jtayl.org

Бюджетные общественные консультации для здолбунівчан и дубенчан

В перший день зими громадська організація ЗЕОН спільно зі Здолбунівською РДА за круглим столом провели обговорення досвіду проведення кампанії «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан» та відкриту систему державних закупівель ProzoRRo. На обговорення завітали депутати Здолбунівської міської ради Андрій Кардаш, Любов Ридош, Дмитро Сирота, та Ігор Щебет, який є депутатом районної ради. За досвідом до Здолбунівського ЗЕОНу приїхали гості з Дубенщини: координатор Громадської експертної ради Дубенщини (ГЕРД) Олександр Лісовський, депутат Дубенської міської ради В. Осійчук, експерти Аналітичної групи «Стратегіко» Олександр Гладунов, та Наталія Богданець, а також ЗЕОНівці та представники ЗМІ.


Затишок бібліотеки та гаряча кава створили невимушену, та все ж роботу атмосферу. Керівник проекту Анатолій Бондарчук та депутат Здолбунівської міської ради та керівник громадського аналітичного центру ЗЕОН Микола Орлов розказали гостям про етапи розробки прозорого, справедливого бюджету та роль в цьому процесі громадськості, депутатів та міського голови, як варто оприлюднювати бюджет, щоб він був зрозумілим для всіх та яка у цьому роль ЗМІ. Присутні цікавились, яким чином подаються пропозиції, і керівники проекту візуально показали, як варто подавати пропозиції до бюджету, і які на сьогодні пропозиції вже є.
Всі зібрані пропозиції вже систематизовані і у формі звернення громадян  направлені до Здолбунівської міської ради та оприлюднені на сайті «Здолбунів Сіті». До речі, діапазон пропозицій до бюджету може бути широкий. Наприклад, це може бути як ремонт дороги або встановлення освітлення на конкретній вулиці, встановлення дитячого майданчику в конкретному дворі, так і пропозиція організації в місті тематичного фестивалю, який допоможе залучити туристів в місто, або проведення в місті заходів популяризації енергозбереження.
Опісля детального обговорення проекту «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан», присутні перейшли до відкритої електронної системи державних закупівель ProzoRRo як прикладу відкритого та наочного використання коштів бюджетними установами та організаціями.

Система «ProZorro» – це, фактично, центральна база даних, де за принципом відкритого редукціону, кожен бажаючий суб’єкт підприємницької діяльності може подати свою пропозицію та стати переможцем за результатами торгів. Головний спеціаліст відділу економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Здолбунівської РДА Юрій Шидловський продемонстрував, як відбувається процес он-лайн купівлі-продажу, і як можна у вільному доступі переглянути, які закупівлі здійснила, наприклад, Дубенська міська рада, скільки заплатила і чи дійсно обрала найвигіднішу цінову пропозицію. Нажаль, що купила Здолбунівська міська рада переглянути ми не можемо, оскільки вона не виявила бажання  стати більш прозорою і приймати участь у системі відкритих електронних закупівель.
Міжміський круглий стіл закінчився пропозицією керівників проекту «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан» підписати Меморандум про формування прозорого та зрозумілого бюджету міста на 2016 рік та організацію консультацій з громадськістю. З основними засадами документу ви можете ознайомитись нижче. Присутні депутати Здолбунівської міської ради підписалдись під Меморандумом і він ВІДКРИТИЙ для підписання усіма депутатами міськради, які погоджуються із наведеними в ньому положеннями і готові сприяти прозорості бюджетного процесу в місті.


