jtayl.org

Енергомонополіст против предпринимателей района

25 листопада 2015 року в приміщені Здолбунівської РДА відбулась нарада. ЇЇ головними учасниками були здолбунівські підприємці, голова спілки підприємців Здолбунова Ярослав Бляшин, заступник директора ПАТ «Рівнеобленерго» Сергій Безсмертний, помічник голови правління ПАТ «Рівнеобленерго» Андрій Пермяков та голова Рівненського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Віктор Боденчук, а також голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук та голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк. А причиною наради послугувало наступне.

На днях багатьом здолбунівським підприємцям прийшли «щасливі» повідомлення про те, що якщо вони не оплатять рахунки, то їм відімкнуть електроенергію. ПП в ступорі – мало того, що ніхто з них не є боржником, усі сплачують 100% авансу за заплановані на місяць ліміти, навіть у квитанціях за оплату вказана переплата у кілька тисяч, то ще й підприємців повідомляють не за 3дні до дати вимкнення, як це передбачено законом, а у переддень. Зі скаргами на свавілля Рівнеобленерго та проханням допомогти підприємці Здолбунівщини почали звертатись до голови Здолбунівської РДА Сергія Кондрачука.

А дійсно, хіба справедливо, що Рівнеобленерго, будучи монополістом у своїй галузі в Рівненській області, практично змушує підписувати підприємців договір на не дуже вигідних умовах для останніх. А що: або підписуй, або користуйся альтернативними джерелами електроенергії.
Далі, підприємці оплативши спожиту електроенергію, наприклад за жовтень, і заплативши 100% авансу за енергію, яку вони планують використати в наступному місяці, в листопаді вони отримують платіжку, де цей аванс не враховується. А куди він дівається? Чому підприємці повинні вкладати власні гроші на безвідсотковий депозит обленерго?
Та ось ці питання залишились без відповіді. Нарада була схожа скоріш на кидання м’яча об стіну – приватні підприємці підкріплювали конкретними фактами логічні доводи несправедливості та того, як не повинно бути, а Рівнеобленерго, як ехо від стіни, апелювали до загального абстрактного.

