jtayl.org

Книга здолбунівчанина поможет подросткам найти себя

Підлітковий вік переважно виявляється непростим періодом для дітей. Швидкі зміни, що відбуваються з тілом і душею, нові виклики, необхідність самовизначення, часто нерозуміння батьків. Потрапивши вчасно до рук, книга може істотно полегшити життя і дітям, і батькам. А хорошу підліткову прозу ще треба пошукати. Книжок багато, але як обрати?
У рамках спецпроекту Книги НВ спільно з інтернет-магазином Yakaboo представляє добірку з дев’яти творів нещодавно виданої українською мовою підліткової прози, серед яких є і робота здолбунівського письменника Сергія Гридіна
Рекомендація для батьків: прочитайте самі, перш ніж дати дитині книгу, — дізнаєтеся багато нового.
Не такий, Сергій Гридін

Книга, яка вражає своєю відвертістю. Про школу, сім’ю, суспільство, наданих самим собі дітей, і взагалі про життя як воно є — без прикрас і без купюр, сповнене суворих реалій і випробувань.
Може, хтось скаже, що бути дитиною, тим паче підлітком — просто. Але якщо ти відрізняєшся від інших, скажімо, надмірною вагою, тобі не уникнути зневаги й знущання однолітків і навіть дорослих. Проте у тебе залишається шанс знайти в собі сили піднятися над своїми образами, зусиллям волі змусити себе стати «таким», який врятує не тільки себе, але й простягне руку допомоги слабшому.
Диваки і зануди, Ульф Старк

У 12-річної Сімони все пішло шкереберть. Її «не така як всі» мама зійшлася з занудою Інгве, і тому їй доводиться переїхати в інший будинок, змінити школу, і друзів, втратити улюбленого пса Кільроя.
Проблеми поглиблюються, коли в новій школі її приймають за хлопчика Сімона. Спочатку їй подобається прикидатися хлопцем, але незабаром вона закохується… і закохуються в неї. Добре, що у Сімони є дідусь, до якого можна притулитися, розповісти про те, що сталося, разом посміятися — і проблеми вже не здаються такими безвихідними. Дідусь, який втече рано вранці з лікарні у жіночих чоботях і повідає, що диваком бути набагато краще, ніж занудою, влаштує незабутню вечірку. Останню.
Таємний щоденник Адріана Моула, Сью Таунсенд

У тринадцятирічного Адріана стільки мук, що ровесникам і не снилося. Вугри, проблеми в школі, проблеми зі здоров’ям, улюблена дівчинка зустрічається з кращим другом, складні відносини між батьками, які ось-ось розлучаться, неприйняття його поезії — і це ще далеко не все.
Все не буває так погано, щоб не могло стати ще гірше, особливо, коли ти — інтелектуал-підліток. А ще у Адріана є войовнича бабуся, здатна захистити внука від знущань. Ну і те, що книга написана у формі щоденника і листів, що надає їй особливий шарм.
Йорґен + Анна = любов, Вігдіс Йорт

Перша любов, боязка і сором’язлива і в той же час смілива і безрозсудна. На початку Анна ще весела, рухлива десятирічна дівчинка, яка обожнює таємниці, лазити по деревах і ганяти на велосипеді.
Але ось в її класі з’являється новачок, і звичний світ Анни перевертається вверх дном — вона закохується. На шляху у неї виникають суперниці, але це ж любов — так що всі методи досягнення мети йдуть в хід.
Новенька та інші історії, Оксана Сайко

13-річним героям оповідань цієї книжки доводиться — може, вперше в житті і часто в драматичних ситуаціях — зробити рішучий вибір на користь або добра, або зла. Так вони пізнають людей і пізнають себе.
Які методи годяться в боротьбі за перемогу на конкурсі краси? Що робити, коли товариш в біді — бігти за дорослими чи намагатися рятувати самому? Чим «віддячити» не надто доброзичливому вчителю — засудженням або співчуттям?
Дівчата з 13-ї вулиці, Малгожата Гутовська-Адамчик

Ви ще не читали такої відвертої, правдивої та проникливою книги, де з надзвичайних розумінням описуються проблеми чотирнадцятирічних.
Вічно похмура Агата, легковажна Клаудія і старанна відмінниця Зося — однокласниці, але не подруги. Занадто вони різні.
Але несподівано доля зводить дівчаток разом. Вони отримують незвичайне завдання — читати вголос їх ровесниці Магді, яка лежить у комі після нещасного випадку.
Уражена Агата розуміє, що ця дівчина і є ота таємнича незнайомка, яка з недавніх пір постійно їй снилася! Своїми здогадками вона ділиться з Клаудією і Зосею. Тепер у них є спільна мрія: Магда повинна прокинутися…
Абсолютно нецілована, Ніна Е. Грьонтведт

