jtayl.org

Главного врача сделали заложником ситуации и решений совета

Сьогодні сесія районної ради. Два питання: зміни до Статут лікарні де депутати мають намір заборонити головному лікарю приймати деякі рішення щодо діяльності лікарні та Звернення до столичних керівників щодо ситуації із скороченням ліжкомісць у Здолбунівській ЦРЛ. Вчора цілий день відбувалися консультації, перемовини, які завершилися тригодинною роботою депутатських комісій, які дійшли до якогось хиткого і поки не дуже певного порозуміння. Слова написані нижче, були прокометовані вчора увечері.
Владислав Сухляк, головний лікар ЦРЛ: Після того як лікарська спільнота отримала директивні документи по оптимізації ліжкового фонду стаціонарної служби, я як керівник проробив ряд механізмів щоб мінімізувати скорочення з 42 як було зазначено до 25. Скурпульозно, разом з завідувачами відділень проаналізували виконання ліжка ЦРЛ, по простому чи навантажені чи навпаки. З аналізу який отримали, я в якості аргументу надавав з початку ЧЕРВНЯ на сесії районної ради, на комісіях, це не за один день воно постало. Було запропоновано Терапевтичне відділення N2ЗЦРЛ закрити в зв’язку не до виконанням навантаження ліжкового фонду. Аргументи полягають в наступному: всього по району 6-ліжок реанімації, згорнемо?30 хірургічних з них 5офтальмологічних,згорнемо? 30-травматологічних з них 5 Лор ліжка, згорнемо? акушерсько-гінекологчні 25, згорнемо? Терапевтичні 50 з них 20 кардіолгічних, згорнемо? 35 неврологічних, згорнемо? інфекційне-25, згорнемо ? 20дитячих, згорнемо? це ліжка які в районі дійсно надають якісну і доступну допомогу і з навантаженням понад 100%.
Може давайте реанімаційні заходи проводити в Мізочі після ДТП, інсультах, післяопераційних втручань, народжувати, лікувати очні, Лор, неврологічні, хірургічні, травматологічні, кардіологічні, інфекційні хвороби, всеодно дороги всіх ведуть в Здолбунів. Не секрет, що є нагальна потреба лікаря на постійній основі в Мізоч, про це описав картину Юрій Олегович (Висоцький-прим.ЗС), що мусив їхати в Мізоч надавати медичні якісні та доступні, як один із районних депутатів висловився послуги, хоча насправді геть далекий які саме послуги “якісні” надавалися за його каденціі в якості депутата обласної ради, де він тоді був?, а лікарі були змушені за наказом того ж головного лікаря їхати в Мізоч щоб надавати “якусь”, але все таки допомогу, та щоб не призупинити лікувальний процес тим хто перебував у відділенні, покидаючи районну лікарню в той час, коли питання гостро стоїть по лікарському складу, комісії військомату та медичних оглядах всіх працівників КЗ району та підприємств.
Чому я вжив слово «якусь допомогу»? Та тому що, щоб лікувати потрібно діагностувати болячку, чим? телепатією лікаря. Потрібна лабораторія, Узд діагностика, рентген, кардіограф який до речі більш як рік віддали з ЦРЛ в Мізоч в зв’язку з купівлею нового, до того моменту не працював та багато іншого, чому зараз так декому близький по духу став Мізоч,(можливо скоро ВИБОРИ і потрібно 10000 голосів?)чому не замінювалися вікна, не утеплювався фасад, не переводилася газова котельня на тверде паливо, не замінювався дах, не виділялися видатки з бюджету Сільськоі ради тими ж депутатами на чолі з головою, одним словом не створювалися умови для дійсного якісного лікування Населення Мізоцькоі зони?
Серед нюансів Терапевтичного відділення Мізоча є те що людям працездатного віку для отримання листка непрацездатності потрібно їхати в ЗЦРЛ, відділення де-юре цілодобове, а по факту ні, медперсоналу вночі там нема, пацієнт сам на сам з своєю хворобою, в разі екстренної ситуації, що буде зроблено і ким?
