jtayl.org

Чьи компании на Ровенщине «пролезли» за деньгами мимо «PROZORRO»

Тендери завжди були ласим шматком для нечесних на руку чиновників. Державні гроші, зазвичай, роздавалися направо і наліво компаніям, до яких виникало безліч запитань. Адже частенько правлячі еліти поєднували власні бізнес-інтереси та державний бюджет, а тендери вигравали «правильні» фірми. Зупинити це мала електронна система, але перед її запровадження був час для можливих корупційних дій.

 Вікно для корупції
Народні депутати у законі «Про державні закупівлі» передбачили, що з 1 квітня 2016 року через систему «ProZorro» мають проводити торги центральні органи виконавчої влади із замовниками, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, а з 1 серпня нею мали користуватися усі без виключення держструктури.
Хоч на Рівненщині користуватися системою в тестовому режимі почали значно раніше. Ще у вересні 2015 року Рівненська ОДА почала роботу в цьому напрямку, а вже на колегії, яка відбулася 29 вересня 2015 року, тодішній керівник Рівненщини Віталій Чугунніков несподівано захотів, аби за тендери йому звітував особисто перший заступник Юрій Приварський. Після цього, публічно, стукаючи кулаком по столу наказав, аби чим швидше усі закупівлі були переведені в електронний режим, щоб відкинути навіть натяк на корупцію.
Проте змінилося керівництво Рівненщини, а управління будівництва і архітектури перейшло на «ProZorro» лише 1 серпня 2016 року.

«У нас вже була готова тендерна документація, тому не можна було чекати. Адже коли є документи, то ми й тендер одразу проводимо. Початок роботи в «ProZorro» могли переносити ще п’ять разів, то що, нам не будувати через це?» – коментує ситуацію начальник департаменту з питань будівництва і архітектури Рівненської ОДА Ярослав Мазярчук.

 
Щасливі компанії
Згідно із наданої на запит інформації, цього року поперед системи «проскочив» 21 об’єкт та 13 фірм.
Цікавими з них є лише дві: ПВКФ «Фіалка» та ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг».
Згідно єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником та власником останньої є Вадим Сак.
Як зазначає видання «Наші гроші», власником «Укрбудреммонтаж інжиніринг» до серпня 2011 був Гордій Гордійчук – племінник заступниці мера Рівного Галини Кульчинської і працівник управління освіти і науки Рівненської ОДА. Сама Кульчинська запевняє, що вже багато років не спілкується з племінником «у силу різних сімейних обставин». У 2012 році власником фірми став Вадим Сак з Луцька, на нього ж переоформили й іншу фірму Гордійчука – ТОВ «Інформаційно-консалтингова група».

Гордій Гордійчук, на фото справа

 Дивним збігом є те, що схожа за ініціалами людина – Гордій Гордійчук зараз працює в управлінні освіти та науки обласної адміністрації. На їх офіційному порталі говориться, що він є начальником господарської групи. Цілком імовірно, що він, аби прийти спеціальну перевірку для роботи на державній службі, переписав бізнес на іншу особу.

Мало хто знає, але, за чутками, Гордій Гордійчук є кумом першого заступника голови Рівненської ОДА Юрія Приварського.

Тепер ця фірма проведе реконструкцію ясла-садка «Малятко» в селищі Гоща за 8 964,754 гривень.

Реконструює нежитлове приміщення в селі Новий Корець (Корецький район) під дитячий садок за 4 519 995 гривень.
Побудує блочно-модульну котельню для школи в селі Біла Криниця із загальною кошторисною вартістю 1 835,826 гривень.

