jtayl.org

Чествования Героев Небесной сотни

18-21 лютого вся Україна вшанувала День пам’яті Небесної сотні. Цей трагічний день ввійшов в історію нашого народу, як символ нескореності та самопожертви кращих синів України.
Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.
20 лютого 2016 року на площі Героїв Майдану Здолбунівським районним будинком культури було організовано громадську акцію «Хто бореться-той досягає». Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні. Панахиду за загиблими учасниками Революції гідності відправили священики Української Православної Церкви Київського Патріархату, греко-католицької та римо-католицької громад міста. Лунав над майданом Державний Гімн України. Директор Здолбунівського історико краєзнавчого музею Олег Тищенко згадав події революції Гідності та наших земляків учасників тих подій. Присутнім були представлені портрети Небесної сотні з Рівненщини: Георгія Арутюняна, Городнюка Івана, Храпаченк Олександр та Опанасюк Валерій. Останнього автор картин знав особисто: у січні жили в одному курені на Майдані, разом повертались додому. Та художник до цих пір картає себе, що не повернувся разом з Валерієм на барикади у лютому.

Андрій Пелант студент кафедри театральної режисури художньо-педагогічного факультуту Рівненського державного гуманітарного університету емоційно прочитав поезію Василя Симоненка. Вірш «Навіть мертвим я не покину битву» написаний українським сучасним поетом Андрієм Любкою прочитала Валентина Теребійчук. Хвилюючим був виступ Вікторії Стецюк та Олени Ніколайчук, вихованців літературної студії «Зорецвіт» Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва. Самодіяльний композитор, заслужений працівник культури України О. Стельмашук виконав власний твір присвячений Героям Небесної Сотні. Громадськість Здолбунова поіменно вшанувала Героїв Небесної Сотні та запалила лампадки.

З метою вшанування пам’яті патріотів, які поклали своє життя на вівтар Батьківщини. 18 лютого Уїздецька ЗОШ І-ІІІст. спільно з СБК та ПШБ провели тематичний захід «А сотню вже зустріли небеса».  Під час заходу звучали тематичні пісні у виконанні учнів школи та вокального тріо СБК «Вишнецвіт», присутні переглянули відеослайди , прозвучала поезія сучасних авторів, що висвітлює трагічні події , які відбувалися на Майдані 2014року. Під звуки гімну Майдану «Пливе кача» з рук в руки учасників заходу передавалась свіча пам’яті, як спомин про трагічні лютневі дні Революції Гідності.  До даного заходу бібліотекарем ПШБ підготовлено тематичну виставку літератури. Також присутні мали змогу переглянути виставку малюнків учнів молодших класів« Ми Вас пам’ятаємо».

19 лютого 2016 року в приміщенні актової зали Мізоцької селищної ради відбувся вечір – реквієм «…І мовчки сотня непокорених героїв відходила у чисті небеса» присвячений 2 –й річниці Героїв Небесної Сотні.
У скорботній тиші завмерла актова зала. Разом з ведучими Надією Одарчук (художній керівник БК) та Оксаною Пальчевською (зав.бібліотекою) згадали історичну довідку з чого все починалося. На екрані демонструвався фільм про буремні події на Майдані. Хвилиною мовчання вшанували невинно убієнних жертв, а також наших земляків – воїнів, які загинули в зоні АТО Тараса Якимчука та Сергія Шолудька. У виконанні Ірини Панащук та Володимира Савчука прозвучала пісня «Білі лебеді». Вірш «Небесна Сотня» зачепив за живе кожну дитячу душу. Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр.
На Майдані Гідності були і наші односельчани, які будували барикади та готували коктейлі молотова, були на передовій в найстрашніші моменти. Щиросердечно подякували мізочанам, які не лишились осторонь.
На завершення заходу учні Вікторія Гришутіна та Ігор Мислінчук виконали пісню «Ми за мир», тим самим висловили бажання всіх дітей жити в мирній Україні. Присуті оглянули тематичну виставку «Їх буде пам’ятати Україна», яку представила Мізоцька міська бібліотека.
Всім глядачам побажали міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє України!

З нагоди ІІ-ї річниці вшанування Героїв Небесної Сотні 19 лютого у Гільчанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів в пам’ять про загиблих за майбутнє України було проведено захід «Герої Небесної Сотні», який підготували учні 10 класу зі своїм класним керівником Тишковець Катериною Борисівною.
Учні декламували вірші, співали пісні, присвячені подіям того часу, долі Героїв, які в мирний час віддали своє життя за вільну, незалежну, європейську державу, а також переглянули з усіма присутніми відеокліп пам`яті Героїв «Ангели з двома Батьківщинами».

