jtayl.org

Каким будет Регламент и исполком городского совета новой

Про справи депутатські.
Все що говорив колегам по депутатському корпусу те і продовжую пропагувати. Рівносильна міська влада через збалансовано сильні раду, виконком, міського голову і його апарат ради. 

Позиція міського голови не відрізняється оригінальністю. Все під себе. Більшість під обрання секретаря і голосування його проектів рішень, виконком під себе з поважних людей проте які ніякої активності проявляти не будуть, їм своїх виробничих клопотів вистачить не говорячи вже про відкритість чи бажання ділитися із громадою станом справ у виконкомі, проектами рішень. Вони просто зайняті люди-керівники підприємств, які безумовно готові допомагати місту, будучи у виконкомі чи не будучи у ньому. Мені так здається. Постійні комісії – що чисельно що персонально сформовані міським головою так, щоб посилити хитку більшість в раді, яка на першій сесії при обранні секретаря підтримала мера. Чи підтримає його ця ж хитка більшість, коли єдиним аргументом мера і надалі буде «Так хочу»?
4 грудня відбувся депутатський день, такий собі день всеобучу новообраних депутатів та обговорення порядку денного чергової сесії. Я не був на ньому проте документи пізніше отримав і проаналізував. Сподіваюсь інші колеги депутати теж так роблять. Аналізують подане їм з міської ради і самі пропонують у вигляді проектів рішень, поданих пропозицій, запитів до міської ради. Кажуть зміни до Регламенту за місяць часу, що минув з першої сесії подало лише два депутати Дмитро Сирота і Микола Орлов. Решту такий Регламент влаштовує або вони його просто не читали.
Міська рада опрацювала пропозиції до Регламенту. Врахувала ті, що стосуються обрання секретаря ради, якого вже обрали :), а отже ПІДТВЕРДИЛА, що я був правий, коли виступав на першій сесії і закликав внести зміни, щоб Регламент відповідав чинному законодавству.
Врахували помилки, у більшості технічні, які закралися у текст. Врахували про звітування депутатів і міського голови перед виборцями, погодились із вільною фото, відео зйомкою у сесійній залі. І все. З семи сторінок пропозицій – декілька абзаців. Непомітними для авторів проекту змін до Регламенту залишились пропозиції щодо відкритості і гласності діяльності ради. Проекти рішень і надалі оприлюднюються на сайті міськради БЕЗ зазначення дати оприлюднення, інколи БЕЗ додатків до рішень (перевірив тільки що- всі додатки до рішень ради сьомого скликання вже є, але додані у різний час і не одночасно з проектами рішень), інколи БЕЗ дотримання часових меж оприлюднення проектів рішень за 20 днів до сесії. Ось, подивіться як виглядає правильне розміщення інформації у Вознесенській міськраді.
Ті ж зміни до Регламенту «прості смертні» жителі не зможуть побачити на офіційному сайті ради (от поки дописав, ще раз зайшов на сайт ради пересвідчитись і там вже З’ЯВИЛИСЬ зміни до регламенту, але це ж ненормально. Ненормально ось так відслідковувати всі зміни які там відбуваються і які додатки і коли заднім числом там з’являються!!). Не враховані пропозиції оприлюднення відомостей про депутатів, про графік засідань комісій, про залучення громадськості до обговорення проектів рішень, про виконавчі органи ради. Навіть передбачені Законом Про статус депутатів місцевих рад у ст.29-1 Помічники-консультанти не знайшли свого місця у проекті Регламенту від міського голови. Не зручні депутати приведуть таких же незручних помічників і ще більше буде запитань до міського голови та апарату ради, ще більше інформації треба буде відкривати громаді. А не хочеться?
Щодо виконкому. Оприлюднений на сайті ради один склад виконкому, депутатам на депутатському дні розданий вже інший, але суть його залишилась незмінна – зручні для міського голови люди: або підлеглі по виконавчій лінії або керівники підприємств, які не будуть влаштовувати дискусій бо їм є чим займатися на своїх бізнесах.
