jtayl.org

Экспериментатор Игорь Квачун

Продовжує дивувати своїм енергетичний неспокоєм здолбунівчанин Ігор Квачун. ЗС писало вже про його експерименти. Ось і цього разу, Ігор запросив мене подивитись у похмурий не сонячний день, як працює його система накопичення енергії через сонячні колектори, акумулятори, інвертори.
Складові системи розміщенні у трьох місцях на даху, на балконі і в самій кімнаті у тумбі під телевізором. Накопиченої енергії вистачає щоб увімкнути світло, телевізор, підзаряжати ноутбук протягом 8 годин. Але я попросив підключити максимально можливі потужності щоб оцінити, що ж ця система здатна “потягнути”.

Так засвітилося світлодіодне освітлення коридору, увімкнувся котел і підігрілася вода. Дуже, до речі, класна і проста штука, кольорова підсвітка води. Колір підсвітки змінюється разом із температурою води. Діти можуть легко запамятати при якому кольорі не варто сунути пальчики під кран. Швидко нагрівся керамічний електрообігрівач і засвітилася ще одна лампа. Як каже Ігор, це мене Сонце гріє, бо я перетворюю енергію сонця в теплову.
Після демонстрації усіх можливостей, традиційно Ігор поділився планами. Все не дає йому спокою можливість не лише використовувати енергію сонця для власних потреб, а й встановлення станції, потужнішої, щоб виробляти і реалізовувати по “зеленому тарифу” її державі. Всі цифри, розрахунки і малюнки у нього вже заготовлені. Питання в початкових інвестиціях. Я розповів Ігорю про можливості “теплих кредитів”і програму районну, яка погашає частину відсотків на подібні потреби (енергозбереження).
До, речі, про досліди чи експерименти Ігоря я подавав і пропозицію до Здолбунівської міської ради. Адже є місця в місті де важко провести дротову енергію, то можна скористатися досвідом Ігоря і енергією сонця.
Ще одна ідея – це обладнати одну із зупинок громадського транспорту сонячними колекторами, щоб і підсвічувалась у вечірню пору і зарядити телефон можна було прямо там же. Але спочатку камери відеоспостереження потрібно встановити :)
У будь-якому випадку досвід Ігоря цікавий. Так він поки аматорський і не бізнесово привабливий у тих розмірах, що є. Але він точно цікавий як напрямок в питаннях освітлення, благоустрою міста Здолбунів. Пропоную профільній комісії міської ради і відповідальним працівникам апарату ради більш детально вивчити цей досвід і подумати над його застосуванням.
П.С Першим досвід Ігоря перейняв вже сусід із третього поверху. А ще в цьому будинку створили ОСББ і відтепер всі вхідні двері нові із кодовими замками. Тому вірю що саме це ОСББ і буде першим користувачем ідей Ігоря на благо свого ж ОСББ.

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської ради
Предлагаю профильной комиссии городского совета и ответственным работникам аппарата совета более детально изучить этот опыт и подумать над его применением.
П.С Первым опыт Игоря перенял уже сосед с третьего поверхуА еще в этом доме создали ОСМД и отныне все входные двери новые с кодовыми замкамиТому верю что именно это ОСМД и будет первым пользователем идей Игоря на благо своего же ОСМД.

Николай Орлов, депутат Здолбуновской городского совета..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Плитка для ванной
Если в вашем доме намечается ремонт, то один из самых насущных вопросов для вас - выбора плитки для ванной и санузла. К сожалению, чаще всего они не могут похвастаться большой площадью, а значит – плитке отводится немаловажная роль в оформлении такого интерьера. Какому же виду плитки отдать предпочтение? Помимо того, настенная это плитка или напольная, при выборе данного материала стоит обратить внимание на тип поверхности. В зависимости от того, глянцевая, матовая, рельефная или гладкая поверхность у кафеля, принимается решение о покупке. Глян...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
29%
Нет, но хочу построить
57%
Нет
14%
Всего голосов: 7