jtayl.org

Поради щодо ефективного та економічного використання енергоресурсів.
Загальновідомо, що зростання виробництва і споживання енергії нерозривно пов’язане з прогресом людського суспільства, яке на протязі всієї своєї історії, а особливо протягом останнього століття, постійно веде боротьбу за збільшення свого енергетичного багатства.
Людство дуже неекономно використовує майже всі види енергоресурсів. Тільки в сільському господарстві споживання електроенергії подвоюється. Боротьба за енергію, за її джерела, за відкриття нових способів її перетворення і використання йде безперервно й дедалі наростаючими темпами.
Нині приділяється велика увага питанням економного використання енергоресурсів через різке збільшення витрат на їх видобування і виробництво, а також високу вартість на світовому ринку.
Дослідження вчених багатьох країн світу показують, що в сучасних умовах економія 1 т умовного палива вимагає, як правило, менших витрат, ніж приріст видобування еквівалентної його кількості.
Енергозберігаючий шлях розвитку економіки передбачає: значне зниження в розрахунку на одиницю продукції витрат палива, електроенергії і теплоти на кінцевій стадії їх споживання; докорінне вдосконалення видобутку, виробництва, перетворення, транспортування і зберігання енергоресурсів, що зумовлює підвищення коефіцієнту їх використання; вдосконалення структури енергобалансу у напрямку заміщення в ньому дефіцитних і дорогих енергоресурсів дешевшими і доступнішими, а також нетрадиційними джерелами енергії.
Рік у рік на побутові потреби витрачається все велика частка електроенергії, газу, тепла, води; у величезних масштабах росте застосування побутової електрифікованої техніки.
Збільшення тарифів на енергоносії, наштовхує кожного споживача почати ефективно використовувати, заощаджувати та раціонально розподіляти енергетичні ресурси – природний газ, -електро та теплову енергію.
Усі заходи, які може здійснити громадянин для покращення власного побуту за нових умов, можна розділити на чотири напрями:
1. Заощадження ресурсів: газу, тепла, електроенергії. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами.
2. Утеплення приміщення. Наприклад, заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, модернізація системи вентиляції тощо.
3. Встановлення приладів обліку. Це дозволить платити лише за спожиті ресурси.
4. Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії та системи комунікацій. Наприклад, заміна газового котла твердопаливним за допомогою програми державного кредитування, і встановлення вітрогенераторів.
• Заощаджуємо електроенергію
1. Перехід на розрахунки за спожиту електроенергію за тарифами, диференційованими за періодами часу. Застосування таких тарифів дозволить дієво заощадити грошові кошти в оплаті за електроенергію до 50%, за умови використання більшого обсягу електричної енергії в нічні години доби; незастосування енергоємних електроприладів у період з 8 до 11 години та з 17 до 22 години;
2. Вимикати світло, якщо ніхто не знаходиться у кімнаті.
3. Використовувати енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин.
4. Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.
5. Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».
6. Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще – вимикати взагалі штекер з розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, але й вбереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.
7. Не рекомендується залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.
8. Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожуйте ці прилади. Треба стежити за тим, щоб дверцята були щільно закритими.
9. Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник. По-перше, гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше, а по-друге, вона нагріє інші продукти, і вони можуть зіпсуватися.
10. Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів.
11. Прості побутові речі часто зберігають значну кількість газу та електроенергії. Наприклад, холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно , що зберігає як газ, так і електроенергію.
12. Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.
• Заощаджуємо тепло і газ
1. Тепловий лічильник в квартирі, що підключена до центрального опалення, дає змогу відстежити скільки тепла ви отримали та платити тільки за цю кількість.
2. Термостатичний вентиль на радіатор дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі чи окремій кімнаті.
3. Розмір опалювального приладу повинен відповідати розміру приміщення, що отоплюється і його слід вимикати, якщо нікого немає в будинку.
4. Опалювальні прилади та радіатори будуть більш ефективними, якщо їх не загороджувати меблями, важкими шторами, одягом чи декоративними панелями.
5. Система “тепла підлога” – спосіб підвести тепло саме туди, де воно найбільше потрібно. Наприклад, під робочий стіл або на ділянку підлоги, де ходять мешканці.