 

перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський

 А власником іншого, не менш цікавого підприємства, ПВКФ «Фіалка», значиться Володимир Фалко.
Як стверджують все ті ж «Наші гроші», він є другом екс-начальника управління будівництва Рівненської облдержадміністрації Юрія Сідлецького. Крім того, інтереси підприємства в судах свого часу представляв все той же перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський.
Ця фірма побудує в селі Шпанів середню школу на 550 учнівських місць за 15 638 905 гривень, спортивний зал в Дубровиці на вулиці Червоного Хреста за близько 8.5 млн. гривень та спортивний комплекс в Сарнах по вулиці Ярослава Мудрого загальною кошторисною вартістю у 40 915,777 гривень.
Підсилює припущення про те, що перший заступник «губернатора» Юрій Приварський міг впливати на ситуацію з будівельними тендерами й те, що у сферу його компетенції підпадають департаменти архітектури і будівництва, ЖКГ, управління екології та надзвичайних ситуацій. І він контролює не тільки їх діяльність, але й кадри, які працюють в цих департаментах. Якщо Юрій Приварський захоче змінити, скажімо, нинішнього керівника «будівельного» департаменту Ярослава Мазярчука, то завадити йому це зробити може лише керівник Рівненщини Олексій Муляренко.
Аналізуючи кількість цікавих співпадінь, виходить, що час перед запровадженням системи «ProZorro» вдало для себе використали нечесні на руку люди. Адже чиновник з такими повноваженнями, як у Юрія Приварського, міг легко наказати своїм підопічним виписати тендерну документацію так, аби на торгах перемагали певні структури. До того ж в той момент особливо звітуватися перед громадськістю було непотрібно, тому всі тендерні закупівлі пройшли так, як було потрібно.
Богдан СЛОНЕЦЬ RivneMedia
Юридичний супровід здійснюється медіа юристами Адвокатського бюро «Щербяк і партнери»: м. Рівне, вул. Петра Могили, 22б, моб.: (097) 97-67-507, тел.: (0362) 45-45-62.
У матеріалі використані фото: Рівненської ОДА та Правда.if.ua.

гривен и спортивный комплекс в Сарнах по улице Ярослава Мудрого общей сметной стоимостью в 40 915,777 гривен.
Усиливает предположение о том, что ппервый заместитель губернатора Юрий Приварський мог влиять на ситуацию со строительными тендерами и то, что в сферу его компетенции подпадают департаменты архитектуры и строительства, ЖКХ, управления экологии и чрезвычайных ситуаційІ он контролирует не только их деятельность, но и кадры, которые работают в этих департаментахЯкщо Юрий Приварський захочет изменить, скажем, нынешнего руководителя «строительного» департамента Ярослава Мазярчука, то помешать ему это сделать может только руководитель Ровенщины Алексей Муляренко.
Анализируя количество интересных совпадений, получается, что время перед введением системы «ProZorro» удачно для себя использовали нечестные на руку людиАдже чиновник с такими полномочиями, как у Юрия Приварського, мог легко приказать своим подопечным выписать тендерную документацию так, чтобы на торгах побеждали определенные структуриДо тому же в тот момент особо отчитываться перед общественностью было ненужно, поэтому все тендерные закупки прошли так, как было нужно.
Богдан СЛОНЕЦЬ RivneMedia
Юридическое сопровождение осуществляется медиа юристами Адвокатского бюро «Щербяк и партнеры»: мРівне, вулПетра Могилы, 22б, моб.: (097) 97-67-507, тел.: (0362) 45-45-62.
В материале использованы фото: Ровенской ОГА и Правда.if.ua...

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Якорный резидент территории опережающего развития (ТОР) "Беринговский" на Чукотке - австралийская компания Tigers Realm Coal - продолжает реализацию своего инвестиционного проекта по добыче угля. В планах компании начало выработки коксующегося угля уже в этом месяце. Tigers Realm Coal эксплуатирует Фандюшинское угольное месторождение. Суммарная выработка коксующихся углей в этом году должна достичь отметки 4000 или даже 5000 тонн. При общем объеме добычи и перевалки угля 200 000 тонн в год. Примерно 1/4 часть всего угля поставляется на российск...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8