А чим має займатися виконком? Читаймо ЗУ Про місцеве самоврядування. Це і підготовка програм соціально-економічного розвитку,  розгляд проектів планів комунальних підприємств, складання проекту бюджету тощо. Потім ці проекти подаються на затвердження ради. Логіка такого складу виконкому підказує, що всі ці проекти готує виконавчий апарат ради, а на виконкомі лише піднімаються руки ЗА. Так це чи ні можна пересвідчитись – завітавши на засідання виконкому, але для того щоб не гадАти, а точно активізувати діяльність виконкому і зробити його діяльність ПОМІТНОЮ у житті міста, то потрібно у його складі залишити лише працівників апарату ради, а далі включити АКТИВНИХ людей, ЕКСПЕРТІВ у своїх галузях та в плані розвитку міста сучасними методами.
Наприклад: представників громадських, благодійних організацій – вони точно є активними і тими, хто прагне змін у житті міста; архітектора, інженера, еколога – вони знають «матчасть» з питань, які найчастіше виникають в міській громаді; демобілізованого АТОшника, керівника профспілки, якщо в нас є якась реальна профспілка і реально незалежний від влади її керівник; фінансист-бухгалтер бюджетної організації. Т.то людей, які не будуть відбувати номер, а щось хочуть і вміють щоб виконком став органом, а не придатком.
Візьміть, наприклад, склад виконкому Вінницької міської ради – апарат ради, фінансист, освітянин, поліцейський + представники громадських і благодійних організацій. Одні готують проекти важливих рішень інші допомагають і слугують «очами та вухами громади» у виконкомі.
Міський голова не хоче жити по-новому, тому апелюю до колег-депутатів, які йшли на вибори не просто заради значка, а нині готові працювати повсякденно, а не лише у сесійній залі, готові голосувати зважаючи на аргументи, а не партійні накази.
Думайте, аналізуйте, радьтесь. Пропонуйте, вчіться, дійте!
Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської ради
Это и подготовка программ социально-экономического развития, рассмотрение проектов планов коммунальных предприятий, составление проекта бюджета тощоПотім эти проекты представляются на утверждение радиЛогіка такого состава исполкома подсказывает, что все эти проекты готовит исполнительный аппарат совета, а на исполкоме только поднимаются руки ЗАТак это или нет можно убедиться – посетив на заседание исполкома, но для того чтобы не гадать, а точно активизировать деятельность исполкома и сделать его деятельность более ЗАМЕТНОЙ в жизни города, то нужно в его составе оставить только работников аппарата совета, а далее включить АКТИВНЫХ людей, ЭКСПЕРТОВ в своих отраслях и в плане развития города современными методами.
Например: представителей общественных, благотворительных организаций – они точно являются активными и теми, кто хочет изменений в жизни города; архитектора, инженера, эколога – они знают «матчасть» по вопросам, которые чаще всего возникают в городской общине; демобилизованного АТОшника, руководителя профсоюза, если в нас есть какая-то реальная профсоюз и реально независимый от власти ее руководитель; финансист-бухгалтер бюджетной організаціїТ.то людей, которые не будут отбывать номер, а то хотят и умеют чтобы исполком стал органом, а не придатком.
Возьмите, например, состав исполкома Винницкого городского совета – аппарат совета, финансист, педагог, полицейский + представители общественных и благотворительных організаційОдні готовят проекты важных решений другие помогают и служат «глазами и ушами общества» в исполкоме.
Городской голова не хочет жить по-новому, поэтому апеллирую к коллегам-депутатам, которые шли на выборы не просто ради значка, а сейчас готовы работать повседневно, а не только в сессионном зале, готовы голосовать ввиду аргументы, а не партийные приказы.
Думайте, анализируйте, радьтесьПропонуйте, учитесь, действуйте!
Николай Орлов, депутат Здолбуновской городского совета..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Выбираем цемент правильно
Современные технологии рождают все новые строительные материалы. Взять хотя бы цемент, без которого не обходится ни одно строительство, будь то фундамент дома, гараж или детская площадка. Разобраться в разновидностях маркировки и видах цемента не так просто. Для непрофессиональных строителей интерес представляют обычно два вида цемента. Белый портланд-цемент используется для наливных полов, штукатурки, затирок, производства белого бетона, а также декоративной лепки. Спрос на него не высок, поэтому найти его не так просто. Вторая популярная разн...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8