Протягом усього часу в приміщенні точився дуже жвавий діалог. Присутні задавали безліч запитань, отримували відповіді, вносили свої пропозиції, моделювали свою майбутню поведінку на сесіях міськради, формували свої пропозиції, ділилися враженнями від подачі власних ідей до бюджету 2016.
Захід проходив в рамках проекту «Прозорий бюджет міста від здолбунівчан і для здолбунівчан», який реалізується Аналітичним центром розвитку міста «ЗЕОН» в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ — за прозорі місцеві бюджети!», що виконується Одеською обласною організацією «Комітету виборців України», Фундації «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за фінансової підтримки Європейського союзу та Посольства Фінляндії в Україні.
  За докладнішою інформацією звертайтесь:
Анатолій Бондарчук Координатор проекту
тел.: +38 096 918 74 08 Email: tolyabondarchuk@gmail.com 
В первый день зимы общественная организация ЗЕОН совместно со Здолбунівською РГА за круглым столом провели обсуждение опыта проведения кампании «Прозрачный бюджет города от здолбунівчан и для здолбунівчан» и открытую систему государственных закупок ProzoRRoНа обсуждение пришли депутаты Здолбуновской городского совета Андрей Кардаш, Любовь Ридош, Дмитрий Сирота, и Игорь Щебет, который является депутатом районного радиЗа опытом к Здолбуновского ЗЕОНу приехали гости из Дубенщины: координатор Общественного экспертного совета Дубенщины (ГЕРД) Александр Лисовский, депутат Дубенского городского совета ВОсійчук, эксперты Аналитической группы «Стратегіко» Александр Гладунов, и Наталья Богданец, а также ЗЕОНівці и представители СМИ.


Уют библиотеки и горячий кофе создали непринужденную, и все же работу атмосферуКерівник проекта Анатолий Бондарчук и депутат Здолбуновской городского совета и руководитель общественного аналитического центра ЗЕОН Николай Орлов рассказали гостям об этапах разработки прозрачного, справедливого бюджета и роль в этом процессе общественности, депутатов и городского головы, как стоит обнародовать бюджет, чтобы он был понятным для всех и какова в этом роль ЗМІПрисутні интересовались, каким образом подаются предложения, и руководители проекта визуально показали, как стоит подавать предложения к бюджету, и какие на сегодня предложения уже есть.
Все собранные предложения уже систематизированы и в форме обращения граждан направлены в Здолбуновской городского совета и обнародованы на сайте «Здолбунов Сити»кстати, диапазон предложений в бюджет может быть широкийНаприклад, это может быть как ремонт дороги или установка освещение на конкретной улице, установку детской площадки в конкретном дворе, так и предложение организации в городе тематического фестиваля, который поможет привлечь туристов в город, или проведение в городе мероприятий популяризации энергосбережения.
После детального обсуждения проекта «Прозрачный бюджет города от здолбунівчан и для здолбунівчан», собравшиеся перешли к открытой электронной системы государственных закупок ProzoRRo в качестве примера открытого и наглядного использования средств бюджетными учреждениями и организациями.

Система «ProZorro» – это, фактически, центральная база данных, где по принципу открытого редукциона, каждый желающий субъект предпринимательской деятельности может подать свое предложение и стать победителем по результатам торгівГоловний специалист отдела экономического развития, торговли и международного сотрудничества Здолбуновской РГА Юрий Шидловский продемонстрировал, как происходит процесс он-лайн покупки-продажи, и как можно в свободном доступе просмотреть, какие закупки осуществила, например, Дубенский городской совет, сколько заплатила и действительно выбрала самое выгодное ценовое предложение, к Сожалению, что купила Здолбуновская городской совет пересмотреть мы не можем, поскольку она не изъявила желание стать более прозрачной и принимать участие в системе открытых электронных закупок.
Междугородний круглый стол закончился предложением руководителей проекта «Прозрачный бюджет города от здолбунівчан и для здолбунівчан» подписать Меморандум о формировании прозрачного и понятного бюджета города на 2016 год и организацию консультаций с громадськістюЗ основными принципами документа вы можете ознакомиться нижчеПрисутні депутаты Здолбуновской городского совета підписалдись под Меморандумом и он ОТКРЫТ для подписания всеми депутатами горсовета, которые соглашаются с указанными в нем положениями и готовы способствовать прозрачности бюджетного процесса в городе.


В течение всего времени в помещении шло очень оживленный диалог..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Дизайн коридора в хрущевке
Подавляющее большинство жителей нашей страны живут в маленьких квартирах – хрущевках. И, как правило, в таких квартирах очень маленькие коридоры. Основной сложностью в продумывании дизайна интерьера этого помещения является тот факт, что коридор нельзя увеличить, так как из-за этого уменьшатся другие, более важные комнаты, и в нем нет окна, то есть освещение будет только искусственным. Кроме того, и входную дверь нельзя никуда перенести, а это означает, что дизайн коридора придется продумывать без вариантов перепланировки. Хотя иногда его и сов...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
38%
Нет, но хочу построить
50%
Нет
13%
Всего голосов: 8