Ярослав Бляшин показав платіжку, у якій вказано, що підприємство має заплатити 14тис. грн. за спожиту енергію, близько 25тис. грн. – авансу, при цьому маючи переплату більше 15тис. грн. І попросив пояснити логіку цього. Обленерго, в свою чергу, відповіли, що це держава вимагає від них оплати за електроенергію наперед. Але ж ПП все оплачують вчасно? До них які претензії?
А виявляється, що претензії не до них, а до населення, яке і має заборгованості перед Рівнеобленерго, а ПП, виходить, «віддуваються». За рахунок юридичних осіб погашаються борги фізичних перед обленерго. Як висловився один із підприємців: «Знаєте, несправедливо якось виходить – ми даємо робочі місця людям, платимо зарплату, а нас ще й [цензура]».
Зовсім не справедливо, адже приватне підприємництво – це рушійна сила економічної потужності не тільки району, але і держави, та такими тарифами і порядком їх оплати воно придушується.
В 2013 році був прийнятий своєрідний меморандум між Рівнеобленерго і приватними підприємцями, який дозволяв їм сплачувати аванс трьома платежами по 30%. Керівництво змінилось і меморандум забувся. А з ПП забули це узгодити. Учасники наради ніяк не могли дійти консенсусу. Обленерго, яке мало б піти на зустріч підприємцям, безпорадно розводило руками. В кінці кінців керівництво Здолбунівського району, як рефері матчу, підвели підсумок: ніхто з підприємців не відмовляється і не ухиляється від сплати за спожиту електроенергію, і 100% авансу (а не 200%, як зараз) готові платити, то чому б Рівнеобленерго не створити індивідуальні договори, чи теперішні договори у новій редакції? Ну здається обленерго погодились…Здається! Ну подивимось, як буде далі, бо у випадку ігнорування, ПП вже висловили свою готовність до більш рішучих дій.
Юлія ЛЮКШИН
П.С. Готуючись до зустрічі, в соцмережах підприємці району висловлювали мало сподівань щодо її результативності та обурювалися тим, що енергетична компанія – такий же комерсант, як і вони, а от грати за однаковими для всіх підприємців правилами ніяк не хоче. Бо ж монополіст.
Особливо влучним був приклад-порівняння з пиріжковим бізнесом.
ЯК ДЕРЖАВА ДОПОМАГАЄ ЕНЕРГООЛІГАРХАМ І ЯК ПОРУШЕНІ ВСІ МИСЛИМІ І НЕМИСЛИМІ ЗАКОНИ ЛОГІКИ,,,
Шановні громадяни міста Здолбунів та всієї України, закликаю Вас звернути увагу на кричущу несправедливість зі сторони суб’єкта підприємницької діяльності по постачанню електроенергії – різних ОБЛЕНЕРГО, Цей суб’єкт, маючи такі ж , як кожен з нас юридичні права, користуючись своїм монопольним становищем творить безчинства, які ні на яку голову не налазять.
Те, що обленерго піднімає нам чуть не кожного дня, вмотивовано чи ні ми перевірити не можемо, ціну на світло ще терпіти можна – вроді би йдемо до ринкової економіки. Але те, що відбувається далі є абсурдом на який не звертає уваги ні держава, ні антимонопольний комітет, ні прокуратура.
Почнемо з самого початку – нам потрібно підключити об’єкт до енегопостачання. Ось тут і починається. Перша облуда – це те, що ТОРГАШІ електрикою вимагають в нас сплати за підключення певної потужності. Ще раз нагадую – в них такий самий юридичний статус, як в любого з підприємств. А тепер уявіть собі, що ви захотіли поставити кіоск продажу пиріжків і вимагаєте у громади – побудуйте мені приміщення, поставте вікна і двері, а я буду вам продавати товар.
Абсурд? Скоріше виглядає на легалізований рекет. Так. Тому що зазвичай в нормальному суспільстві це відбувається навпаки. Ви самі за свої гроші ставите кіоск, привозите пиріжки і торгуєте ними. Тому, по логіці речей електропостачальники не мають права вимагати грошей за підключення потужностей. – Хочеш продавати товар – зроби для людей умови, щоб вони купували твій товар.
Друге шахрайство – це ліміти на постачання певних об’ємів електроенергії. Так, ніби добре діло. Вони нам кажуть – ви подайте нам ліміти, для того, щоб ми знали скільки електроенергії закинути в енергогенеруючих компаній. Логічно. Але що відбувається далі. Ми ж звичайно подаєм ліміти з запасом на випадок всіляких непередбачених ситуацій. Всім ніби від цього має бути добре. Та ні, люди добрі. Якщо ви на пару кіловат перевищите ліміт, вас оштрафують на шалену суму. Уявіть тепер ситуацію – прийшов до вас покупець по пиріжки і вирішив купити не два, а три пиріжки. А ви йому тут – вибачте пане – ви оштрафовані – третій пиріжок буде дорожчим в три рази. Нормально, оце супер ринкова економіка.
Далі йде третє шахрайство – вони беруть ваші ліміти, які ви по простоті душевній подали їм, і виставлять вам рахунок на сплату за ще не використану електроенергію. А знаєте що кажуть ?- нам потрібно наперед заплатити гроші енергогенеруючій компанії. От і добре. Бери і плати. А споживачі тут до чого. Йди в банк, бери кредит і плати. І торгуй собі електроенергією, як всі чесні люди торгують будь-яким іншим товаром. Так ні, вони вас шантажують відключенням, відключенням за несплату. Яку несплату? Несплату наперед, ви їм скажете. А вони вам – ви ж, дурень, самі підписали такий договір.
Нам теж пиріжки ніхто за дурно не дає. Йдемо в банк беремо кредит, в кого грошей не вистачає, купуємо пиріжки і торгуємо.
Отож, панове, ці енергопостачальні організації під егідою держави, антимонопольного комітету та інших органів, лохотронять нас по повному. А ЧОМУ ПІД ЕГІДОЮ ДЕРЖАВИ ? ТОМУ, ЩО ТАК ПРОГОЛОСУВАЛИ НАМИ Ж ОБРАНІ ДЕПУТАТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ,,, І АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ НЕ БАЧИТЬ ТУТ НІЯКИХ ПОРУШЕНЬ,, І ще раз нагадую ОБЛЕНЕРГО такі ж підприємці як і ми з вами.