Звичайно порівнювати гроші по відношенню до здоров’я не доречно, але річне утримання відділення на 2017рік – 1млн.300тис.грн і ці кошти заберуть з ЦРЛ якщо не буде проведено скорочення, адже медицина отримує цільову державну субвенцію, а не з районного бюджету, це видатки, зарплата з нарахуванням та комунальні послуги, недофінансування в 2017 році призведе до скороченню ще ліжок в ЗЦРЛ адже медична реформа триває, тому приклад залізнична лікарня-забули як відбувалося?
Але крім вторинної ланки в медицині є ще первинна, яка до речі представлена в Мізочі амбулаторією з лікарями та 10 ліжками денного перебування, вони ж в змозі надати допомогу. Хоча на одній з комісії по Мізочу, голова сільради сказав, що люди там не хочуть лікуватися, чому?
Мною було як альтернативу запропоновано на базі відділення створить Хоспіс (геріартричні ліжка)в структурі територіального центру, який фінансується з районного бюджету від місцевих платників податків, адже в даній будівлі на першому поверсі вони надають свої послуги, та передати на баланс та фінансувати з району. Тому політичні амбіції прошу стримати та не зробити так, що надання медичної якісної та доступної допомоги в Здолбунівському районі вузькими спеціалістами було знищено!
В свою чергу хочу додати, що я не мав на меті займатись дешевим популізмом як молодий демократичний політик політичної сили, говорити слова ганьби владі району, що це “беспрєдєл” тим самим був би на місці того ж лідера аграрної партії і отримував бонуси від населення, але я власне є керівником ЦРЛ, і я чітко розумію як мені з моїм колективом працювати в системі охорони здоров’я під час реформ, для того щоб зберегти повноцінну вторинну медичну допомогу населенню Здолбунівського краю. Всім дякую за розуміння та приношу вибачення, що в даний момент не можу прийняти безпосередньо участь по терапевтичному відділенню Мізоча, хоча свою позицію з медичним колективом я чітко висловив ще на початку літа. Час настав, потрібно вміти брати відповідальність, а не займатися політикою.
Микола Орлов, заступник голови Здолбунівської РДА: Статут Здолбунівської ЦРЛ – це важливий документ, однак він ніяким чином не вплине на долю терапевтичного відділення у Мізочі, оскільки всі необхідні процедури і головним лікарем і адміністрацією вже зроблені в межах компетенції.
Лікарські справи мають вирішувати професіонали-лікарі і лікарі-менеджери, інакше – це вже політика.
Головна мета оптимізації – посилення ролі первинної медицини на місцях і концентрація професійної вузькопрофільної допомоги в одному місці-центрі громади-районі.
Мізоч – це лише один із населених пунктів району, і загальне населення цієї «зони», то є лише 5-та частина району. Кожна «зона» району може мати право вимагати існування «своєї» лікарні, але вони цього не роблять, бо не займаються політикою. Для порівняння – Здовбиця – де населення 5200 мешканців, яка не вимагає 25 ліжок для полежати на ніч, але має мінімальну достатню кількість для «прокапатись».
Тому запропонований головою РДА варіант – підтримати рішення керівника лікарні і забрати вторинну ланку медицини з Мізоча, а натомість посилити первинну ланку, шляхом облаштування приміщення, встановлення додаткових ліжок денного стаціонару та закупівлі мінімально необхідного обладнання для здійснення медичних функцій персоналом, є в дусі ролі медицини на сучасному етапі в Україні. Наближена первинна допомога і віддалена але професійна вузька вторинна. Так інтереси мізочан і депутатів будуть задоволені в частині присутності медицини в Мізочі. Так без нічних чергувань, так без вузькопрофільної допомоги, але точно не гірше ніж в інших селах району.
Тепер щодо змін до Статуту. Повторюсь вони ніяким чином не стосуються Мізоча.
Тому внесення змін до нього – це неприкрита спроба тиску на головного лікаря В.Сухляка зі сторони районної ради та намагання втручання в оперативну діяльність закладу.
Якщо депутати мають бажання, а саме районна рада є власником цього комунального закладу, здійснювати свої повноваження як власника, більшою мірою ніж зараз, то пропоную депутатам створити у приймальному відділенні кабінет, поставити свої депутатські таблички і керувати. Там, на місці, дивлячись в очі кожному пацієнту, а не лише одне одному в комфортному залі райради.
