jtayl.org

Дискутировали о молодежь и рабочие места

У вівторок, 7 березня в Інформаційно-освітньому просторі InfoHub відбулося засідання дискусійного клубу «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?» в рамках Проекту «ЄС: вибір молодого покоління України”, який є ініціативою Представництва ЄС в Україні та спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
Спікерами дискусії стали громадські активісти, представники місцевої влади та бізнесу, які представили своє бачення перспектив української молоді на глобальному європейському ринку праці та наголосили на необхідних змінах та підходах, аби бути на цьому ринку конкурентоспроможними.
Сергій Гаврилюк, заступник керуючого справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради, наголосив, що на фоні збільшення кількості контактів з європейськими країнами, участі в грантових програмах і залучення грантових коштів, все більш важливе значення має знання іноземних мов, якими переважно володіє молоде покоління, а також важливий свіжий погляд молоді на діяльність місцевого самоврядування.
«Коли людина працює довгий час у цій галузі, то «око замилюється» і потрібно дивитися на проблеми свіжим поглядом. Як один з перших кроків, я порадив би молоді використати інститут помічників депутатів місцевих рад. Я думаю кожен депутат, незалежно від своїх політичних поглядів, буде радий залучити до роботи активну молодь, а для молодих людей це гарна перспектива кар’єрного зростання. Давайте не будемо чекати нашого вступу до ЄС, а уже активно брати участь у житті нашої громади, нашої області. Цікавтесь роботою влади, контролюйте її» – закликав молодь Сергій Гаврилюк.
Ігор Воляник, керівник проекту МТД Європейського Союзу «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону», зазначив, що існує необхідність бути адаптивними до сучасних вимог і постійних змін.
«Зараз не вийде прийти в 17 років працювати на завод і в 65 піти на пенсію. Потрібно концентруватись на таких речах, які дадуть вам перевагу над іншими. Чим більше у вас буде навичок – тим краще.  Якщо ми матимемо якусь цінність для Європейського Союзу, то очевидно, що якісь блага ми зможемо отримати у вигляді робочих місць. Без знання іноземних мов зменшується конкурентоспроможність на глобальному ринку праці. А вашому поколінню доведеться конкурувати з німцями, іспанцями, поляками, і з китайцями в тому числі».
Сергій Ващук, експерт ГО “Рівненська агенція регіонального розвитку” з питань сприяння бізнесу, розповів про компетенції, що важливі зараз та будуть необхідні в майбутньому.
«Компетенції  – це все те, що ви знаєте і вмієте. Важливо вміти виокремлювати головне із загального обсягу інформації. Також важливою є медіа грамотність – вміння аналізувати та критично оцінювати інформацію. Крім того важливо вміти мотивувати себе і вміти керувати своїм часом».
Крім того він наголосив, що в майбутньому з’являться чимало нових професій, але водночас багато зникнуть.
«Наприклад, у США є компанія, де працює програма, що автоматично аналізує договори, чи відповідають вони юридичним нормам. Відповідно у цій компанії зникає потреба мати юриста. Скрипти і алгоритми з часом замінять чиновників у міських радах. Ви зможете стати професіоналами тільки в тому, що вам дійсно подобається. Постійно шукайте і вчіться. Не диплом вирішує чи будете ви успішними і чи будете ви працевлаштовані. Це вирішують ваші компетенції. Як ви їх скомбінуєте, і як ви їх будете застосовувати на практиці».
Віталій Герман, заступник міського голови Рівного, пояснив, що співпраця в рамках проектів Європейського Союзу спрямовується, зокрема, на розвиток громадянського суспільства.
«Наші європейські партнери говорять, що їхні зусилля спрямовані на те, щоб українці мали змогу влаштувати життя європейського рівня у себе в країні».
Також Віталій Герман поділився найближчими планами щодо позитивних змін на рівні міста
«В рамках міжнародної допомоги ми плануємо зробити в Рівному юридичну клініку, де зможуть отримати консультації представників малого та середнього бізнесу, зробимо коворкінг, який буде центром взаємодії влади і громади, і також тут ми зможемо навчати усіх бажаючих електронному врядуванню.  Постійно треба вчитися, адже «вікно можливостей» відкривається лише тому, хто знає. Ми створимо робочу групу з напрацювання плану оновлення стратегічного розвитку міста й залучимо до неї представників молоді».
Учасники дискусії, а це близько півсотні молодих людей, викладачів, підприємців, активно задавали питання спікерам та самі брали слово.
Так, підприємець п. Наталія поділилась досвідом свого успішного стартапу «Тайстра Зілля» що поєднує в собі простір для чаювання та туристичну агенцію.
Студенти цікавилися тим які професії в майбутньому будуть найбільш затребувані у глобалізованому світі та самі розповідали про свої компетенції, які є виграшними у конкурентній боротьбі.
По завершенні дискусії її учасники мали змогу обмінятися думками і враженнями про захід, а також обговорити з представниками Проекту «ЄС: вибір молодого покоління України” участь у інших проектах та навчальних програмах в рамках співпраці України та ЄС.
 
За деталями звертатися:
Бондарчук Анатолій,
тел.096-918-7408
Мы создадим рабочую группу по наработке плана обновления стратегического развития города и привлечем к ней представителей молодежи».
Участники дискуссии, а это около полусотни молодых людей, преподавателей, предпринимателей, активно задавали вопросы спикерам и сами брали слово.
Так, предприниматель пНаталія поделилась опытом своего успешного стартапа «Тайстра Зелье» что сочетает в себе пространство для чаепития и туристическое агентство.
Студенты интересовались тем, какие профессии в будущем будут наиболее востребованы в глобализированном мире и сами рассказывали о своих компетенции, которые являются выигрышными в конкурентной борьбе.
По завершении дискуссии ее участники имели возможность обменяться мнениями и впечатлениями о мероприятии, а также обсудить с представителями Проекта «ЕС: выбор молодого поколения” участие в других проектах и учебных программах в рамках сотрудничества Украины и ЕС.
 
За деталями обращаться:
Бондарчук Анатолий,
тел.096-918-7408..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Группа компаний с самого северного японского острова Хоккайдо приступила к осуществлению проекта создания комбината по производству овощей в Якутии, используя новейшие технологии их выращивания в условиях холодного климата. Об этом сообщил ТАСС официальный представитель корпорации "Хоккайдо", которая была создана в прошлом году местным банком и рядом фирм для осуществления инвестиционных программ. В октябре мы уже построили в Якутске первую теплицу и начали выращивать там помидоры. Пока они еще зеленые, но через неделю-другую снимем первый у...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8