Тому закликаю Вас, панове підприємці і громадяни України, організовано прийняти участь в акції по відновленню ринкових відносин. Якщо держава на це не спроможна, то зробимо це самі.
ВСІХ НЕ ВІДКЛЮЧАТЬ !!!.
В чому полягає суть. Всі йдемо до ТОРГАШІВ ЕЛЕКТРИКОЮ і вимагаємо розірвання договору на постачання і перезаключення нових договорів, в яких не буде попередньої сплати за неспожиту електрику, не буде штрафів а перевищення лімітів. Щороку вони повинні перевіряти засоби обліку за свій рахунок, щоб якісно і чесно нам продавати свій товар. ( Магазини щороку зобовязані перевіряти ваги для зважування товару. Є такі закони)
А депутатів всіх рівнів закликаю простежити за дотриманням правил ринкової економіки і захисту прав споживачів. Сотні депутатських звернень і запитів спонукатимуть заставлять державу забезпечити чесну гру на ринку…
Но то, что происходит дальше является абсурдом, на который не обращает внимания ни государство, ни антимонопольный комитет, ни прокуратура.
Начнем с самого начала – нам нужно подключить объект к енегопостачанняОсь здесь и починаєтьсяПерша обман – это то, что ТОРГАШИ электричеством требуют у нас оплаты за подключение определенной потужностіЩе раз напоминаю – в них такой же юридический статус, как в любимом с предприятия теперь представьте себе, что вы захотели поставить киоск продажи пирожков и требуете у общества – постройте мне помещение, поставьте окна и двери, а я буду вам продавать товар.
Абсурд? Скорее выглядит на легализован рекетТакТому что обычно в нормальном обществе это происходит навпакиВи сами за свои деньги ставите киоск, привозите пирожки и торгуете нимиТому, по логике вещей електропостачальники не имеют права требовать денег за подключение мощностей– Хочешь продавать товар – сделай для людей условия, чтобы они покупали твой товар.
Второе мошенничество – это лимиты на поставку определенных объемов електроенергіїТак, будто хорошо ділоВони нам говорят – вы подайте нам лимиты, для того, чтобы мы знали сколько электроэнергии забросить в энергогенерирующих компанійЛогічноАле что происходит даліМи же конечно подаєм лимиты с запасом на случай всевозможных непредвиденных ситуаційВсім будто от этого должно быть добреТа нет, люди добріЯкщо вы на пару киловатт превысите лимит, вас оштрафуют на бешеную сумуУявіть теперь ситуацию – пришел к вам покупатель по пирожки и решил купить не два, а три пиріжкиА вы ему тут – простите сударь – вы оштрафованы – третий пирожок будет дороже в три разиНормально, вот это супер рыночная экономика.
Далее идет третье мошенничество – они берут ваши лимиты, которые вы по простоте душевной подали им, и выставят вам счет на оплату за еще не использованную електроенергіюА знаете что говорят ?- нам нужно заранее заплатить деньги энергогенерирующей компаніїОт и добреБери и платиА потребители здесь к чогоЙди в банк, бери кредит и плате торгуй себе электроэнергией, как все честные люди торгуют любым другим товаромТак нет, они вас шантажируют отключением, отключением за несплатуЯку неуплату? Неуплату наперед, вы им скажетеА они вам – вы же, дурак, сами подписали такой договор.
Нам тоже пирожки никто за зря не даєЙдемо в банк берем кредит, у кого денег не хватает, покупаем пирожки и торгуем.
Так вот, господа, эти энергоснабжающие организации под эгидой государства, антимонопольного комитета и других органов, лохотронять нас по повномуА ПОЧЕМУ ПОД ЭГИДОЙ ГОСУДАРСТВА ? ПОТОМУ, ЧТО ТАК ПРОГОЛОСОВАЛИ НАМИ ЖЕ ИЗБРАННЫЕ ДЕПУТАТЫ ВЕРХОВНОЙ РАДЫ,,, И АНТИМОНОПОЛЬНЫЙ КОМИТЕТ НЕ ВИДИТ ЗДЕСЬ НИКАКИХ НАРУШЕНИЙ, И еще раз напоминаю ОБЛЭНЕРГО такие же предприниматели как и мы с вами.
Поэтому призываю Вас, господа предприниматели и граждане Украины, организованно принять участие в акции по восстановлению рыночных відносинЯкщо государство на это не способна, то сделаем это сами.
ВСЕХ НЕ ОТКЛЮЧАТ !!!.
В чем заключается сутьВсі идем к ТОРГАШЕЙ ЭЛЕКТРИКОЙ и требуем расторжения договора на поставку и перезаключення новых договоров, в которых не будет предварительной уплаты за неспожиту электричество, не будет штрафов а превышение лімітівЩороку они должны проверять средства учета за свой счет, чтобы качественно и честно нам продавать свой товар( Магазины обязаны ежегодно проверять весы для взвешивания товаруЄ такие законы)
А депутатов всех уровней призываю проследить за соблюдением правил рыночной экономики и защиты прав споживачівСотні депутатских обращений и запросов побудят заставят государство обеспечить честную игру на рынке.....

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Преимущества гидроабразивной резки
Практически ни в одной отрасли промышленности невозможно обойтись без такого процесса, как обработка металла. Если необходимо изменить форму и размеры материалов, применяют различные виды оборудования, которое позволяет разрезать листы. Наиболее часто применяется гидроабразивная резка. Что такое гидрорезка? В процессе гидроабразивной резки режущим инструментом выступает не резец, а струя воды либо смесь абразивного материала с водой. Струя воздействует под высоким давлением при помощи компрессора. Технология отличается экологической чистотой и...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
29%
Нет, но хочу построить
57%
Нет
14%
Всего голосов: 7