Щоденник дівчинки-підлітка. Уда Андреа Стоккгейм, вже знайома читачам за книгою «Привіт, це я!» — пише про себе, свою найближчу подругу Геллу, молодшу сестричку Эрлу, тата й маму, шкільних друзів.
І, звичайно ж, про своє перше кохання. Словом, про всі-всі найпотаємніші таємниці, про які можна писати в прекрасному новому блокноті-щоденнику, що закривається на ключик.
Саме через любов Уда стикається з напруженням у стосунхах з близькими, шкільна успішність нестримно падає, а її вчинкам стає бракувати обережності.
Але все можна вирішити, якщо зважитися поговорити щиро.
110 вулиць, Малгожата Гутовська-Адамчик

На цей раз з типовими — і не дуже — підлітковими труднощами стикається Міхал, 16-річний варшавянин.
Він живе в просторій квартирі в прстижному районі Варшави, батько більшу частину доби знаходиться на роботі, ніколи не відмовляє в кишенькових грошах. В школі теж все добре.
Смакуючи перспективу відпочинку в Португалії і мовного табору в Лондоні, хлопець і не підозрює, який поворот готує йому доля.
Автор з традиційною проникливістю і правдивістю відтворює світ старшокласників, з його прагненнями, страхами і бунтарством, і гармонійно переплітає його з світом дорослих — батьків і друзів родини — для ще більшої глибини і розуміння, наскільки непросте навіть ідеальне, на перший погляд, життя.
Клас пані Чайки, Малгожата-Кароліна Пекарська

Труднощі підліткового віку, проблеми в школі і вдома, перші почуття і розчарування.
Головні герої роману, варшавські гімназисти — навчаються складному мистецтви прийняття іншої людини, з усіма її недоліками. Вони закохуються, ходять на вечірки, напиваються, читають і обговорюють дорослі важливі питання.
За три роки навчання в одному класі з цими дітьми відбувається багато цікавого, вони помиляються, але способи виправитися. А ще в цій книзі повно гумору і дотепів, і жодного натяку на моралізаторство.
Грьонтведт

Дневник девочки-підліткаУда Андреа Стоккгейм, уже знакома читателям по книге «Привет, это я!» — пишет про себя, свою ближайшую подругу Геллу, младшую сестренку Эрлу, папу и маму, школьных друзей.
И, конечно же, про свое первое коханняСловом, про все-все самые сокровенные тайны, о которых можно писать в прекрасном новом блокноте-дневнике, что закрывается на ключик.
Именно через любовь Уда сталкивается с напряжением в стосунхах с близкими, школьная успеваемость стремительно падает, а ее поступкам становится не хватать осторожности.
Но все можно решить, если решиться поговорить искренне.
110 улиц, Малгожата Гутовська-Адамчик

На этот раз с типичными и не очень — подростковыми трудностями сталкивается Михал, 16-летний варшавянин.
Он живет в просторной квартире в прстижному районе Варшавы, отец большую часть суток находится на работе, никогда не отказывает в карманных грошахВ школе тоже все хорошо.
Предвкушая перспективу отдыха в Португалии и языкового лагеря в Лондоне, парень и не подозревает, какой поворот готовит ему судьба.
Автор с традиционной проницательностью и правдивостью воссоздает мир старшеклассников, с его стремлениями, страхами и мятежности, и гармонично переплетает его с миром взрослых — родителей и друзей семьи — для еще большей глубины и понимания, насколько непростая даже идеальное, на первый взгляд, жизнь.
Класс госпожа Чайки, Малгожата-Каролина Пекарская

Трудности подросткового возраста, проблемы в школе и дома, первые чувства и разочарования.
Главные герои романа, варшавские гимназисты — учатся сложном мистецтви принятие другого человека, со всеми ее недолікамиВони влюбляются, ходят на вечеринки, напиваются, читают и обсуждают взрослые важные вопросы.
За три года учебы в одном классе с этими детьми происходит много интересного, они ошибаются, но способы виправитисяА еще в этой книге полно юмора и острот, и ни намека на морализаторство...

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

9 декабря состоится открытие первого в Казани гипермаркета сети "ЭССЕН". Общая площадь гипермаркета составит 6,5 тысяч квадратных метров. Торговый ассортимент казанского "ЭССЕНА" составит 22 тысяч позиций, из них 18 000 - это продукты питания. "ЭССЕН" является лидером по объемам реализации продукции местных производителей, в новом гипермаркете 6,5 тысяч позиций составят товары, произведенные на территории Республики Татарстан. Компания сотрудничает с большинством крупнейших производителей пищевой и сельскохозяйственной продукции, а также татар...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8