6. Перед початком кожного опалювального сезону слід перевіряти систему. Варто усунути повітряні пробки, відремонтувати місця можливого протікання, звертаючи особливу увагу на місця з’єднань частин системи. Це дозволить уникнути проривів під час експлуатації системи у холодний період.
7. Газову колонку або бойлер, які відпрацювали 15-20 років, варто замінити, бо з часом ці пристрої втрачають ефективність.
8. Більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах та через зовнішні стіни. Відповідно, їх слід утеплювати. Найбільш доступний варіант, який може обрати кожен – утеплити вікна поролоновими смужками, підтягнути дверні петлі та додатково оббити самі двері, задути монтажною піною місця виходу та входу труб з оселі.
9. Вікна з подвійним або потрійним заскленням у кілька разів зменшують втрати тепла.
10. Необхідно підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною.
11. Щільні штори допомагають утримувати тепло в оселі, але заважають надходженню тепла з радіаторів.
12. Товстий килим знижує тепловитрати, які йдуть через підлогу.
13. Модернізація системи вентиляції, а саме рекуперація тепла, – це реальний спосіб економії.
• Зменшення втрат тепла шляхом утеплення
Утеплення огороджувальних конструкцій. Огороджувальні конструкції – це стіни, фундаменти, стелі, горища, підвали тощо. Використовуйте для їхнього утеплення такі матеріали, як пінополістирол, екструзійний пінополістирол, мінераловатні плити, базальтові плити, енергозберігаючі фарби. Непоганий варіант – спеціальні кількашарові системи утеплення.
Утеплення конструкцій, які відкриваються. Це вікна, кватирки, двері, балкони. Встановлюйте двокамерні склопакети у вікна та на балконах. Коли будете замінювати вхідні двері, підганяйте їх за розміром та утеплюйте усі стики. Старі двері можна використати як додаткові (подвійні двері), якщо це конструктивно можливо.
Встановлення індивідуальних (модульних) теплових пунктів з регулюванням кількості теплоносія, який подається. Після якісних утеплювальних робіт може виявитися, що вам просто не потрібна та кількість тепла, яку постачає централізована мережа. І тому ви знову будете випускати тепло назовні, але тепер не через протяги, а через відкриті вікна. Цю проблему допоможе вирішити встановлення термостатичного вентиля на радіатор, який дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі або окремій кімнаті Як його поставити ¬– читайте у відповідному розділі.
Ефективне та економічне використання енергоресурсів визначено одним із пріоритетних напрямків державної політики України і має реалізуватися як довгострокова та чітко спланована програма дій.
Комплексне вирішення проблеми енергозбереження – один із найбільш вірогідних для України шляхів успішного подолання економічної та енергетичної криз, входження в сім’ю високо розвинутих країн світу. Вирішення цієї проблеми дозволить нашій державі зменшити залежність її економіки від імпорту енергоресурсів, вивести з експлуатації низку генеруючих потужностей, провести технологічне переозброєння енергомістких галузей та структурну перебудову господарських комплексів, сформувати оптимальні рівні самоенергозабезпечення регіонів та галузей, створити вітчизняну галузь із випуску та впровадженню конкурентоспроможного енергозберігаючого обладнання, суттєво обмежити вплив техногенних чинників на навколишнє середовище, забезпечити соціально-побутові потреби людини.
33009, м. Рівне, вул. А. Грушевського,2а, телефон (0362) 62-21-74, факс (0362) 62-21-69,
e-mail : rvden@ukr.net
Інспекція Держенергонагляду у Рівненській області 
Термостатический вентиль на радиатор позволит контролировать температуру в доме, квартире или отдельной комнате.
3Розмір отопительного прибора должен соответствовать размеру помещения, что отапливается и его следует выключать, если никого нет в доме.
4Опалювальні приборы и радиаторы будут более эффективными, если их не загораживать мебелью, тяжелыми шторами, одеждой или декоративными панелями.
5Система “теплый пол” – способ подвести тепло именно туда, где оно больше всего потрібноНаприклад, под рабочий стол или участок пола, где ходят жители.
