і особливо підтримки заслуговують ті, які згуртовують громаду. Для прикладу, не підтриманий проект Здовбицького парку при чотирьох десятках активістів які його ВЖЕ реалізовують, третині співфінансування від громади, четвертині від сільської ради – це не в плюс сьогоднішній роботі комісії і аргумент, що цей проект поданий на обласний конкурс-не аргумент. Активні-от і шукають співфінансування і з різних джерел. І це точно проект потрібний громаді, а не якійсь комунальній установі. Водночас підтримані п’ять проектів в розвиток сільського спорту і дозвілля – це на плюс. Але це деталі. Головне-що такий конкурс в районі є, третина мільйона піде в села, активність громад в підготовці проектів зросла в рази, хто би і як не кривлявся при вигляді світлин із- тренінгів, семінарів-навчань тощо. Результат говорить сам за себе. Тримаємо кулаки за наші проекти на обласному конкурсі і не зупиняймося на досягнутому.
Активные-вот и ищут софинансирования и из разных источнике это точно проект нужен обществу, а не какой-то коммунальной установіВодночас поддержаны пять проектов в развитие сельского спорта и досуга – это на плюсАле это деталіГоловне-что такой конкурс в районе, треть миллиона пойдет в села, активность общин в подготовке проектов выросло в разы, кто бы и как не кривлялся при виде фотографий из - тренингов, семинаров-обучений тощоРезультат говорит сам за себеТримаємо кулаки за наши проекты на областном конкурсе и не зупиняймося на достигнутом...

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Дизайн коридора в хрущевке
Подавляющее большинство жителей нашей страны живут в маленьких квартирах – хрущевках. И, как правило, в таких квартирах очень маленькие коридоры. Основной сложностью в продумывании дизайна интерьера этого помещения является тот факт, что коридор нельзя увеличить, так как из-за этого уменьшатся другие, более важные комнаты, и в нем нет окна, то есть освещение будет только искусственным. Кроме того, и входную дверь нельзя никуда перенести, а это означает, что дизайн коридора придется продумывать без вариантов перепланировки. Хотя иногда его и сов...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8