Там на місці будете вирішувати які відділення розширяти під час грипу, що насувається, оперативно будете оголошувати карантин, малювати схеми відділень. По 4-5 сесій на місяць вам гарантовано із такими змінати до Статуту.
Але тоді прошу забрати делеговані вами повноваження координувати цю галузь з адміністрації. Адміністрація та лікарня можуть звернутись до Міністерства охорони здоров’я та обласної адміністрації з проханням надсилати всі постанови, накази, розпорядження напряму в районну раду, можна навіть на адреси конкретних депутатів, які є найбільшими професіоналами в галузі реформування медицини. Тоді ви будете вирішувати як діяти, що відписувати міністерствам і нести за це відповідальність.
А якщо не готові, то не треба робити половинчастих кроків. Має бути збалансована відповідальність. Збалансуйте повноваження голові адміністрації та ради щодо призначення головного лікаря та його звільнення. Не може бути так, що рада призначає головного лікаря, а адміністрації з ним працює. Не втручайтесь у поточні справи лікарні якщо не готові це робити систематично і  професійно. Не займайтесь політикою, заради політики, вигоди від цього хвилинні.
Ви сьогодні будете ухвалювати Звернення до Києва, щоб він не робив заручниками ситуації із малоприємними наказами МОЗ і Постановами КМУ головного лікаря і адміністрацію, так не робіть же їх заручниками і ВИ!
Я дуже ціную прагнення керівників ради знайти компромісне і узгоджене рішення тому вірю що саме таким воно і буде.
П.С. від ЗС. Сесія відбулась. Професіоналізмом і не пахло. Зміни до статуту проголосували і тепер лікарня їх може легко оспарювати в суді, бо не буває так, що держава дає цільову субвенцію, а рада буде погоджувати штатний розпис лікарні. Хто є розпорядником коштів той і формує план їх використання. Не влаштовує власника як менеджер це робить-звільняйте менеджера, але не втручайтесь в те що належить до його компетенції. Прикро, що лише один О.Колінько утримався від підтримки таких змін. Прикро, що не лише голосували, а й виступали В.Тимощук, Ю.Лимаренко, які мали і час і можливості зробити зразковою лікарню в Мізочі за часів свого впливу на цей процес, будучи на посадах, прикро що є протистояння між двома рівнями медицини, яке напряму пов’язано із фігурами головних лікарів.  Годинне обговорення призвело до того, що сто раз обговорювалось- доручити ЦРЛ порахувати витрати на утримання мізоцької терапії і дорученнями О.Сумку та А.Ліщинському порахувати варіанти посилення своє присутності в Мізочі в частині надання послуг установами які вони очолюють.
Медичної субвенції на 2017 рік на 25 ліжок де б вони не були  скорочені не дадуть, тому питання лише в тому з якою сумою готова розпрощатись районна рада з районного бюджету щоб підтримати те що залишиться чи буде створено в Мізочі. Питання не в облсуговуванні мізочан, питання в ціні цього обслуговування первинною ланкою медицини, бо такий вектор обрала держава-наближення первинної ланки і сімейних лікарів до кожного мешканця і концентрація вторинної ланки фахівців в одному місці.
Щодо аплодисментів, то кого б хто не привіз, завжди знайдеться оратор чи тези, яким будуть аплодувати.  Все залежить від теми і декорацій.
Вопрос не в облсуговуванні мізочан, вопрос в цене этого обслуживания первичным звеном медицины, потому что такой вектор избрала государство-приближение первичного звена и семейных врачей до каждого жителя и концентрация вторичного звена специалистов в одном месте.
Относительно аплодисментов, то кого бы кто не привез, всегда найдется оратор или тезисы, которому будут аплодировать Все зависит от темы и декораций...

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Душ с раздевалкой: особенности конструкции
Летний душ на территории дачного дома или частного коттеджа станет несомненной находкой и позволит значительно повысить комфорт своих владельцев. При этом, его стоимость может варьироваться от того, какие материалы используются при строительстве конструкции. Примечательно, что для строительства качественного душа с раздевалкой, который прослужит долгие годы, необязательно приобретать очень дорогие материалы. Самое главное – они должны быть практичными. Строительство летнего душа На начальном этапе потребуется в обязательном порядке заложить фун...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8