6Перед началом каждого отопительного сезона следует проверять системуВарто устранить воздушные пробки, отремонтировать места возможного протекания, обращая особое внимание на места соединений частей системиЦе позволит избежать прорывов во время эксплуатации системы в холодный период.
7Газову колонку или бойлер, которые отработали 15-20 лет, следует заменить, потому что со временем эти устройства теряют эффективность.
8Більша часть тепла из дома теряется тремя путями: через двери и окна, через крышу и через внешние стіниВідповідно, их следует утеплюватиНайбільш доступный вариант, который может выбрать каждый – утеплить окна поролоновыми полосками, подтянуть дверные петли и дополнительно обить сами двери, задуть монтажной пеной места выхода и входа труб из дома.
9Вікна с двойным или тройным остеклением в несколько раз уменьшают потери тепла.
10Необхідно повысить теплоизоляцию входной двери, обращая внимание на низ, верх и боковые стыки между дверью и стеной.
11Щільні шторы помогают удерживать тепло в доме, но мешают поступлению тепла с радиаторов.
12Товстий ковер снижает теплопотери, которые идут через пол.
13Модернізація системы вентиляции, а именно рекуперация тепла – это реальный способ экономии.
• Уменьшение потерь тепла путем утепления
Утепление ограждающих конструкційОгороджувальні конструкции – это стены, фундаменты, потолки, чердаки, подвалы тощоВикористовуйте для их утепления такие материалы, как пенополистирол, экструзионный пенополистирол, минераловатные плиты, базальтовые плиты, энергосберегающие фарбиНепоганий вариант – специальные кількашарові системы утепления.
Утепление конструкций, которые відкриваютьсяЦе окна, форточки, двери, балкониВстановлюйте двухкамерные стеклопакеты в окна и на балконахКоли будете заменять входные двери, подгоняйте их по размеру и утепляйте все стикиСтарі двери можно использовать как дополнительные (двойные двери), если это конструктивно возможно.
Установка индивидуальных (модульных) тепловых пунктов с регулированием количества теплоносителя, который подаєтьсяПісля качественных утеплительных работ может оказаться, что вам просто не нужна и количество тепла, которое поставляет централизованная мережаІ поэтому вы снова будете выпускать тепло наружу, но теперь не через сквозняки, а через открытые вікнаЦю проблему поможет решить установка термостатического вентиля на радиатор, который позволит контролировать температуру в доме, квартире или отдельной комнате, Как его поставить – читайте в соответствующем разделе.
Эффективное и экономичное использование энергоресурсов определено одним из приоритетных направлений государственной политики Украины и должен реализоваться как долгосрочная и четко спланированная программа действий.
Комплексное решение проблемы энергосбережения – один из наиболее вероятных для Украины путей успешного преодоления экономического и энергетического кризисов, вхождение в семью высокоразвитых стран світуВирішення этой проблемы позволит нашей стране уменьшить зависимость ее экономики от импорта энергоресурсов, вывести из эксплуатации ряд генерирующих мощностей, провести технологическое перевооружение энергоемких отраслей и структурную перестройку хозяйственных комплексов, сформировать оптимальные уровни самоенергозабезпечення регионов и отраслей, создать отечественную отрасль по выпуску и внедрению конкурентоспособного энергосберегающего оборудования, существенно ограничить влияние техногенных факторов на окружающую среду, обеспечить социально-бытовые потребности человека.
33009, мРівне, вулАГрушевського,2а, телефон (0362) 62-21-74, факс (0362) 62-21-69,
e-mail : rvden@ukr.net
Инспекция Госэнергонадзора в Ровенской области ..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Экологичные строительные материалы
Строительные и ремонтные работы – это то, что постоянно сопровождает современного человека. Именно поэтому требуется уделять повышенное внимание качеству и безопасности используемых материалов. От данных факторов будет зависеть качество жизни человека, а также его комфорт и здоровье. Поэтому выбирая материалы для строительства или отделки помещений стоит отдавать предпочтение не внешне привлекательным изделиям, а внимательно изучать их состав. Все потому, что дешевые строительные материалы, которые выделяют в атмосферу химические соединения и э...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8