jtayl.org

Евроинтеграция: Польша – сайт местного совета для людей

Сайт, проекти, ідеї, інформація… для людей, а не для голови облдержадміністрації, чи повіту, не для моніторингових комісій, не для просто щоб був. Порівнювати з нашими сайтами навіть не будемо, просто покажемо акценти двох місцевих сайтів з дружньої Польщі. Головна задача матеріалу – можливості якими можна користуватись щоб робота місцевих органів влади в контексті євроінтеграції України була  людиноорієнтованою з врахуванням найближчих практик нових членів ЄС.
Перший сайт- з гміни – побратима Здолбунівського району  повіту Свідніка. Уточняємо – дружать між собою райони, центром  повіту Свідніка є однойменне місто населення якого близьке до Здолбунова – 42 тис.осіб. Делегація повіту, до речі, нещодавно відвідувала Здолбунівщину.
Перше вікно, т.то те, що бачить людина, яка вперше заходить на сайт. Зазвичай, це має бути щось дуже важливе, головне.
Перший банер – ревіталізація міста. Ревіталізація – це відновлення ділової активності і життя в депресивних районах міста. Місто зацікавлене вдихнути туди нове життя і для цього КОНСУЛЬТУЄТЬСЯ з громадськістю, розробляє план на основі ПРОПОЗИЦІЙ, які надходять в міську раду. Оцінили відмінність – не з міської ради, а в міську раду йдуть пропозиції.
Другий банер – Програма «Живеш у Свідніку-купуй у Свідніку». Те про що ми тут в себе закликаємо робити на словах – там це працює як місцева програма. Дисконтні картки, знижки для містян від 3 до 20% на купівлю товарів місцевих підприємців. Патріотизм має цілком прагматичний економічний вимір!
Третій банер – Громадський бюджет міста. Це самі ті міські ініціативи, які були подані на конкурс до ради і  були виставлені на голосування. Шляхом голосування мешканців!!! Були обрані переможці, чиї проекти фінансуються коштом громади!!! Теми проектів переможців різноманітні: стерилізація собак, місця для вигулу домашніх тварин, ігрові та дитячі майданчики,  міські фести, клуб для осіб старшого віку. Що таке реалізована ідея мешканця? Це вдячний виборець завтра, відповідальний житель сьогодні!
Просто бюджет як і іншу статистику можна глянути в категорії Свіднік у цифрах. Візуалізовано елементами інфографіки. В тому числі в розрахунку на 1 особу і в порівнянні за останні три роки. Хоч бери пиши дипломну, хоч аналізуй і плануй на наступний рік, хоч роби презентацію чи порівнюй з подібними гмінами і роби висновки.


Рухаємось далі  – карта міських інвестицій. Інтерактивна, зрозуміла. Натискаєш на значок і ось тобі інформація: коли і що було зроблено і скільки пеньонзів на те витрачено. Наочно, прозоро, дієво!
Знаків оклику в матеріалі буде багато, оскільки дві сусідні країни, два близьких за розміром міста Свіднік і Здолбунів, а скільки відмінностей як в акцентах важливості інформації так і в діловій культурі їх розміщення. Але у нас є нагода побачити і перейняти краще – ми ж ділові партнери-повіти-райони побратими.
Можливості для бізнесу. Оуу, розділ на ЧОТИРЬОХ мовах, інтерактивна карта, електронний кабінет для бізнесмена, огляд інвестиційних зон з висоти пташиного польоту панорамним виглядом і опис кожного із потенційно привабливих інвестиційних об’єктів!
Цей короткий огляд ми завершуємо, але сказати є багато що, оскільки є і інші сфери життя в цьому та інших містах, які вже аналізуються. Ваші оцінки і коментарі допоможуть нам продовжувати ці огляди.
Микола Орлов, Ольга Ферар, Андрій Орлов
Нажимаешь на значок и вот тебе информация: когда и что было сделано и сколько пеньонзів на то витраченоНаочно, прозрачно, действенно!
Восклицательных знаков в материале будет много, так как две соседние страны, два близких по размеру города Свіднік и Здолбунов, а сколько различий как в акцентах важности информации так и в деловой культуре их розміщенняАле у нас есть возможность увидеть и перенять лучшее – мы же деловые партнеры-уезды-районы побратимы.
Возможности для бизнесаОуу, раздел на ЧЕТЫРЕХ языках, интерактивная карта, электронный кабинет для бизнесмена, обзор инвестиционных зон с высоты птичьего полета панорамным видом и описание каждого из потенциально привлекательных инвестиционных объектов!
Этот краткий обзор мы завершаем, но сказать есть много что, поскольку есть и другие сферы жизни в этом и других городах, которые уже аналізуютьсяВаші оценки и комментарии помогут нам продолжать эти обзоры.
Николай Орлов, Ольга Ферар, Андрей Орлов..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Выбираем прочный ламинат
Ламинат – один из, чаще всего применяемых, материалов покрытия пола. Современный ламинат, покрывается специальными слоями под вид древесины. Его область применения очень широкая: от дома и квартир, до офисов с огромной ежедневной нагрузкой. Сравнивая с паркетом, он менее подвержен царапинам и вмятинам. Характеристики ламината В зависимости от качественных характеристик, ламинат разделяется на классы, и каждый класс отличается определенными характеристиками по виду нагрузками. Ламинат в прихожей, к примеру, будет подвергаться большей нагрузки, ч...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
29%
Нет, но хочу построить
57%
Нет
14%
Всего голосов: 7