20 лютого у Будинку культури села Гільча Друга було проведено вечір пам’яті, приурочений 2-ій річниці Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Прийшли висловити свою солідарність та біль непоправної втрати і мовчазну подяку небайдужі гільчанці, серед яких молодь, школярі, мешканці села, люди, які особисто були на Майдані Незалежності в Києві під час бурхливих подій і ті, хто не був, але всі об’єднані почуттям вдячності людям, котрі не побоялися покласти своє життя за свободу та краще життя прийдешніх поколінь.
Ведучі Наталія Чекеренда та Олена Самолюк відтворили в пам’яті учасників заходу ті скорботні дні в житті нашої країни та її народу. Перед присутніми також виступив учасник Революції Гідності на київському Майдані, мешканець села Загребля Гончарук Олег Олександрович. Він поділився спогадами про ті буремні часи та бажанням відстоювати гідність держави, розповів про героїзм простих людей, а також закликав молоде покоління не бути байдужими, а завжди виборювати своє право жити у вільній країні і любити її.
20 лютого 2016 року в клубі села Стеблівка(зав. клубом О. Банацька ) відбулася бесіда-реквієм присвячена Героям Небесної Сотні «Небесна сотня – то в серцях вогонь». Ведучі розповіли про трагічні події на Київському Майдані, згадали героїв поіменно. Присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та усіх, хто навічно впав на майдані, чи в окопах на Сході України хвилиною мовчання під звуки пісні «Пливе кача». Читали вірші присвячені Революції гідності і мали змогу переглянути книжкову виставку «В серцях і пам’яті народній», яку підготувала завідуюча бібліотекою Вільчик Анжела.

21 лютого 2016 року працівники культури с.П’ятигори вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні і провели годину пам’яті та слави “100 хвилин мужності”. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні. Про ті криваві події революції Гідності розповіла зав. ПШБ Г.Ф.Зінчук. Зав. клубом Л.Д.Мельник розповіла присутнім про участь рівнян та воїнів земляків, хто віддав своє життя під час Революції Гідності та в неоголошеній війні, яка й досі триває на сході України. Присутні ознайомились із буклетом “Герой, син героя”, про нашого земляка, що захищає Україну на Сході, продовжуючи справу Небесної Сотні.

22 лютого в приміщенні клубу с. Ільпінь завідуюча клубом Наталія Паламарчук спільно з завідуючою клубом с. Орестів Світланою Вернюк провели вечір пам’ять Героїв Небесної Сотні. Присутні запалили свічки, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв революції Гідності та загиблого воїна земляка Романа Віднічука. Ведучі нагадали присутнім ті страшні події 2014 року.

Слава та вічна пам’ять УСІМ героям, що полягли за неньку-Україну!
Присутствующие минутой молчания почтили память погибших Героев Небесной СотніПро те кровавые события революции Достоинства рассказала завПШБ Г.Ф.ЗінчукЗавклубом Л.Д.Мельник рассказала присутствующим об участии горожан и воинов земляков, кто отдал свою жизнь во время Революции Достоинства и в необъявленной войне, которая и до сих пор продолжается на востоке УкраїниПрисутні ознакомились с буклетом “Герой, сын героя”, о нашего земляка, который защищает Украину на Востоке, продолжая дело Небесной Сотни.

22 февраля в помещении клуба сІльпінь заведующая клубом Наталья Паламарчук совместно с заведующей клубом сОрестів Светланой Вернюк провели вечер памяти Героев Небесной СотніПрисутні зажгли свечи, минутой молчания почтили память погибших героев революции Достоинства и погибшего воина земляка Романа ВіднічукаВедучі напомнили присутствующим те страшные события 2014 года.

Слава и вечная память ВСЕМ героям, павшим за неньку-Украину! ..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Дом из теплокаркасных панелей: домик в багажнике
Теплокаркасные панели - это не только быстрое строительство, но и возможность воплощения любых дизайнерских задумок. Как будет выглядеть ваш будущий дом, полностью зависит только от вашей фантазии. Можете выстроить коттедж в несколько этажей, а можете - небольшой дачный домик. Вообще, область применения ТПК обширна. Они отлично подойдут как для домостроения, так и для строительства мотелей, баз отдыха, спортивных и туристических центров, строительных городков. Что касается декоративной отделки, причем как внешней, так и внутренней, здесь у вас...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
29%
Нет, но хочу построить
57%
Нет
14%
Всего голосов: 7